Skip to content

Jak twitchovat stream ze Sony PlayStation 4

4 de Červenec de 2021
GamingHDR 5bb0fabfc9e77c005180b15b

Vysílání herních videoher do streamovací služby Twitch, které mohou ostatní sledovat v reálném čase, je oblíbeným způsobem, jak trávit čas na konzoli PlayStation 4 od Sony. Zatímco mnoho profesionálních streamerů investuje do drahých karet pro digitalizaci videa, počítačů, zelených obrazovek, fotoaparátů a mikrofonů, ve skutečnosti je možné streamovat hraní PS4 do Twitch pomocí toho, co již vlastníte. Zde je návod, jak začít.

Co budete potřebovat ke streamování na PlayStation 4

U základního streamu Twitch z konzoly PlayStation 4 nebudete nad rámec těchto nezbytností potřebovat mnoho.

 • PlayStation 4 pro hraní vašich videoher a pro zpracování záznamu videa a streamování. Buď konzole PlayStation 4 Pro nebo běžná konzole PlayStation 4 jsou v pořádku.
 • Jeden televizor pro sledování vaší hry a streamování záběrů.
 • Alespoň jeden ovladač PlayStation pro hraní vybrané videohry.
 • Oficiální aplikace PlayStation 4 Twitch.

Streameri, kteří chtějí do svých streamů začlenit své vlastní záběry nebo hlasové vyprávění, si budou muset zakoupit toto volitelné příslušenství.

 • Fotoaparát PlayStation – Toto příslušenství první strany obsahuje kameru i vestavěný mikrofon. Kromě vylepšení her PlayStation VR a povolení hlasových příkazů na konzole je kamera PlayStation Camera nezbytná také pro pořizování videozáznamů z přehrávače pro streamování Twitch a nahrávání jejich hlasu.
 • Mikrofon navíc – Zatímco PlayStation Camera dokáže nahrávat mluvené dialogy z přehrávače, dokáže také zachytit ozvěny a hluk pozadí, což může snížit kvalitu streamu. Alternativou pro hlasový záznam je samostatná náhlavní souprava nebo některá sluchátka s integrovaným mikrofonem. Základní bezplatná sluchátka dodávaná s moderními smartphony obvykle fungují a lze je připojit přímo k ovladači PlayStation.

Jak stáhnout aplikaci Twitch PS4

Oficiální aplikaci Twitch pro PlayStation 4, která je oddělená od aplikací Twitch vytvořených pro počítače a mobilní zařízení, lze nainstalovat pomocí jedné ze dvou metod.

 • Navštivte web PlayStation Store, přihlaste se pomocí svého účtu PlayStation a zakupte si bezplatnou aplikaci. Tím se automaticky přidá na vaši PlayStation 4 a aplikace se začne stahovat do konzoly při příštím zapnutí.
 • Otevřete Obchod na PlayStation 4, vyhledejte aplikaci Twitch a nainstalujte ji přímo z jejího seznamu produktů.

Stejná aplikace se používá jak pro streamování do Twitch, tak pro sledování vysílání Twitch. Pokud již máte aplikaci Twitch nainstalovanou pro prohlížení streamů, nemusíte ji znovu stahovat.

Propojení vašich účtů Twitch a PlayStation

Abyste se ujistili, že vaše vysílání videohry je odesláno na správný účet Twitch z PlayStation 4, musíte nejprve propojit své účty PlayStation a Twitch. Jakmile je provedeno počáteční připojení, nebudete to muset dělat znovu, pokud nezměníte účty nebo konzoly. Zde je návod, jak na to.

 1. zmáčkni Podíl na ovladači PlayStation. Bude to samostatné tlačítko v levé horní části ovladače se slovem „Sdílet“ nad ním.

 2. Vybrat Vysílání hry a vybrat Škubnutí.

 3. Vybrat Přihlásit se. Vaše konzole PlayStation 4 vám nyní poskytne jedinečnou řadu čísel.

 4. Na počítači navštivte tuto speciální stránku Twitch ve webovém prohlížeči a zadejte číslo.

 5. Zpět na PlayStation 4 by se měla objevit nová možnost. lis OK. Váš účet PlayStation 4 a Twitch bude nyní propojen.

Spuštění prvního škubnutí a testování

Než zahájíte svůj první stream Twitch na PlayStation 4, musíte nejprve upravit několik nastavení, abyste se ujistili, že vše vypadá tak, jak chcete. Tato nastavení se uloží, takže je nebudete muset před budoucími streamy měnit.

 1. zmáčkni Podíl na ovladači PlayStation 4.

 2. Vybrat Škubnutí ze zobrazené nabídky.

 3. Zobrazí se nová obrazovka s tlačítkem, které říká Spusťte vysílání, náhled vašeho streamu a celou řadu možností. Ještě nestiskněte Spustit vysílání.

 4. Pokud máte ke konzole připojenou kameru PlayStation Camera a chcete ji použít k nahrávání videa sebe sama, zaškrtněte horní pole.

 5. Chcete-li použít zvuk sebe sama prostřednictvím PlayStation Camera nebo samostatného mikrofonu, zaškrtněte druhé políčko.

 6. Pokud chcete během streamování zobrazovat zprávy od lidí, kteří sledují váš stream, zaškrtněte třetí políčko.

 7. V Titul do pole zadejte název tohoto samostatného streamu. Každý stream by měl mít svůj vlastní jedinečný název, který popisuje, jakou hru budete hrát nebo co budete ve hře dělat.

 8. V Kvalitní do pole vyberte požadované rozlišení videa. The 720p Tato volba je doporučena pro většinu uživatelů a poskytuje dobrou kvalitu obrazu a zvuku během přenosu. Čím vyšší rozlišení, tím lepší bude kvalita, ale pro správné fungování bude zapotřebí vyšší rychlost internetu.

  Výběr možnosti vysoké kvality při připojení k internetu s nízkou rychlostí způsobí, že stream zamrzne a může dokonce způsobit ztrátu synchronizace zvuku a videa. Možná budete muset provést několik testovacích streamů v různých rozlišeních, abyste našli nastavení, které je pro vás a vaše připojení k internetu nejlepší.

 9. Jakmile jsou všechna vaše nastavení uzamčena, stiskněte Spusťte vysílání volba. Stream Twitch ukončíte stisknutím Podíl na ovladači PlayStation.