Skip to content

Jak sdílet nebo tisknout fotografie na iPhone

14 de Srpen de 2021
apple s new iphone x goes on sale in stores 869823678 5b2a94483037130037394a44

Předinstalovaná aplikace Fotky ukládá a organizuje obrázky ve vašem iPhonu, ale nemusíte se omezovat pouze na jejich uchovávání v telefonu. Můžete tisknout fotografie, posílat je e -mailem, posílat obrázky na tweety, sdílet fotografie přes text a mnoho dalšího. Fotografie a videa z iPhonu můžete dokonce streamovat do svého televizoru. Pokyny v tomto článku platí pro aplikaci Fotky spuštěnou ve všech nejnovějších verzích systému iOS. Článek byl napsán pomocí systému iOS 14, ale předchozí verze fungují podobným způsobem (ačkoli přesné kroky a názvy nabídek se mohou lišit).

Jak sdílet a tisknout fotografie pomocí aplikace iPhone Photos

Máte na svém iPhonu fotografie, které potřebujete, aby je viděli ostatní? Chcete -li sdílet, tisknout nebo zveřejňovat obrázky z aplikace Fotky, postupujte takto:

 1. Klepněte na Fotky aplikaci otevřete.

 2. Procházejte aplikaci Fotky a svá alba a vyhledejte fotografii, kterou chcete sdílet.

 3. Pokud si prohlížíte fotografie v zobrazení alba, klepněte na Vybrat vpravo nahoře. (Pokud používáte iOS 6 nebo starší, zaškrtněte políčko se šipkou.) Pokud se díváte na jednu fotografii zabírající celou obrazovku, přejděte ke kroku 5.

 4. Klepněte na každý obrázek, který chcete sdílet nebo vytisknout, aby se na něm zobrazilo zaškrtnutí.

 5. Klepněte na akční tlačítko (ikona pole a šipky v dolní části).

  Snímky obrazovky, jak sdílet nebo tisknout fotografie na iPhone

 6. Nabídka, která se objeví, vám nabízí nejrůznější možnosti sdílení nebo tisku vybraných fotografií. Několik příkladů:

  • Pošta otevře obrázky v předinstalované aplikaci Mail, abyste mohli poslat fotografie e-mailem.
  • Zprávy přidá fotografii do nové textové zprávy, kterou pak můžete adresovat a odeslat.
  • AirDrop umožňuje bezdrátově sdílet fotografie s blízkými uživateli Apple.
  • Cvrlikání (pokud máte aplikaci nainstalovanou) přidá obrázek k této aplikaci, abyste z ní mohli tweetovat.
  • kopírovat usnadňuje vkládání obrázku do jiné aplikace.
  • Vytisknout je zde také a umožňuje vám tisknout fotografie z vašeho iPhone na kompatibilní tiskárnu.
 7. Další krok závisí na tom, jakou možnost jste vybrali v kroku 6. Ve většině případů budete přesměrováni do nové aplikace, přičemž vámi vybraná fotografie bude importována pro vaše použití.

 8. Pokud jste klepli Vytisknout, pak musíte vybrat tiskárnu, na kterou chcete tisknout, vybrat libovolnou dostupnou možnost, nastavit požadovaný počet kopií a potom klepnout na Vytisknout.

Smazané fotografie nelze sdílet ani tisknout, pokud je nejprve nepřesunete z Nedávno smazáno složku. Přečtěte si, jak obnovit smazané obrázky z iPhonu.

Import obrázků z iOS fotografií do jiných aplikací

Spousta aplikací může importovat obrázky z aplikace Fotky. To se trochu liší od výše uvedených kroků. Je to také pohodlnější, pokud jste již v aplikaci, kterou budete používat ke sdílení obrázku. Pokud například používáte aplikaci Twitter, v dolní části obrazovky s novým tweetem je ikona obrázku, pomocí které vybíráte fotografie na Tweet. Sdílení obrázků z iPhonu na Facebook je podobné. Ve skutečnosti to samé platí pro spousty aplikací, ale přesné kroky pro výběr obrázků se v každé mírně liší.

Snímky obrazovky aplikace Twitter se zvýrazněnými tlačítky Fotky a Přidat

Některé příklady aplikací, které vám umožňují sdílet obrázky z vašeho iPhone, zahrnují aplikace pro zasílání zpráv, jako je Signal a Facebook Messenger, e-mailové aplikace jako Gmail a Yahoo Mail, aplikace pro sdílení souborů, jako je Wi-Fi Transfer, aplikace pro psaní poznámek, jako je Google Keep, a online služby ukládání souborů, jako je MEGA a Disk Google. Pokud se pokoušíte sdílet nebo tisknout fotografie, které byly nahrány do vašeho účtu iCloud, použijte Photo Stream. Pokud však tyto obrázky v aplikaci Fotky nevidíte, nezapomeňte zapnout Photo Stream.

Sdílejte nebo tiskněte fotografie z iCloudu

Pokud byly obrázky vašeho iPhonu nahrány na iCloud, ale k synchronizaci s iPhonem nepoužíváte Photo Stream, můžete se k obrázkům svého iPhonu dostat z webu iCloud.com. Pomocí tlačítka Stáhnout obrázek uložte do počítače nebo iPhonu a poté můžete dělat věci, jako je e -mail a vytisknout soubor.

Tlačítko pro stažení fotografií z iCloudu na iCloud.com

Věděli jste, že na svém iPhone můžete také skrýt fotografie? Existuje několik způsobů, jak to udělat, některé bezpečnější než jiné.