Klíčové informace
- Společnosti vyrábějící miniaplikace slibují, že dobijí váš energetický zážitek zařízeními, která získávají energii vzduchem.
- Výrobce chytrých telefonů Oppo nedávno odhalil bezdrátový systém nabíjení vzduchu.
- Izraelská firma Wi-Charge vyvíjí technologii, která k přenosu energie využívá soustředěné paprsky neviditelného infračerveného světla.
„Spotřebitelé jsou unavení z toho, že se musí starat o svá zařízení,“ řekl v e -mailovém rozhovoru Charlie Goetz, generální ředitel bezdrátové energetické společnosti Powercast. „Bezdrátové napájení vzduchem umožňuje zařízením starat se o spotřebitele.“
Infračervené nabíjení je jeden přístup
Tyto nové nabíjecí systémy fungují tak, že přenášejí energii vzduchem. Technologie Oppo využívá k dodávce energie magnetickou rezonanci, když je zařízení 10 centimetrů od nabíjecí podložky. „Mi Air Charge“ společnosti Xiaomi používá jiný přístup a využívá radiofrekvenční technologii s milimetrovými vlnami, o které tvrdí, že dokáže vysílat elektřinu několik metrů z nabíjecí stanice. Xiaomi říká, že jeho vzduchové nabíjení může fungovat také s chytrými hodinkami a fitness náramky. Izraelská firma Wi-Charge vyvíjí technologii, která využívá soustředěné paprsky neviditelného infračerveného světla k přenosu energie z vysílače do přijímače zabudovaného v zařízení jako chytrý domácí přístroj. Infračervené světlo je pomocí malého fotovoltaického článku přeměněno na elektrickou energii. „Thomas Edison změnil svět, když jeho žárovka přeměnila elektřinu na světlo,“ uvedl Yuval Boger, marketingový ředitel společnosti Wi-Charge, v tiskové zprávě. „Wi-Charge mění svět používáním světla k přenosu elektřiny bez kabelů.“ „Bezdrátové napájení a nabíjení, které funguje na vzdálenosti několika stop a dál, bude stejně běžné jako dnes připojení Wi-Fi a datové připojení.“ Výroba bezdrátových nabíječek vzduchu se potýkala s technickými problémy. Společnosti vyvíjející technologii bezdrátového nabíjení vzduchem pracují na vyřešení problémů s kompatibilitou, uvedl průzkumník trhu Sudip Saha v e -mailovém rozhovoru. Výrobci smartphonů, včetně HTC, LGF a Nokia, se snaží uvést na trh výrobky, které lze nabíjet vzduchem, řekl. Motorola údajně nedávno předvedla prototyp dálkové nabíjecí stanice se značkou „Motorola One Hyper“. Vedoucí společnosti předvedl ve videu dva telefony nabíjející se na vzdálenosti 80 cm a 100 cm. Video demonstrovalo, jak se nabíjení zastaví, když je ruka uživatele umístěna před nabíjecí stanicí.
Technické překážky zůstávají
Pokrok ve vývoji smartphonů, které se mohou nabíjet vzduchem, byl pomalý. „Kromě Qi, což je nabíjení založené na kontaktech, je v prostoru Power Over Air několik hráčů,“ řekl Goetz. „Žádný z nich však dosud nepředvedl produkt na trhu nebo neprokázal velký pokrok v oblasti příjmů.“ Goetz řekl, že jeho vlastní společnost Powercast vydala několik produktů poháněných energií, která paprskem proudí vzduchem. Jedním z příkladů jsou dynamické značky zavazadel, které loni uvedla společnost British Airways. Štítky jsou vybaveny radiofrekvenční identifikací (RFID), Bluetooth Low Energy (BLE) a digitálním displejem.