Skip to content

Jak vytvořit motivy Firefoxu

8 de Říjen de 2021
ff theme feat 8ad8f48549a44b0dae766160d7716459

Existuje několik různých způsobů, jak vytvářet vlastní motivy Firefoxu, ale nejjednodušší je nejnovější řešení přímo od samotné Mozilly: Firefox Color. Nejen, že poskytuje jednoduché rozhraní pro navrhování vašich vlastních motivů, ale také vám umožňuje snadno je balit, exportovat a publikovat na trhu Firefox.

Jak stáhnout Firefox Color Theme Creator

I když můžete Firefox Color používat na webu, doplněk je nejjednodušší způsob, jak vytvářet motivy a testovat je ve Firefoxu v reálném čase.

 1. Otevřete Firefox a přejděte na color.firefox.com.

 2. Když dorazíte, budete si moci trochu pohrát s Firefox Color, ale měli byste si doplněk spustit. Vybrat Nainstalujte si Firefox Color ve středu stránky si stáhněte doplněk.

 3. Vybrat Přidat do Firefoxu.

Jak používat barvu Firefoxu k vytváření motivů Firefoxu

Nyní, když máte doplněk, můžete začít vytvářet a ukládat vlastní motivy. Vše je jednoduché a grafické, takže není nutné se příliš technicky orientovat.

 1. Vraťte se na web Firefox Color.

 2. V okně prohlížeče se dostanete na stránku obsahující barvy pro různé prvky. Jejich změnou se změní v reálném čase, a to jak v náhledu, tak v samotném prohlížeči. Pokud máte něco na srdci, můžete se hned pustit do práce. V případě, že hledáte inspiraci, můžete nahrát obrázek na pozadí přes Firefox Color. Zkuste z tohoto obrázku vybrat barvy.

 3. Při vyplňování každé barvy uvidíte, které části okna jsou v náhledu ovlivněny.

 4. Vybrat Vlastní pozadí tab. Zde si můžete vybrat mezi vzorem z Mozilly nebo můžete pro svůj motiv nahrát vlastní obrázek na pozadí.

 5. Pokud plánujete použít vlastní obrázek na pozadí, budete jej muset zmenšit, aby odpovídal pozadí ve Firefoxu. Vybrat Nebo přidejte vlastní vyberte svůj vlastní obrázek na pozadí. Mozilla dosud nezveřejnila konkrétní specifikace pro Firefox Color, ale 3000px na 650px se zdá být dobrým odhadem.

 6. Jakmile přidáte svůj obrázek, pomocí ovládacích prvků pro umístění upravte umístění pozadí v okně Firefoxu.

 7. Pokud jste se svým motivem spokojeni, můžete jej uložit a automaticky použít, kdykoli budete chtít. Vybrat Srdce v pravém horním rohu okna uložte své téma.

 8. Svůj motiv můžete také exportovat a sdílet nebo nahrát na tržiště Firefox. Vybrat Vývozní v pravém horním rohu okna spusťte proces.

 9. Firefox Color začne oznámením, že vytvoříte komprimovaný export vašeho motivu. Vybrat další.

 10. Budete požádáni, abyste pro svůj motiv vytvořili popisný název. To bude pod názvem, pokud téma nahrajete na trh.

 11. Firefox vám dá možnost stáhnout si ZIP soubor nebo soubor XPI. Vyberte buď.

  Soubory XPI lze nahrát na trh nebo nainstalovat přímo do prohlížeče Firefox.

 12. Gratulujeme! Nyní můžete rychle a snadno vytvářet a sdílet vlastní motivy Firefoxu.