Skip to content

Jak si vybrat přenosnou USB nabíječku a baterii

7 de Červenec de 2021
GettyImages 990620130 ec2a7076e3f043bfa4f540b72d2034c6

Co je třeba vědět

  • Vyberte si baterii, která je dostatečně velká na to, aby váš telefon plně nabila najednou.
  • Pokud jej budete nosit po celý den, ujistěte se, že má pohodlnou velikost.
  • Ujistěte se, že baterie rychle nabije vaše zařízení.

Níže uvádíme všechny nezbytné kategorie, na které byste měli myslet při nákupu USB nabíječky, abyste mohli získat přesně to, co potřebujete. Aktuální příklady najdete v našem přehledu nejlepších USB nabíječek baterií, přenosných nabíječek baterií pro notebooky a přenosných solárních nabíječek.

Kapacita

Stejně jako přenosné přístroje přicházejí v nejrůznějších tvarech a velikostech, přenosné akumulátory mají také různé kapacity. Malá nabíjecí tyč může mít 2 000 mAh (miliampérhodin) šťávy, ale existují také mobilní nabíječky s vysokou hmotností, které mohou nabít více než 20 000 mAh baterie. Zde je několik otázek, na které byste měli odpovědět, pokud jde o výběr správné velikosti nabíječky pro vás:

  • Která zařízení plánujete používat s baterií?
  • Kolik různých zařízení s ním plánujete používat současně?
  • Jak dlouho budete pryč od nabíječky? Jinými slovy, kolikrát si myslíte, že budete muset použít stejnou přenosnou baterii, než ji budete moci dobít?
Přinejmenším chcete získat přenosnou nabíječku, která dokáže vaše cílové zařízení plně nabít najednou. K tomu budete potřebovat znát energetickou kapacitu zařízení, které budete nabíjet. Například iPhone X je napájen 2 716 mAh baterií, zatímco Samsung Galaxy S8 má 3 000 mAh baterii. Jakmile znáte kapacitu svého zařízení, stačí se podívat na jakoukoli přenosnou baterii, do které se díváte, a zjistit, jaká je její vlastní kapacita mAh. Například malá 3 000 mAh nabíječka by stačila na plné nabití většiny smartphonů. Pokud chcete nabíjet větší zařízení, jako jsou tablety nebo notebooky, budete potřebovat nabíječku s mnohem větším množstvím šťávy. Například iPad Pro má obrovskou 10 307 mAh baterii a starší iPad 3 má více než 11 000 mAh. Uvedeme příklad, řekněme, že máte iPhone X a iPad Pro, které jsou oba úplně mrtvé. K jejich současnému nabití na plnou kapacitu potřebujete přenosnou nabíječku s kapacitou 13 000 mAh, která podporuje dva porty USB. Pokud plánujete být celý den pryč a budete je potřebovat dobít více než jednou, musíte to také zohlednit. I když nevlastníte velké zařízení, můžete vlastnit několik menších gadgetů, jako je osobní telefon, pracovní telefon a MP3 přehrávač. V takovém případě může být užitečné získat USB baterii s větší kapacitou a více než dvěma USB porty, pro případ, že potřebujete nabít několik zařízení najednou.

Velikost a hmotnost

Dalším faktorem, který pro vás může být důležitý při zvažování, co koupit, je fyzická velikost a hmotnost mobilní nabíječky. Pokud budete tuto věc nosit s sebou celý den, chcete, aby měla pohodlnou velikost, ale takhle se některé energetické banky nevyrábějí. Obecně platí, že pokud má nabíječka menší baterii (počet mAh je menší) a má pouze jeden nebo dva porty USB, bude mít podstatně menší fyzickou velikost než ta, která má trojnásobnou kapacitu a má čtyři porty USB. Ve skutečnosti jsou některé z opravdu velkokapacitních přenosných baterií, které podporují USB a běžné zástrčky (například pro notebooky), podobné cihlám – jsou obrovské a těžké. To ztěžuje držení v ruce nebo vložení do kapsy. Pokud však plánujete ponechat nabíječku baterií na stole a uložit ji do tašky, nebude to pro vás velký problém. Stručně řečeno, pokud dojíždíte pěšky nebo jste studentem, který chodí do a ze tříd, menší nabíječka by byla lepší volbou pro záložní napájení, možná i kombinovaná nabíječka pro telefon.

Doba nabíjení

Pokud jde o čas nabíjení, nabíjení baterie a zařízení s baterií jsou dvě oddělené věci. Například je obvykle v pořádku, pokud nabíjení baterie ze zásuvky trvá nějakou dobu, protože ji můžete mít připojenou celou noc, ale pravděpodobně to není v pořádku, pokud nabití telefonu, tabletu atd. Trvá navždy baterie. Například solární nabíječky mohou být úžasné při dlouhodobém kempování, ale většině z nich obvykle trvá poměrně dlouho, než se nabijí zařízení a docela rychle jim dojde energie. Rychlé nabíječky jsou skvělé nejen pro rychlé nabíjení telefonu, ale také pro dobíjení zařízení s většími bateriemi, jako jsou tablety nebo notebooky.

Extra míle

Extra funkce nejsou ve velkém schématu věcí opravdu nutné, ale mohou pomoci uzavřít dohodu při výběru mobilní nabíječky. V některých případech to může být něco tak jednoduchého, jako mít dva USB porty, jako je Snow Lizard SLPower, takže můžete nabíjet dvě zařízení současně. Některé USB nabíječky, jako je tato baterie RAVPower, fungují jako svítilny. Ve skutečnosti mají některé přenosné nabíječky baterií některé opravdu elegantní funkce navíc, když se zdvojnásobí jako panický poplach, jako je Champ Bodyguard. Pak máte nabíječky, které vám umožní nastartovat vozidla a reproduktory, které obsahují USB port pro nabíjení dalších zařízení.