Skip to content

Jak to opravit, když iTunes nerozpozná váš iPhone

10 de Srpen de 2021
GettyImages 1050537316 8bb87e7c06d243e5a29d672aab37e696

iTunes je zábavní centrum Apple, které ukládá veškerou vaši hudbu, filmy, televizní pořady a další. Chcete -li si užít iTunes na všech svých zařízeních, Apple vám umožňuje synchronizovat iTunes ve vašem počítači a iPhonu pomocí připojení USB. I když to obvykle funguje dobře, někdy iTunes váš iPhone nerozpozná, což může být frustrující a matoucí. Zde je pohled na to, proč k tomuto problému může dojít, a jak jej opravit a znovu synchronizovat iPhone a iTunes. S macOS Catalina nahradila Apple Music iTunes. Tyto kroky pro řešení potíží platí pro systémy se staršími verzemi iTunes i pro novější systémy s Apple Music.

Příčiny iTunes nerozpoznávají iPhone

Existuje několik důvodů, proč iTunes nerozpoznávají iPhone. Může se jednat o fyzický problém, například vadný kabel USB nebo port USB v počítači. Nečistoty mohou ucpat port pro iPhone nebo se může jednat o problém se softwarem. Ať už je zdroj problému jakýkoli, existuje několik jednoduchých kroků pro řešení potíží s vysokou šancí dostat iPhone a iTunes zpět do komunikace.

Jak to opravit, když iTunes nerozpozná váš iPhone

Problémy s připojením zařízení iPhone k iTunes mnohdy vyplývají z problémů, které lze snadno opravit. Vyzkoušejte každý krok při řešení potíží, abyste zjistili, zda problém vyřeší. Pokud tomu tak není, přejděte k dalšímu návrhu.

  1. Zkontrolujte, zda je v počítači nainstalována služba iTunes. Pokud nemáte iTunes, program zařízení nerozpozná. Je snadné nainstalovat iTunes (nebo jeho nástupce, Apple Music) na Mac nebo Windows PC.

  2. Zkontrolujte kabel USB. Vadný kabel USB může způsobit problém s připojením zařízení iPhone k iTunes. Zkontrolujte, zda je kabel USB v dobrém stavu. Pokud je roztřepený nebo uříznutý, použijte jiný kabel USB a zjistěte, zda to problém vyřeší. Použijte originální USB kabel Apple. Kabely USB jiných společností nemusí spouštět spojení mezi zařízeními.

  3. Zkontrolujte port iPhonu. Někdy nahromadění nečistot způsobí selhání portu iPhone. K jeho jemnému čištění použijte suchý antistatický kartáček nebo zubní kartáček. Poté se znovu připojte a zjistěte, zda to problém vyřeší.

  4. Zkontrolujte port USB v počítači. Začněte odpojením všech zařízení USB od počítače. Přesuňte kabel iPhonu do jiného portu a znovu jej připojte. Pokud to funguje, je to problém s tímto konkrétním portem a budete jej muset opravit. Pokud pro kabely používáte externí zařízení USB, odpojte jej a připojte kabel iPhonu přímo k počítači. Může to být problém s připojením mezi zařízením USB a počítačem.

  5. Restartujte iPhone. Malá softwarová závada může způsobit chybné připojení. Restartujte zařízení a znovu se připojte.

  6. Restartujte počítač. Mírná chyba softwaru nebo nesprávná funkce může způsobit poruchu iTunes. Vypněte počítač a nechte jej několik minut odležet, než jej znovu zapnete.

  7. Zkontrolujte, zda je zařízení iOS odemčené a na domovské obrazovce. Připojte zařízení, okamžitě jej odemkněte a ujistěte se, že je na domovské obrazovce. Poté připojte svůj iPhone k iTunes. Jakmile iPhone odemknete, nechte jej několik minut odemčený, než se pokusíte připojit.

  8. Stáhněte si nejnovější verzi iTunes. Stará verze iTunes nemusí váš iPhone rozpoznat. Aktualizujte iTunes a poté se pokuste znovu připojit iPhone.

  9. Aktualizujte software operačního systému. Aktualizujte systém Windows nebo macOS a zjistěte, zda se tím zabývají závady softwaru nebo skryté chyby, které způsobovaly problém s připojením zařízení iPhone k iTunes.

  10. Klepněte na Důvěřovat tomuto počítači. Pokud připojujete svůj iPhone k počítači poprvé, měli byste vidět Důvěřujte tomuto počítači upozornění na domovské obrazovce. Až se zobrazí toto upozornění, odemkněte zařízení a okamžitě na něj klepněte, abyste označili počítač jako důvěryhodné zařízení. Klepli jste náhodou? Nevěřte? Existuje oprava. Jít do Nastavení > Všeobecné > Resetovat > Obnovit polohu a soukromí. Jakmile připojíte svůj iPhone, znovu se zobrazí vyskakovací okno.

  11. Zkontrolujte systémovou zprávu. To platí pouze v případě, že používáte Mac. Připojte iPhone a zkontrolujte Systémovou zprávu, která zobrazuje aktivní zařízení. Pokud je váš iPhone zobrazen, ale nemůžete se připojit, pravděpodobně došlo k problému se softwarem.

  12. Zakažte nebo odinstalujte bezpečnostní software. Pokud používáte Mac a iPhone byl uveden v Systémové zprávě, deaktivujte nebo odinstalujte antivirový software a další bezpečnostní programy jeden po druhém. Zjistěte, zda problém způsobuje nějaký program. Antivirový software jiného výrobce může blokovat externí zařízení USB, například kabel propojující iPhone s počítačem. To pomáhá chránit počítačová data v případě, že se k zařízení připojí neznámý USB.

  13. Přeinstalujte ovladač USB zařízení Apple Mobile Device. To platí pouze pro počítače se systémem Windows. Tento ovladač říká počítači, co má dělat se zařízeními Apple. Pokud dojde k poruše, zařízení to nečte správně. Přeinstalujte ovladač a zjistěte, zda to problém vyřeší.

  14. Odinstalujte a znovu nainstalujte iTunes. Poruchu hluboko v iTunes lze někdy vyřešit odinstalováním a opětovnou instalací softwaru. Odinstalováním iTunes neztratíte hudbu a další obsah. Pokud vás to však znepokojuje, vytvořte si zálohu iTunes, než se pohnete vpřed.

  15. Obraťte se na podporu Apple. Web podpory Apple iTunes nabízí mnoho užitečných funkcí, včetně prohledávatelné databáze znalostí a možnosti položit komunitě otázku. Můžete si také domluvit schůzku v Genius baru místního Apple Store.