Skip to content

Jak spravovat funkci nejlepších webů v Safari

11 de Říjen de 2021
TopSites 56a529205f9b58b7d0db3060

Funkce Nejlepší stránky v prohlížeči Safari zobrazuje miniatury webů, které navštěvujete nejčastěji. Místo zadávání adresy URL nebo výběru záložky z nabídky Záložky nebo lišty Záložky vyberte miniaturu a přejděte na web. Od zavedení Top Sites prošel několika změnami a aktualizacemi, což vedlo k tomu, že některé funkce vyžadují trochu jiné metody přístupu. Informace v tomto článku platí pro Safari 7 až Safari 14, pokud není uvedeno jinak.

Přístup a úpravy nejlepších stránek

Funkce Nejlepší stránky automaticky sleduje, jak často navštěvujete webové stránky, a zobrazuje ty, které navštěvujete nejčastěji. Přesto nejste s výsledky uvízli. Je snadné přidávat, odstraňovat a spravovat vaše nejlepší stránky.

 1. Chcete -li se dostat na Nejlepší stránky, vyberte Záložky > Zobrazit nejlepší stránky z lišty nabídek. (V Safari 7 až Safari 12 vyberte ikonu mřížky na levé straně lišty Záložky.)

  Pokud nevidíš Zobrazit nejlepší stránky, vyberte Safari > Předvolby > Všeobecné. Vedle Nová okna otevřená pomocí, vyberte Nejlepší stránky.

 2. Chcete -li upravit své Top Sites, umístěte kurzor na miniatury Top Sites a zobrazte ikony, které vám umožní odstranit stránku nebo ji připnout na její aktuální umístění, což zabrání pohybu miniatury na stránce.

 3. Uspořádejte miniatury kliknutím a přetažením miniatury do nového umístění na stránce Nejoblíbenější stránky. Vybrat X ikonu pro odstranění stránky z Top Sites.

Změňte velikost miniatur

Existují tři možnosti velikosti miniatur v Top Sites a dva způsoby, jak provést změny. Počínaje Safari 7 přesunul Apple velikost miniatur a počet webů na stránku do předvoleb Safari.

 1. Vybrat Předvolby z Safari Jídelní lístek.

 2. Vyber Všeobecné tab.

 3. Vybrat Pořady Top Sites rozevírací nabídku a vyberte 6, 12, nebo 24 stránky.

Přidejte stránku na hlavní stránky

Chcete-li přidat stránku na Top Sites, otevřete webovou stránku a přetáhněte její URL na otevřenou obrazovku Top Sites nebo na ikonu Top Sites v levém horním rohu aktuální obrazovky. Stránku můžete také přidat na Top Sites přetažením odkazu z webové stránky, e -mailové zprávy nebo jiného dokumentu na ikonu Top Sites.

Odstranit stránku z nejlepších webů

Chcete -li trvale odstranit stránku z Top Sites, umístěte kurzor na stránku, kterou chcete odstranit, a vyberte X který se zobrazí v levém horním rohu miniatury stránky.

Připnout stránku na hlavní stránky

Chcete-li připnout stránku na Top Sites, aby ji nemohla nahradit jiná stránka, umístěte kurzor na obrázek miniatury a klikněte na ikonu připínáčku, která se zobrazí v levém horním rohu. Ikona mění barvu z černobílé na modrobílou, což znamená, že je připnutá. Chcete -li stránku uvolnit, znovu vyberte připínáček. Po odepnutí se ikona změní z modrobílé na černobílou.

Znovu načtěte své nejlepší stránky

I krátkodobá ztráta připojení k internetu může způsobit menší závadu ve funkci Nejlepší stránky. Opravu je však snadné obnovit načtením stránky Nejoblíbenější stránky. Otevřete stránku Nejoblíbenější stránky v Safari a použijte klávesovou zkratku Příkaz+R. znovu načíst stránku.

Další možnosti nejlepších webů

Můžete jej také nastavit tak, aby nové karty otevíraly stránku Nejoblíbenější stránky. Chcete -li v Top Sites otevřít všechna nová okna Safari, postupujte takto:

 1. Vybrat Safari nabídku, poté vyberte Předvolby.

 2. V okně Předvolby Safari vyberte Všeobecné tab.

 3. Z Nová okna otevřená pomocí z rozevírací nabídky vyberte Nejlepší stránky.

 4. Pokud chcete, aby se nové karty otevíraly na oblíbených webech, vyberte Nové karty se otevírají pomocí z rozevírací nabídky a poté vyberte Nejlepší stránky.