Skip to content

Jak to opravit, když váš iPhone přerušuje hovory

6 de Říjen de 2021
GettyImages 1187697174 7c311bd2e7894ce794a27bf4b2fdbb85

Vyřazené hovory nejsou žádnou novinkou, ale iOS 13 zavedl chybu, která problém měřitelně zhoršila. Zde je návod, jak zabránit iPhonu v upouštění hovorů (nebo alespoň v tom, že je často opouštíte).

Příčiny ukončení volání na iPhone

K přerušení hovoru dochází z několika důvodů, z nichž mnohé jsou často mimo vaši kontrolu, včetně:

 • Mimo dosah: Pokud se pohybujete mimo dosah věže, váš hovor může během „předávání“ z jedné věže do druhé klesnout.
 • Špatná oblast: Hovor může být přerušen, pokud vstoupíte do oblasti bez příjmu.
 • Poškození antény: Pokud je vnitřní anténa vašeho telefonu poškozená, můžete zaznamenat přerušené hovory.
 • Problém se softwarem: Vadný software a/nebo závady mohou způsobit pokles hovorů.

Jak opravit iPhone, který ruší hovory

Problémy s hardwarem zaměřené na věž jsou mimo vaši kontrolu, ale můžete snížit pravděpodobnost odmítnutých hovorů tím, že se ujistíte, že je váš telefon ve špičkové formě. Zajištění nejnovějších aktualizací a deaktivace potenciálně problematických nastavení pomáhá omezit počet zrušených hovorů. Udělejte si čas, abyste se v následujících krocích seznámili s nastavením telefonu a operátora, abyste mohli lépe identifikovat důvod, proč byly vaše hovory přerušeny.

 1. Zkontrolujte, zda je váš iPhone aktuální. Apple vydal od iOS 13 několik aktualizací, jejichž cílem je opravit neočekávané závady. Chcete -li se ujistit, že je váš telefon aktualizován, přejděte na Nastavení > Aktualizace softwaru. Pokud je k dispozici aktualizace, budete mít možnost ji nainstalovat. Můžete dokonce aktualizovat iOS bezdrátově. Abyste to v budoucnu nemuseli opakovat, povolte automatické aktualizace na automaticky udržovat váš telefon aktuální.

 2. Zakažte ztišení neznámých volajících. iOS 13 představil novou funkci, která vám umožňuje umlčet hovory z čísel, která vypadají jako „Neznámá“, což pomáhá eliminovat obrovské množství spamu. Malá podmnožina uživatelů však zjistila, že deaktivace této funkce zřejmě pomáhá při zrušených hovorech. Tato oprava nemusí fungovat pro každého, ale dokud není známa příčina zrušených hovorů, stojí za to ji vyzkoušet. Chcete -li tuto funkci deaktivovat, přejděte na Nastavení > Telefon > Umlčte neznámé volající a vypněte jezdec.

 3. Aktualizujte nastavení svého operátora. Kromě problémů s operačním systémem a integrovaným softwarem závisí kvalita a konzistence vašich hovorů na poskytovateli služeb. Pokud váš operátor vydal nová nastavení, která jste nestáhli, můžete čelit více zrušeným hovorům než obvykle. Je třeba mít na paměti, že nastavení operátora se obvykle automaticky aktualizují a nevyžadují žádný vstup od uživatele; pro jistotu však stojí za to zkontrolovat. Jít do Nastavení > Všeobecné > O. Pokud je k dispozici aktualizace, měli byste být vyzváni k jejímu stažení.

 4. Obnovte nastavení sítě iPhone. Vaše nastavení sítě ukládá všechny vaše předvolby pro Wi-Fi, mobilní a další typy sítí. Tím, že je zcela resetujete, můžete odstranit závady a chyby, které by mohly mít za následek odmítnutí hovorů. To je jeden z běžně doporučovaných kroků pro řešení potíží s jakýmkoli typem problému s připojením. Mějte na paměti, že jakmile to provedete, budete muset zařízení znovu připojit k Wi-Fi.

 5. Zakázat přesměrování hovorů. Přesměrování hovorů je funkce, kterou používá mnoho lidí, zejména pokud mají více linek, ze kterých přijímají hovory. Někteří uživatelé však zjistili, že přesměrování hovorů může problém se zrušeným hovorem zhoršit. Pokud používáte přesměrování hovorů, zkuste tuto funkci deaktivovat a zjistěte, zda snižuje počet zrušených hovorů. U těch, kteří používají Verizon, Sprint a US Cellular, se možnost přesměrování hovorů nemusí zobrazit. Jít do Nastavení > Buněčný > Služby přepravce pro zobrazení seznamu čísel, která je třeba vytočit pro aktivaci těchto služeb. Přesměrování hovorů je *73.

 6. Změňte pásma sítě. Pokud jsou přerušená volání způsobena špatnou kvalitou sítě, je možné problém vyřešit přepnutím na jiné pásmo sítě. Možnosti, které máte, budou záviset na vašem operátorovi a vaší poloze, ale obecně můžete očekávat, že budete vybírat z následujících možností:

  • LTE, VoLTE zapnuto
  • LTE, VoLTE vypnuto
  • 3G

  Přepínání pásem vám může poskytnout silnější spojení a pomoci vám udržet spojení během telefonního hovoru. Chcete -li zjistit, jaké možnosti máte, přejděte na Nastavení > Buněčný > Možnosti mobilních dat > Hlas a data a vyberte si z možností, které tam máte k dispozici.