Skip to content

Odstraňování problémů s pomalým načítáním stránek v Safari

11 de Říjen de 2021
LaptopRocket 570c19c05f9b5814083525a4

Safari spolu s téměř každým dalším prohlížečem nyní obsahuje předběžné načítání DNS, což je funkce navržená tak, aby procházení webu bylo rychlejší, a to tak, že se podíváte na všechny odkazy vložené na webové stránce a zadáte dotaz na svůj server DNS, abyste vyřešili každý odkaz na jeho skutečný IP adresa. Když předběžné načítání DNS funguje dobře, v době, kdy vyberete odkaz na webové stránce, váš prohlížeč již zná IP adresu a je připraven načíst požadovanou stránku. To znamená velmi rychlé doby odezvy při přechodu ze stránky na stránku. Jak to tedy může být špatné? Ukazuje se, že předběžné načítání DNS může mít některé zajímavé nevýhody, i když pouze za určitých podmínek. Zatímco většina prohlížečů má nyní předběžné načítání DNS, soustředíme se na Safari, protože je to přední prohlížeč pro Mac. Když Safari načte web, někdy se stránka vykreslí a zdá se, že jste připraveni prohlédnout si její obsah. Když se ale pokusíte posouvat stránku nahoru nebo dolů nebo pohybovat ukazatelem myši, získáte otáčející se kurzor. Můžete si také všimnout, že se stále točí i ikona aktualizace prohlížeče. To vše naznačuje, že zatímco stránka byla úspěšně vykreslena, něco brání prohlížeči reagovat na vaše potřeby. Možných viníků je celá řada. Na stránce mohou být chyby, server webu může být pomalý nebo část stránky mimo web, například reklamní služba třetí strany, může být nefunkční. Tyto typy problémů jsou obvykle dočasné a pravděpodobně zmizí během krátké doby, od několika minut do několika dnů. Problémy s předběžným načítáním DNS fungují trochu jinak. Obvykle ovlivňují stejný web, kdykoli jej navštívíte poprvé v relaci prohlížeče Safari. Můžete navštívit web brzy ráno a zjistíte, že je extrémně pomalé reagovat. Vraťte se o hodinu později a vše je v pořádku. Další den se stejný vzorec opakuje. Vaše první návštěva je pomalá, opravdu pomalá; jakékoli další návštěvy toho dne jsou v pořádku.

Co se děje s předběžným načítáním DNS?

V našem příkladu výše, když ráno přejdete na web jako první, Safari využije příležitosti k odeslání dotazů DNS na každý odkaz, který na stránce uvidí. V závislosti na stránce, kterou načítáte, to může být několik dotazů nebo to mohou být tisíce, zvláště pokud se jedná o web se spoustou komentářů uživatelů nebo navštěvujete fórum nějakého typu. Problém není ani tak v tom, že Safari rozesílá tuny dotazů DNS, ale v tom, že některé starší routery pro domácí síť nezvládají načítání požadavků, nebo v tom, že systém DNS vašeho ISP je poddimenzovaný pro požadavky nebo kombinaci obojího. Existují dva snadné způsoby řešení potíží a řešení problémů s výkonem předběžného načítání DNS. Provedeme vás oběma způsoby.

Změňte svého poskytovatele služeb DNS

První metodou je změna poskytovatele služeb DNS. Mnoho lidí používá jakékoli nastavení DNS, které jim jejich ISP řekne, aby používali, ale obecně můžete použít libovolného poskytovatele služeb DNS, kterého chcete. Podle našich zkušeností je služba DNS našich místních ISP dost špatná. Změna poskytovatelů služeb byla z naší strany dobrým krokem; může to být také dobrý tah pro vás. Svého aktuálního poskytovatele DNS můžete vyzkoušet podle pokynů v online příručce. Pokud se po kontrole své služby DNS rozhodnete přejít na jinou, je zřejmé, kterou otázkou? Můžete zkusit OpenDNS nebo Google Public DNS, dva populární a bezplatné poskytovatele služeb DNS, ale pokud vám nevadí provést malé vylepšení, můžete pomocí průvodce otestovat různé poskytovatele služeb DNS a zjistit, který z nich je pro vás nejlepší. Jakmile si vyberete poskytovatele DNS, který chcete použít, můžete změnit nastavení DNS vašeho počítače Mac. Jakmile přejdete k jinému poskytovateli DNS, ukončete Safari. Znovu spusťte Safari a poté zkuste web, který vám způsoboval opakované problémy. Pokud se stránka nyní načítá v pořádku a Safari stále reaguje, máte vše připraveno; problém byl u poskytovatele DNS. Chcete -li mít dvojnásobnou jistotu, zkuste po vypnutí a restartování počítače Mac znovu načíst stejný web. Pokud vše stále funguje, máte hotovo. Pokud ne, problém je pravděpodobně jinde. Můžete se vrátit ke svým dřívějším nastavením DNS, nebo nechat nová na místě, zvláště pokud jste změnili jednoho z výše uvedených poskytovatelů DNS; oba fungují velmi dobře.

Zakažte předběžné načítání DNS Safari

Pokud problémy stále přetrvávají, můžete je vyřešit tak, že na tuto webovou stránku již nikdy nenavštívíte nebo deaktivujete předběžné načítání DNS. Bylo by hezké, kdyby předběžné načítání DNS bylo v Safari nastavením předvoleb. Bylo by ještě hezčí, kdybyste mohli zakázat předběžné načítání na základě webu. Ale protože ani jedna z těchto možností není v současné době k dispozici, budeme muset tuto funkci deaktivovat jiným způsobem.

 1. Spusťte terminál na adrese /Aplikace/Nástroje.

 2. V okně Terminál, které se otevře, zadejte nebo zkopírujte/vložte následující příkaz: defaults write com.apple.safari WebKitDNSPrefetchingEnabled -boolean false

  zadejte = „kód“>

 3. lis Vstupte nebo Vrátit se.

 4. Pak můžete přestat Terminál.

Ukončete a znovu spusťte Safari, a poté znovu navštivte web, který vám způsoboval problémy. Teď by to mělo fungovat dobře. Problém byl pravděpodobně ve starším routeru ve vaší domácí síti. Pokud jednou směrovač vyměníte nebo pokud výrobce routeru nabídne aktualizaci firmwaru, která problém vyřeší, budete chtít přednastavení DNS znovu zapnout. Zde je postup.

 1. Zahájení Terminál.

 2. V okně Terminál zadejte následující příkaz: defaults write com.apple.safari WebKitDNSPrefetchingEnabled

  zadejte = „kód“>

 3. lis Vstupte nebo Vrátit se.

 4. Pak můžete přestat Terminál.

A je to; měli byste být připraveni. Z dlouhodobého hlediska jste obvykle na tom lépe, když je povoleno předběžné načítání DNS. Pokud ale často navštěvujete web, který má problémy, vypnutí předvolby DNS může učinit každodenní návštěvu příjemnější.