Skip to content

Jak synchronizovat vánoční osvětlení s hudbou

10 de Srpen de 2021
GettyImages 895206714 5bc55fe346e0fb00513b83ec 8b0c7e470c0e401e8536ce575b6f60ac

Vánoce jsou obdobím dávání, povzbuzování a vděku a také tím, že na hosty uděláte dojem neuvěřitelným světelným displejem. S pomocí chytrých žárovek, jako jsou inteligentní žárovky Philips Hue, nebo ovladače vánočního osvětlení, posuňte svůj vánoční světelný displej na další úroveň. Zde je návod, jak vytvořit vánoční světelný displej synchronizovaný s hudbou pomocí inteligentních žárovek Philips Hue nebo ovladače vánočního osvětlení. První část tohoto kurzu používá chytré žárovky Philips Hue a smartphone s aplikací Philips Hue pro zařízení iOS nebo Android.

Synchronizujte vánoční osvětlení s hudbou pomocí chytrých žárovek Philips

Než začnete přehrávat hudbu, budete si muset nastavit zábavní oblast prostřednictvím aplikace Philips Hue.

Vytvořte zábavní oblast

Zábavní oblast sděluje mostu Hue, kolik světel máte a kde se nacházejí. To je také zdrojem informací pro synchronizaci svátečních světel. Chcete -li nastavit zábavní oblast, postupujte takto:

 1. Ujistěte se, že je Philips Hue Bridge připojen a že je u každé žárovky zapnuto hlavní napájení.

 2. Otevři Philips Hue aplikace ve vašem smartphonu.

 3. Jít do Nastavení.

  Obrázek nabídky nastavení aplikace Philips Hue.

 4. Klepněte na Zábavní oblasti.

 5. Klepněte na Vytvořte zábavní oblast.

 6. Vyberte místnost (nebo místnosti), kterou chcete zahrnout do oblasti zábavy, a potom klepněte na Pokračovat.

 7. Vyberte světla, která chcete zahrnout. Budou uvedena pouze barevná světla Hue.

 8. Podle pokynů na obrazovce rozmístěte světla podle jejich fyzického umístění v místnosti.

 9. Jakmile tento krok dokončíte, zábavní oblast bude připravena k použití.

Synchronizujte světla Philips Hue s hudbou z počítače

Jakmile je vaše zábavní oblast vytvořena, zbývá ještě několik kroků, než se světla správně synchronizují.

 1. Stáhněte soubor Synchronizace odstínu aplikace pro iOS nebo Android.

 2. Ujistěte se, že jste ve stejné síti Wi-Fi jako Philips Hue Bridge.

 3. Spusťte aplikaci Hue Sync a potom klepněte na Zábavní oblast v horní části obrazovky.

 4. Klepněte na Spustit lehkou synchronizaci. Když to uděláte, vaše světla Philips Hue ztlumí téměř nic.

  Obrázek nabídky Hue Sync.

 5. Klepněte na Hudba.

 6. Vyberte úroveň intenzity, kterou mají světla sledovat: Subtilní, Mírný, Vysoký, nebo Intenzivní. Toto nastavení určuje, jak rychle se světla mění s rytmem.

 7. Vyberte paletu barev, kterou chcete použít.

 8. Otevřete vybraný hudební program a zahrajte skladbu. Světla budou pulzovat v čase s melodií na základě vašeho předchozího nastavení. Společnost Philips představila řadu nových možností svátečního osvětlení, včetně osvětlení na sváteční večeři, inteligentního venkovního osvětlení, svátečního osvětlení, dramatického osvětlení vánočního stromku a dalších. Aplikace třetí strany, Hue Christmas, pro iOS a Android, funguje jako deska zvukových a světelných efektů, která se synchronizuje s vaším inteligentním osvětlením Hue.

Synchronizujte světla s hudbou pomocí vánočního ovladače světla

Vánoční ovladač osvětlení vám umožní stavět propracované, honosné displeje, ale může to být drahé nebo komplikované, v závislosti na vašem rozpočtu a technickém know-how. Nejjednodušší nastavení, ale také nejdražší volba bude plně postavený ovladač světla. Sada ovladačů je levnější, ale vyžaduje menší elektrické práce. DIY ovladač je nejméně nákladná volba, ale ponechává montáž a nastavení ve vašich rukou. Pokyny krok za krokem pro každý ovladač a software se budou lišit.

Možnosti softwaru ovladače světla

Toto jsou některé populární možnosti softwaru pro vánoční osvětlení.

 • Software ovladače Light-O-Rama obsahuje desítky skladeb a předem připravených sekvencí, ze kterých si můžete vybírat. Nastavení pulzování světel hudbou je stejně snadné jako stisknutí několika tlačítek na obrazovce počítače, ale tyto možnosti nejsou levné.
 • Vixen je osvětlovací software pro dekoratéra, který si uděláte sami. I když jsou náklady zanedbatelné, budete si muset celou show nastavit sami, včetně časových sekvencí a výběru skladeb. Vixen položí základ pro vaši práci, ale nedrží vás při tom za ruku.
 • xLights je bezplatný sekvencer světla. Pokud se snažíte ušetřit co nejvíce peněz, je to správná cesta. Software má aktivní komunitu na fóru, na kterou můžete směřovat dotazy, a řadu video návodů, které vám pomohou překonat zátarasy, se kterými se můžete na cestě setkat.

Existují „chytrá vánoční světla“ z prodejen, jako je Home Depot, ale světla jsou na relativně krátkých vláknech a jsou drahá. Investice do vánočního ovladače světla a používání tradičních světelných zdrojů může být nákladově efektivnější.