Skip to content

Jak to opravit, když mikrofon nefunguje na notebooku HP

8 de Červenec de 2021
mika baumeister 7KLpKCG05vI unsplash a2c3fe36cc0d4541914a3955e690e7a2

Pokud mikrofon na vašem notebooku HP nefunguje, je těžké komunikovat s ostatními během schůzek a nahrávat videa a podobně. Není ale třeba paniku. Tyto kroky pro řešení potíží by vám měly pomoci znovu nastartovat mikrofon, abyste se mohli vrátit k rozhovoru pomocí nejnovějších nápadů.

Příčiny, proč mikrofon notebooku HP nefunguje

Existuje několik důvodů, proč by mikrofon notebooku mohl přestat fungovat, a aby se váš mikrofon znovu spustil, budete muset vyřešit některé z těchto příčin:

 • Nastavení a konfigurace: Nastavení a konfigurace jsou nejpravděpodobnější příčinou problému s mikrofonem. Ať už je to výběr nesprávného zařízení ve správci hardwaru nebo ovladače vyžadující aktualizaci, existuje několik důvodů, proč může mikrofon fungovat.
 • Problémy se softwarem: Všechno od operačního systému po konkrétní programy nebo aplikace může způsobit problémy s mikrofonem.
 • Problémy s hardwarem: Problémy s hardwarem jsou nejděsivější, protože váš mikrofon může být zabudován do vašeho notebooku, ale nenechte se stresovat, protože existují jednoduché způsoby, jak zjistit, zda se jedná o problém, a obejít nefunkční fyzický mikrofon.

Jak opravit mikrofon, který nefunguje na notebooku HP

Projděte si tato doporučení, dokud nenajdete ten, který znovu spustí váš mikrofon.

 1. Ujistěte se, že váš mikrofon není vypnutý. Existuje několik důvodů, proč jste ztlumili mikrofon nebo jste jej omylem ztlumili. Zde je návod, jak zajistit, abyste neměli ztlumení:

  1. Jít do Kontrolní panel > Hardware a zvuk
  2. Klepněte na Zvuk > Záznam.
  3. Klikněte pravým tlačítkem na mikrofon a vyberte Vlastnosti.
  4. Klepněte na Úrovně. Pokud uvidíte červený kruh s linkou, která prochází mikrofonem nebo kolem něj, kliknutím jej aktivujte.

  Software, který používáte, může mít také tlačítko ztlumení. Zkontrolujte, zda není povolena funkce ztlumení.

 2. Restartujte počítač se systémem Windows. Je neuvěřitelné, kolik jednoduchého restartu může váš počítač opravit. Pokud se vám nedaří připojit mikrofon, zkuste restartovat počítač a poté s mikrofonem začít znovu.

 3. Pokud používáte bezdrátový mikrofon, deaktivujte další zařízení Bluetooth. Stejně jako u bezdrátových zařízení musíte zapnout Bluetooth, pokud používáte s notebookem HP více zařízení Bluetooth, možná budete muset tato zařízení deaktivovat, než budete moci k počítači připojit jiný bezdrátový mikrofon. Zkuste se ujistit, že nejsou připojena žádná další zařízení Bluetooth, a poté znovu připojte bezdrátový mikrofon.

 4. Zkontrolujte nastavení zvuku systému Windows. Někdy Windows vybere jako výchozí nesprávný mikrofon. To platí zejména v případě, že místo vestavěného mikrofonu notebooku někdy používáte externí mikrofon. Ujistěte se, že mikrofon, který právě používáte, je výchozí.

 5. Pomocí nástroje HP Support Assistant zkontrolujte zvuk. Společnost HP poskytuje Asistenta podpory, který vám pomůže zjistit, zda nedochází k potížím s mikrofonem v počítači (nebo s externím mikrofonem). Chcete-li jej použít:

  1. Stáhněte a nainstalujte si nástroj HP Support Assistant, pokud již ve vašem zařízení není.
  2. Po instalaci otevřete Asistenta a klikněte na svůj počítač na Moje zařízení záložka.
  3. Poté klikněte Odstraňování problémů a opravy > Kontrola zvuku > další.
  4. Po dokončení testu zkontrolujte výsledky a zjistěte, zda Asistent dokáže detekovat váš mikrofon.
 6. Zkontrolujte správce zařízení. Ujistěte se, že váš počítač dokáže detekovat váš mikrofon otevřením Správce zařízení Windows. Poté rozbalte Audio vstupy a výstupy sekci a vyberte svůj mikrofon. V souboru by neměly být žádné žluté nebo červené značky Stav zařízení sekce nebo jiné indikace, že mikrofon není připojen. Pokud ano, odpojte mikrofon a znovu jej připojte, abyste zjistili, zda problém vyřeší.

 7. Aktualizujte ovladače zařízení. Zastaralý ovladač zařízení může způsobit, že se váš mikrofon nepřipojí. Aktualizujte ovladače a zkuste to znovu.

 8. Aktualizujte Windows. Pokud je Windows zastaralý, je možné, že Windows nemá příslušné protokoly pro provoz mikrofonu. Aktualizujte instalaci systému Windows a zjistěte, zda to problém vyřeší.

Zjistěte, kdy zavolat pomoc

Pokud pro vás žádný z těchto návrhů nepracoval, pak existuje pravděpodobně rozsáhlejší problém, který může odborník na opravy počítačů vyřešit. Jakmile začnete kopat uvnitř notebooku, mnoho věcí se může pokazit. Pokud tedy stále máte záruku, zavolejte společnosti HP, jinak kontaktujte místní opravnu počítačů a vyhledejte řešení, které potřebujete k opětovnému připojení mikrofonu.