Skip to content

Jak se pohybovat s Alexou

6 de Červenec de 2021
GettyImages 1080323104 308145f2af7b4aba8a985295d98ceab0

Když se pohybujete s Alexou a různými chytrými zařízeními, která jsou již nastavena ve vašem starém domě, může být vše připraveno a fungovat na vašem novém místě. Nejdůležitějším úkolem je připojení zařízení Alexa k vaší nové síti Wi-Fi, ačkoli tam můžete udělat malou zkratku, pokud máte na svém novém místě kontrolu nad routerem. To je jen začátek, ale provedeme vás každým krokem, abychom vám pomohli zajistit bezproblémový chod věcí.

Co je třeba udělat po přestupu s Alexou?

Nastavení zařízení Alexa po přestěhování se hodně podobá nastavení zcela nového zařízení Alexa. Musíte jí zadat název a heslo pro novou síť Wi-Fi, nastavit polohu a časové pásmo a vylepšit další nastavení podle polohy, aby bylo zajištěno, že vše funguje podle očekávání.

Ve většině případů byste měli být schopni nastavit zařízení Alexa na nové místo bez jakýchkoli problémů. Pokud se nemůžete připojit k vaší nové síti Wi-Fi, možná budete muset resetovat Alexa a poté ji nastavit jako nové zařízení.

Zde jsou nejdůležitější kroky, které je třeba podniknout po přestupu s Alexou

  1. Připojte zařízení Alexa k Wi-Fi na svém novém místě. Jedná se v podstatě o stejný proces, jakým jste prošli při prvním nastavení zařízení Alexa, ale musíte zařízení ručně vynutit do režimu nastavení. Toho se obvykle dosáhne stisknutím a podržením akce tlačítko na vaší ozvěně. Jakmile jsou zařízení Alexa nastavena na práci s vaší novou sítí Wi-Fi, jste připraveni je začít používat. Existuje však několik dalších nastavení, která budete chtít vyladit, abyste se ujistili, že vše běží hladce. Pokud máte několik zařízení Alexa a máte kontrolu nad svou novou sítí Wi-Fi, zvažte nastavení nové sítě Wi-Fi pomocí stejného SSID a hesla jako ve staré síti. Vaše zařízení Alexa se připojí automaticky a nebudete je muset jednotlivě nastavovat.

  2. Sdělte své Alexě svoji novou adresu. Příkazy založené na poloze, například požádat Alexu o rychlou zprávu o počasí, se spoléhají na to, že Alexa bude vědět, kde jste. Když svou Alexu poprvé připojíte po přestěhování, bude si stále myslet, že jste na svém starém místě. Chcete-li získat přístup k informacím, které jsou relevantní pro vaše nové umístění, musíte změnit adresu v aplikaci Alexa pro každé ze svých zařízení Alexa. Otevřete aplikaci Alexa a klepněte na Zařízení > Echo a Alexa > vaše echo zařízení > Umístění zařízení. Zadejte novou adresu a klepněte na Uložit. Tento proces budete muset opakovat pro každé ze svých zařízení Alexa.

  3. Řekněte Alexě své nové časové pásmo. Je to podobné, jako když řeknete Alexě svou novou adresu, ale je to relevantní pouze v případě, že jste se přestěhovali o něco dále než přes město nebo několik měst. Pokud jste se skutečně přestěhovali do nového časového pásma, budete to muset říct Alexě, což vám mimo jiné umožní, aby vám řekla správný místní čas. Otevřete aplikaci Alexa a klepněte na Zařízení > Echo a Alexa > vaše echo zařízení > Časové pásmo. Vyberte nové časové pásmo a klepněte na Změna. Tento postup opakujte pro každé ze svých zařízení Alexa.

  4. Nastavit nové inteligentní domácí skupiny. Existuje velká šance, že váš nový domov nemá stejné rozvržení jako ten starý, takže pravděpodobně nakonec umístíte různá zařízení Alexa a inteligentní domácnosti na poněkud odlišná místa. Chcete-li, aby vše znovu fungovalo hladce, budete muset nastavit nové skupiny inteligentních domů, aby odrážely způsob, jakým jsou vaše zařízení nastavena v novém domově. Například některá vaše stará zařízení v obývacím pokoji mohou být nyní v kanceláři, pokoji pro hosty nebo jinde.

  5. Ujistěte se, že jsou vaše zařízení Alexa stále správně pojmenována. Stejně jako při opravě vašich inteligentních domácích skupin budete také chtít změnit názvy všech zařízení Alexa, které jsou nyní na různých místech. Například pokud máte zařízení s názvem „Office Echo“, ale nyní je ve vaší ložnici pro hosty, můžete jej přejmenovat na něco jako „Guest Echo“. Chcete-li přejmenovat zařízení Alexa, jednoduše spusťte aplikaci Alexa a klepněte na Zařízení > Echo a Alexaa potom klepněte na zařízení, které chcete přejmenovat. Klepněte na Upravit jméno na další obrazovce změníte název zařízení. Pojmenování zařízení vám umožňuje zadávat příkazy jako „Alexa, přehrávat hudbu na Office Echo“ a nechat hudbu na tomto zařízení přehrávat bez ohledu na to, které zařízení příkaz slyšelo.

  6. Překonfigurujte svůj flash briefing pro nové umístění. Flash briefing je funkce, která umožňuje Alexě poskytnout vám stručné shrnutí aktuálních zpráv. Pokud jste tuto funkci dříve nastavili tak, aby vám poskytovala místní zprávy, můžete přidat zdroje pro své nové umístění. Chcete-li překonfigurovat svůj bleskový briefing, klepněte na Nastavení > Flash briefing, přejeďte po přepínačích pro všechny místní zdroje zpráv, které vás již nezajímají, a potom klepněte na Přidat obsah k vyhledání místních zpravodajských zdrojů týkajících se vašeho nového města nebo státu.

  7. Pro připojení dalších zařízení Alexa ve stejné domácnosti použijte rodinný režim. Pokud se stěhujete k někomu, kdo také vlastní zařízení Alexa, smíchání vašich zařízení s jejich ve stejném domě může mít nežádoucí důsledky. Například pokud máte inteligentní zařízení ze starého domu, jejich Alexa nebude moci tato zařízení ovládat. Chcete-li ve své aplikaci nastavit a ovládat všechna vaše zařízení Alexa a umožnit připojení mezi každým z vašich Alexas a chytrých zařízení, musíte své účty Amazon propojit pomocí funkce domácnosti. Funkce pro domácnost vám také umožňuje sdílet výhody Prime a digitální nákupy, jako je hudba, filmy a e-knihy. Pokud budete v budoucnu potřebovat oddělit svá zařízení, jednoduše v budoucnu odeberte druhou osobu ze své domácnosti Prime.