Skip to content

Jak stahovat již zakoupené aplikace pro iPhone

4 de Srpen de 2021
downloading apps 5b68483546e0fb002cf9cfdc aa29892059f44f9199ea06082c33e02d

Jedna z nejlepších věcí na App Store je, že si můžete znovu stáhnout aplikace, které jste si již zakoupili. Můžete to udělat neomezeně mnohokrát, aniž byste za ně museli znovu platit. Stahování aplikací, za které jste již zaplatili, je důležité zejména v případě, že omylem smažete aplikaci nebo o aplikace přijdete, když se vám iPhone rozbije nebo vám ho někdo ukradne. Existuje několik způsobů, jak to udělat, včetně nalezení aplikace v App Store a stažení jako obvykle. Tyto pokyny platí pro iOS 5 a novější verze iOS. Kroky se však u některých verzí mírně liší (a vizuální stránka často velmi různé), proto věnujte pozornost níže uvedeným popiskům.

Jak stahovat aplikace, které jste si již zakoupili na iPhone

Pravděpodobně nejjednodušší možností je použití telefonu k opětovnému stažení aplikací z App Store. Co dělat:

 1. Klepněte na Obchod s aplikacemi aplikace.

  • Pokud používáte iOS 11 a vyšší, přejděte ke kroku 3.
  • V některých starších verzích iOS klepněte na Aktualizace záložka ve spodní části.
  • V iOS 6 a iOS 5 klepněte na Zakoupeno ve spodní části obrazovky a poté přejděte ke kroku 5.
 2. Na iPhonech se systémem iOS 11 nebo novějším klepněte na svou fotografii v pravém horním rohu obrazovky. Pokud používáte iOS 10 nebo starší verzi iOS, tuto ikonu neuvidíte. Klepněte na Zakoupeno ve spodní části obrazovky a poté přejděte ke kroku 4.

 3. Klepněte na Zakoupeno.

  Pokud máte povoleno sdílení rodiny, klepněte na další Moje nákupy (nebo jméno osoby, která si aplikaci původně zakoupila, pokud jste to nebyli vy).

 4. Klepněte na Ne na tomto iPhone. Zobrazí se seznam zakoupených aplikací, které v telefonu aktuálně nemáte nainstalované.

 5. Hledáním nebo procházením seznamu najděte aplikaci, kterou chcete přeinstalovat. Poté klepněte na ikonu cloudu vedle ní.

  Moje nákupy, ikona stahování, na tomto iPhonu ne

 6. Aplikace se bezplatně znovu stáhne do vašeho zařízení.

Dalším způsobem, jak znovu stáhnout stažené aplikace, je navštívit jejich stránku App Store. I když jste si aplikaci koupili a poté ji odstranili, tlačítko pro stažení bude stejné jako dříve zobrazená ikona cloudu. Máte problémy se stahováním nebo aktualizací aplikací? Máme řešení v iPhone Nebudou stahovat aplikace? 11 způsobů, jak to opravit.

Jak znovu stáhnout předchozí aplikace pomocí iTunes

kolik aplikací v iPhone App Store?

Můžete si také stáhnout předchozí nákupy aplikací pomocí iTunes. Postupujte takto: App Store byl odstraněn z iTunes ve verzi 12.7, vydané v roce 2017. Tyto pokyny platí pouze pro verze iTunes starší než to. Pokud používáte novější verzi iTunes nebo používáte Apple Music, jedinou možností, jak znovu stáhnout aplikace, je udělat to na iPhonu.

 1. Otevřete iTunes a klikněte na Aplikace ikona v levém horním rohu, těsně pod ovládacími prvky přehrávání (vypadá to jako A).

 2. Vybrat Obchod s aplikacemi těsně pod oknem přehrávání v horní střední části obrazovky.

 3. Klikněte Zakoupeno v Rychlé odkazy sekce vpravo.

 4. Na této obrazovce jsou uvedeny všechny aplikace, které jste si kdy stáhli nebo zakoupili pro jakékoli zařízení iOS pomocí tohoto Apple ID. Procházejte obrazovku nebo hledejte aplikaci pomocí vyhledávacího panelu vlevo.

 5. Když najdete požadovanou aplikaci, klikněte na ikonu stahování (cloud se šipkou dolů). Pokud budete vyzváni, přihlaste se pomocí svého Apple ID.

 6. Po dokončení stahování aplikace do počítače synchronizujte svůj iPhone s iTunes a nainstalujte si ji do telefonu.

Jak znovu stáhnout předinstalované aplikace pro iOS

Pokud používáte iOS 10 nebo novější, můžete odstranit mnoho předinstalovaných aplikací, které jsou součástí vašeho iPhone. To nelze provést u všech aplikací, ale některé aplikace, jako jsou Apple Watch a iCloud Drive, lze odstranit. Pokud tyto aplikace odstraníte a poté je budete chtít zpět, je to snadné. Stačí je vyhledat v App Storu a znovu si je stáhnout jako každou jinou aplikaci.

A co aplikace odebrané z App Store?

Vývojáři mohou své aplikace odebrat z App Store. K tomu dochází, když již nechtějí prodávat nebo podporovat aplikaci, nebo když je nová verze tak zásadní změnou, že ji považují za samostatnou aplikaci. Většinu času byste měli mít možnost znovu stáhnout zakoupenou aplikaci, i když byla odstraněna z App Store. To není pravda 100% času, ale obecně řečeno, pokud jste za aplikaci zaplatili, najdete ji v App Storu podle výše uvedených kroků. Mezi aplikace, které pravděpodobně nebudete moci znovu stáhnout, patří ty, které porušují zákon, porušují autorská práva, jsou zakázány společností Apple nebo které jsou ve skutečnosti škodlivými aplikacemi maskovanými jako něco jiného (pravděpodobně je stejně nechcete).