Skip to content

Jak to opravit, když se obrazovka vašeho iPhone změní na černou a bílou

18 de Červen de 2022
blackandwhiteiphonescreen f76c889d0e1747bfb5b1275b91437887

Tento článek vás provede možnými opravami, kdy se obrazovka vašeho iPhone změní na černou a bílou.

Příčina obrazovky iPhone, která se změnila na černobílou

Nejčastější příčinou toho, že se obrazovka iPhonu změní na černou a bílou, je změna nastavení softwaru iPhonu. iPhone podporuje několik způsobů, jak nastavit zobrazení černobíle v nastavení přístupnosti. Jsou užitečné pro lidi, kteří mají problém vidět (nebo nevidí) všechny nebo některé barvy nebo mají potíže s obrázky s nízkým kontrastem. Tento článek vám pomůže opravit obrazovku iPhonu, která se změní na černobílou. Tento problém se liší od bílé obrazovky smrti na iPhonu, problém, který změní celou obrazovku na bílou.

Obrazovka iPhonu se může změnit na černou a bílou kvůli hardwarovému problému. Tento problém může způsobit problém s displejem nebo spojením mezi displejem a základní deskou. Je to však vzácné, takže je pravděpodobné, že problém je v nastavení iPhone.

Jak opravit obrazovku iPhone, která je černá a bílá

Příčinou, že se obrazovka iPhone změní na černou a bílou, je pravděpodobně softwarový problém, takže většina řešení zahrnuje změnu nastavení v aplikaci nastavení iPhone. Níže uvedené kroky platí pro všechny modely iPhone s aktuální verzí iOS.

 1. Stiskněte váš iPhone Uzamknout obrazovku třikrát rychle za sebou. Pokud máte iPhone s a Domov klepněte na něj třikrát. Tato akce aktivuje zkratku usnadnění pro iPhone, pokud ji nastavíte. Tuto zkratku můžete nakonfigurovat tak, aby přepnula iPhone do režimu stupňů šedi, což může způsobit váš problém.

 2. Otevřete svůj iPhone Displej a velikost textu nastavení pro vypnutí barevného filtru, pokud je zapnutý. Barevné filtry jsou funkcí usnadnění přístupu pro iPhone. Filtr Stupně šedi změní obrazovku iPhonu na černou a bílou, takže je častou příčinou tohoto problému.

 3. Otevřete svůj iPhone Zvětšení nastavení vypnout Zoom, pokud je zapnutý. Nastavení Lupa v iPhone má barevný filtr Stupně šedi umístěný pod Filtr zvětšení v nabídce Nastavení zoomu. Tento filtr změní obrazovku iPhonu na černou a bílou, když je zapnutá funkce Zoom. V tomto případě Zoom neodkazuje na video službu s názvem Zoom. Zoom je funkce v nastavení přístupnosti iOS: Nastavení > Přístupnost > Zvětšení.

 4. Resetovat všechna nastavení na vašem iPhone vrátit všechna nastavení na výchozí. Vypne jakoukoli funkci iOS na vašem iPhone, která je zodpovědná za černobílou obrazovku vašeho iPhone. Resetuje však také všechna ostatní nastavení, takže je to poslední možnost. I když to resetuje všechna nastavení na vašem iPhone, nesmaže váš obsah.

Výše uvedené kroky opraví obrazovku iPhone, která se změní na černou a bílou kvůli problému s konfigurací softwaru. Stojí za zmínku, že aplikace pro iPhone od třetích stran nedokážou změnit obrazovku iPhone na černobílou, takže se nemusíte obávat, že problém způsobuje aplikace. To by bylo možné pouze na jailbreaknutém iPhonu.

Závěr

Pokud výše uvedené kroky selžou, můžete mít hardwarový problém s displejem nebo základní deskou. Kontaktujte společnost Apple a nechte iPhone opravit.

FAQ

 • Proč je obrazovka mého iPhone tak tmavá?

  Pokud je obrazovka vašeho iPhone příliš tmavá, pravděpodobně budete muset upravit nastavení jasu. Chcete-li upravit jas obrazovky ručně, otevřete Ovládací centrum a přetáhněte úroveň jasu nahoru. Je také možné, že je zapnutý tmavý režim.

 • Proč se mi kazí obrazovka iPhonu?

  Pokud obrazovka vašeho iPhone bliká nebo bliká, můžete zaznamenat příznaky selhání softwaru, poškození vodou nebo poškození v důsledku pádu iPhone. Chcete-li problém vyřešit, zkuste restartovat iPhone, aktualizovat operační systém, aktualizovat aplikace pro iPhone a zkontrolovat nabíjecí kabel, zda není poškozený. Můžete také zkusit vypnout automatický jas iPhonu a deaktivovat všechny aplikace filtru modrého světla.

 • Proč se můj iPhone zasekl na obrazovce načítání?

  Pokud je váš iPhone přilepený na logu Apple na obrazovce načítání, může být problém s operačním systémem nebo hardwarem iPhone. Chcete-li problém vyřešit, restartujte iPhone, uveďte iPhone do režimu obnovy nebo použijte režim DFU. Režim DFU zastaví proces spouštění iPhone a umožní vám obnovit iPhone, načíst zálohu nebo začít znovu.