Skip to content

Jak to opravit, když má Alexa potíže s porozuměním právě teď

7 de Září de 2021
GettyImages 926379114 5c537ee846e0fb0001c07a92

Alexa je digitální hlasový asistent Amazonu, který lze použít se zařízeními Amazon, včetně řady Amazon Echo. Alexa dokáže odpovídat na otázky, sdělit vám informace o provozu nebo počasí, přehrávat zprávy, spouštět telefonní hovory, přehrávat hudbu, spravovat seznam s potravinami, nakupovat položky od Amazonu a další. Přestože jsou spolehlivé, někdy s Alexou nastanou problémy a uživatelé uslyší zprávu „Promiňte, právě teď mám problém vám porozumět. Zkuste to prosím později.“ Zde je to, co je za tímto problémem a jak jej opravit a dostat Alexa zpět do práce. Tyto kroky pro řešení potíží platí pro Alexu používanou s produkty Amazon, jako jsou Echo, Echo Dot, Echo Show, Echo Flex, Echo Auto, Echo Studio a další.

Příčiny Alexa Nerozumění chybám

K chybě „Mám potíže s porozuměním vám“ dojde, když má zařízení Amazon Echo potíže s kontaktováním serverů Amazon, aby pomohlo rozluštit a porozumět tomu, co říkáte. Může to být proto, že jste ztratili bezdrátové připojení, nebo je vaše internetová služba nefunkční. Na konci Amazonu může být dokonce problém. Ať už je důvod jakýkoli, existuje několik jednoduchých kroků pro řešení problému, které se pokusí problém vyřešit.

Jak opravit „Alexa, která vám teď nerozumí“

Vyzkoušejte tyto kroky pro řešení potíží v uvedeném pořadí, abyste zúžili svůj problém a přiměli Alexu znovu poslouchat.

  1. Restartujte zařízení s podporou Alexa. Jednoduchý restart je osvědčená metoda řešení technických potíží. Vše, co musíte udělat, může být restartování zařízení Echo.

  2. Zkontrolujte připojení k internetu. Je váš internet nefunkční? Pokud ano, Alexa nebude moci pracovat. Podívejte se, jestli je váš internet v provozu. Pokud tomu tak není, proveďte kroky k obnovení připojení k internetu.

  3. Zkontrolujte připojení Wi-Fi. Zařízení Echo se připojují k dvoupásmovým sítím Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz), které používají standard 802.11a/b/g/n. Pokud je Wi-Fi vypnuté, resetujte jej a zjistěte, zda to Alexa znovu funguje.

  4. Ujistěte se, že je zařízení s podporou Alexa v dosahu Wi-Fi. Vaše Wi-Fi může být k dispozici a internet může streamovat, ale to nepomůže, pokud je vaše zařízení s podporou Alexa příliš daleko. Přesuňte jej blíže k routeru.

  5. Obnovte tovární nastavení zařízení s povolenou funkcí Alexa. Vaše Echo může mít problém se softwarem, který sama nedokáže vyřešit. Problém lze vyřešit resetováním zařízení s povolenou funkcí Alexa zpět na výchozí tovární nastavení.

  6. Podívejte se, jestli je problém na konci Amazonu. Problém může být na konci Amazonu. Kontaktujte podporu Amazonu a zjistěte, zda společnost nemá problémy. Nebo navštivte DownDetctor a zjistěte, zda nedošlo k výpadkům Amazonu.

  7. Navštivte stránku nápovědy Amazon Alexa. Amazon nabízí množství informací o řešení problémů s Alexou spolu s chatovou nápovědou a fóry. Možná tam najdete svoji odpověď.