Skip to content

Jak sledovat notebook Dell

6 de Červenec de 2021
Dell Tracking Laptop acdd666542504588bdfb0694f3978df0

Co je třeba vědět

 • Jít do Nastavení > Soukromí > Umístění. Zapnout Přístup k poloze pro toto zařízení.
 • Jít do Start > Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Najít moje zařízení > Změna > Zapnout Pravidelně ukládat polohu mého zařízení.
 • Poslední známé umístění najdete na stránce Účet Microsoft a mapu na Najít moje zařízení záložka.

Tento článek ukazuje, jak můžete sledovat notebook Dell nastavením funkce Najít mé zařízení, než zmizí.

Zapněte funkci Najít mé zařízení v Nastavení systému Windows

Nejlepší šanci najít svůj notebook je pomocí nástroje pro sledování společnosti Microsoft Najít mé zařízení, funkce systému Windows s podporou GPS, která přesně určuje polohu vašeho zařízení na mapě. Funkce Najít mé zařízení Windows funguje, pokud:

 • K přihlášení k notebooku používáte účet Microsoft
 • Můžete přistupovat k účtu správce
 • Notebook je zapnutý a připojený k internetu
 • Nastavení Poloha je zapnuto
 1. Jít do Start > Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Najít moje zařízení.

 2. Vybrat Změna knoflík. Povolením tlačítka pravidelně ukládáte umístění notebooku Dell na stránku účtu Microsoft.

  Najít tlačítko pro změnu zařízení na notebooku Dell Windows

 3. Zkontrolujte, zda je povoleno nastavení polohy. Jít do Nastavení > Soukromí > Umístění. Vyberte Zapnout nastavení umístění.

  Povolte přístup k poloze na notebooku Dell Windows

Přihlaste se do Microsoftu a vyhledejte ztracené zařízení

Windows 10 pravidelně synchronizuje umístění notebooku s cloudem. Zařízení můžete vyhledat, pouze pokud v něm máte účet správce. Otevřete prohlížeč na jakémkoli jiném počítači a postupujte podle následujících pokynů.

 1. Přejděte na stránku Účet Microsoft a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů Microsoftu.

 2. Ověřte svou identitu pomocí kódu, který společnost Microsoft odešle na váš registrovaný e-mail nebo do aplikace Microsoft Authenticator phone.

 3. Vybrat Najít moje zařízení záložka.

  Stránka účtu Microsoft s funkcí Najít moje zařízení

 4. Vyberte dlaždici pro zařízení, které chcete najít, a poté vyberte Nalézt pro zobrazení mapy zobrazující polohu vašeho zařízení. Na notebooku se zobrazí oznámení, že se správce pokouší najít zařízení. Počítač musí být zapnutý a připojený k internetu, aby bylo možné přesně určit jeho polohu.

  Sledování notebooku pomocí nástrojů Windows 10.

Spropitné:

Je lepší pojmenovat více zařízení Windows, která vlastníte, jedinečným názvem. Jedinečný název usnadňuje přesné určení zařízení na stránce vašeho účtu Microsoft. Chcete-li pojmenovat svůj notebook Dell, přejděte na Systém > O > Vyberte ikonu Přejmenujte počítač knoflík. Do pole zadejte jedinečný název a vyberte další. Restartujte počítač a použijte nový název.

Zamkněte svůj notebook Dell na dálku

Uzamkněte zařízení a resetujte heslo pro další vrstvu zabezpečení. To funguje, i když Najít moje zařízení je zakázán a na mapě nemůžete notebook najít.

 1. Vybrat Zámek knoflík.

 2. Na stránce účtu Microsoft se zobrazí zpráva s upozorněním, že tento krok zakáže všechny místní uživatele a povolí funkce sledování polohy. Vybrat Zámek znovu.

  Notebook Dell Lock

 3. Použijte Zamkněte svůj notebook dialogové okno pro napsání vlastní zprávy pro kohokoli ji najde (pokud je ztracena nebo odcizena). Tato zpráva se zobrazí na zamykací obrazovce systému Windows.

  Zpráva o uzamčení notebooku Dell na obrazovce

 4. Vybrat Zámek. Pokud notebook zůstane připojený k internetu, Microsoft zařízení uzamkne na dálku, odhlásí všechny uživatelské účty a zakáže přístup k místním účtům.

 5. Microsoft zašle e-mail propojený s účtem. Mapa na Microsoftu Najít moje zařízení Stránka také označuje, že vaše zařízení Windows 10 je nyní uzamčeno.

Pokud úspěšně načtete ztracený notebook, můžete se k němu znovu přihlásit pomocí účtu správce Microsoft jako obvykle. Jakmile vzdáleně uzamknete počítač, resetujte přihlášení k účtu Microsoft.

Poznámka:

Vlastní služby sledování a obnovy společnosti Dell jsou součástí Dell ProSupport (PDF), který zahrnuje vybrané komerční notebooky Dell Precision a Dell Latitude. Můžete také postupovat podle těchto kroků doporučených společností Dell, pokud musíte nahlásit systém Dell jako ztracený nebo odcizený.