Skip to content

Jak synchronizovat iPhone přes Wi-Fi

7 de Srpen de 2021
38109880456 af05148732 k 5acae493ae9ab8003737c520

Co vědět

 • Připojte telefon přes USB. Vybrat iPhone ikonu v iTunes. Pod Možnosti > Synchronizace … přes Wi-Fi > Aplikovat > Hotovo.
 • Případně na iPhonu přejděte na Nastavení > Všeobecné > iTunes Wi-Fi Sync > Synchronizovat nyní.

Tento článek vysvětluje, jak synchronizovat váš iPhone s počítačem přes Wi-Fi. Informace v tomto článku se týkají telefonů iPhone a dalších zařízení se systémem iOS se systémem iOS 5 nebo vyšším a počítače se systémem iTunes 10.6 nebo vyšším.

Synchronizace iPhone s počítačem přes nastavení Wi-Fi

Chcete -li bezdrátově synchronizovat svůj iPhone, musíte pomocí kabelu – alespoň jednou – změnit nastavení v iTunes a povolit bezdrátovou synchronizaci pro váš telefon. Udělejte to jednou a pokaždé se můžete připojit k bezdrátové síti.

 1. Připojte iPhone nebo iPod touch k počítači pomocí USB obvyklým kabelovým způsobem, kterým byste synchronizovali své zařízení. Pokud se iTunes neotevře automaticky, otevřete jej.

 2. V iTunes vyberte iPhone ikonu přejdete na obrazovku Souhrn iPhone. (Je možné, že iTunes již budou na obrazovce.)

 3. V Možnosti sekci vyberte Synchronizujte s tímto iPhone přes Wi-Fi zaškrtávací políčko.

  V iTunes zaškrtněte políčko s tímto iPhonem přes Wi-Fi

 4. Vybrat Aplikovat, poté vyberte Hotovo pro uložení změny.

  Tlačítka Použít a Hotovo v nastavení synchronizace iTunes

 5. Stiskněte ikonu telefonu v horní části obrazovky. Chcete -li iPhone vysunout, přejděte na levý panel a vyberte šipku nahoru vedle ikony iPhone. Poté odpojte iPhone od počítače.

  Vysuňte tlačítko iPhone v iTunes

Jak synchronizovat váš iPhone přes Wi-Fi

Po změně nastavení a odpojení iPhonu od počítače můžete synchronizovat přes Wi-Fi. Už nikdy nebudete muset toto nastavení v počítači měnit. Při synchronizaci postupujte takto:

 1. Zkontrolujte, zda jsou počítač a iPhone připojeny ke stejné síti Wi-Fi. IPhone nelze v práci připojit k Wi-Fi a synchronizovat s počítačem doma.

 2. Na iPhonu klepněte na Nastavení aplikace.

 3. Klepněte na Všeobecné.

 4. Přejděte dolů a potom klepněte na iTunes Wi-Fi Sync.

 5. Na obrazovce iTunes Wi-Fi Sync jsou uvedeny počítače, se kterými lze synchronizovat váš iPhone, kdy byl naposledy synchronizován, a Synchronizovat nyní knoflík. Klepněte na Synchronizovat nyní.

  Obecné, iTunes Wi-Fi Sync, Sync Now tlačítka v nastavení iOS

 6. Tlačítko se změní na čtení Zrušit synchronizaci. Pod ním se zobrazí stavová zpráva o průběhu synchronizace. Po dokončení synchronizace se zobrazí zpráva.

Tipy pro synchronizaci iPhonu přes Wi-Fi

Bezdrátová synchronizace iPhonu je pomalejší než pomocí USB. Pokud máte k synchronizaci spoustu obsahu, použijte tradiční kabelovou metodu. Synchronizovat nemusíte ručně. Když je iPhone připojen ke zdroji napájení a je ve stejné síti Wi-Fi jako počítač, telefon se automaticky synchronizuje. Pomocí synchronizace Wi-Fi můžete synchronizovat telefon nebo iPod Touch s více než jedním počítačem, pokud jsou tyto počítače autorizovány stejným Apple ID. Nastavení synchronizace na iPhonu nebo iPodu Touch nelze změnit. To lze provést pouze v iTunes.

Odstraňování problémů se synchronizací iPhone Wi-Fi

Pokud jsou problémy se synchronizací iPhonu přes Wi-Fi, zkuste tyto opravy:

 • Restartujte iPhone.
 • Zkontrolujte, zda jsou obě zařízení ve stejné síti Wi-Fi a zda počítač není v režimu spánku.
 • Zkontrolujte svůj firewall. V závislosti na nastavení brány firewall může brána firewall blokovat způsoby připojení zařízení iPhone k počítači. Ujistěte se, že brána firewall umožňuje připojení k portům TCP 123 a 3689 a UDP portům 123 a 5353.

Pokud se iPhone nemůže připojit k Wi-Fi, nebude se synchronizovat pomocí Wi-Fi. Zjistěte, jak opravit iPhone, který se nemůže připojit k Wi-Fi.

Synchronizace iPhone s iCloud

Synchronizovat s počítačem nebo iTunes nemusíte vůbec. Pokud chcete, synchronizujte data v iPhonu s iCloudem. Někteří lidé dávají přednost této možnosti. Pro ostatní, kteří nemají počítače, je to jediná volba. Přečtěte si další informace o tom, jak zálohovat iPhone na iCloud nebo jak pomocí iCloudu synchronizovat aplikaci Notes mezi zařízeními.