Skip to content

Jak to opravit, když iPhone Face ID nefunguje

7 de Červenec de 2021
001 how to fix it when the iphone face id is not working 5074935 243c05cd333c4cf78b15a8250ccdc675

Funkce zabezpečení Face ID na iPhonu poskytuje vašemu palci odpočinek díky použití přední kamery pro udělení přístupu k vašemu telefonu a Apple Pay namísto přístupového kódu nebo otisku palce. Problémy s Face ID se objeví, když se pokoušíte odemknout telefon. Můžete nebo nemusíte obdržet výzvu k zadání hesla.

Příčiny nefunguje pro iPhone Face ID

Protože Face ID používá jak software, tak fotoaparát, může dojít k poruše při poruše funkce. Při řešení problému budete muset zkontrolovat několik položek, ale některé možné důvody zahrnují:

 • Fotoaparát je znečištěný nebo zablokovaný.
 • Tvá tvář je zakrytá.
 • Vaše verze iOS je zastaralá.
 • Face ID má další problém.

Apple má také několik funkcí, které brání Face ID v práci, aby vaše zařízení bylo bezpečnější. Následující podmínky vyzvou telefon, aby místo toho požadoval váš přístupový kód, ale žádný z nich neznamená, že funkce nefunguje.

 • Neodemkli jste zařízení déle než dva dny (48 hodin).
 • Face ID jste nepoužili více než čtyři hodiny a nepoužili jste svůj přístupový kód déle než šest a půl dne (156 hodin).
 • K uzamčení zařízení jste použili Find My iPhone.
 • Funkce Emergency SOS je ve vašem telefonu aktivní.

Jak to opravit, když Face ID nefunguje

Vzhledem k tomu, že problémy s Face ID mohou pocházet z různých zdrojů, budete muset zkusit několik oprav, abyste to mohli znovu spustit. Zde je několik věcí k vyzkoušení.

 1. Ujistěte se, že vám nic neblokuje obličej ani fotoaparát. Aby funkce Face ID fungovala správně, musí být fotoaparátem viditelné všechny vaše oči, nos a ústa. Pokud to nebrání vaše oblečení ve výhledu, ujistěte se, že váš prst nezakrývá čočku. Můžete také zkusit odebrat nebo upravit pouzdro telefonu, abyste zjistili, zda vám překáží.

 2. Ujistěte se, že držíte iPhone správně. Zatímco Face ID na iPadu funguje bez ohledu na to, jak se díváte na tablet, nebude fungovat na iPhone, pokud není telefon v orientaci na výšku (svisle). Face ID také funguje pouze v konkrétním rozsahu vašeho obličeje, takže zkuste držet telefon blíže nebo dál.

 3. Vyčistěte objektiv fotoaparátu. Nečistoty a olej mohou vašemu fotoaparátu iPhone zabránit v práci, takže problém může vyřešit rychlé setření hadříkem z mikrovlákna.

 4. Restartujte telefon. Pokud fyzické opravy nefungují, může fungovat reset softwaru. Zkuste telefon vypnout, znovu zapnout a zadejte přístupový kód. Poté jej uzamkněte a zkuste jej znovu otevřít pomocí Face ID.

 5. Zkontrolujte, zda je zapnuto Face ID. Jít do Nastavení > ID obličeje a hesloa poté se ujistěte, že přepínače funkcí, se kterými se snažíte použít Face ID (například Odemknutí telefonu), jsou na zapnuto / zelené pozice.

 6. Vypněte možnost „Vyžadovat pozornost“. Jedna z možností v Face ID brání jeho fungování, pokud se nedíváte přímo na kameru. Pokud se vaše zařízení neodemyká, fotoaparát nemusí zaregistrovat vaše oči. Chcete-li tuto funkci deaktivovat, otevřete ID obličeje a heslo, pak přejděte dolů a otočte přepínač vedle Vyžadovat pozornost pro Face ID na bělavou / bílou.

 7. Nastavit alternativní vzhled. Face ID vás dokáže rozpoznat navzdory drobným změnám ve vzhledu, například když získáte nebo ztratíte ochlupení na obličeji nebo začnete nosit brýle, ale s drastickými rozdíly to nepůjde. Na ID obličeje a heslo obrazovce klepněte na Nastavit alternativní vzhled přidat do telefonu více vzhledu. Tato možnost nenahradí váš původní obličej; je to spíš jako přidání různých otisků prstů do Touch ID.

 8. Zkontrolujte aktualizaci iOS. Abyste mohli správně fungovat, bude možná třeba ID obličeje. Jít do Nastavení > Všeobecné > Aktualizace softwaru zjistit, zda je k dispozici nová verze operačního systému. Jakmile jej vaše zařízení stáhne a nainstaluje, odemkněte ho pomocí přístupového kódu, znovu jej zamkněte a poté zkontrolujte, zda Face ID funguje.

 9. Resetujte Face ID. Nejdrastickějším opatřením, které můžete provést, je resetování Face ID a opětovné nastavení od nuly. V Nastavení aplikace, klepněte na Face ID a přístupové kódya potom vyberte Resetujte Face ID. Znovu projdete počátečním nastavením a poté můžete zjistit, zda se váš telefon bez problémů odemkne.

 10. Kontaktujte Apple. Pokud nic jiného nefunguje, váš iPhone může mít problémy s hardwarem nebo softwarem, které vyžadují intenzivnější pozornost. Přejděte na stránku podpory společnosti Apple, zadejte svůj konkrétní problém a spusťte požadavek na službu.