Skip to content

Jak udělat z Alexy centrum vašeho chytrého domu

12 de Červenec de 2021
woman using a smart speaker with smart phone 1140252133 cbfaad0a838c4f62b2c5f2aaac4f38d8

Existují stovky inteligentních domácích zařízení od připojených světel přes termostaty až po zásuvky ve zdi. Abyste mohli většinu z nich ovládat, musíte si stáhnout aplikaci pro konkrétní zařízení. I když to není velký problém, pokud používáte pouze jedno zařízení, proces se může čím dál komplikovat, čím více zařízení nainstalujete. Jakmile spárujete své chytré domácí zařízení s Alexou, budete moci vše ovládat pomocí hlasu. Spíše než jen doplněk k vašemu nastavení inteligentního domu, Alexa od Amazonu může (a měla by) být jeho středem. Pokyny v tomto článku platí pro zařízení Amazon Echo, Echo Show, Echo Plus, Echo Dot a Echo Spot.

Jak nastavit Alexa pro provoz vaší inteligentní domácnosti

Na rozdíl od nastavení jiných inteligentních domácích zařízení je párování připojených zařízení s Alexou poměrně jednoduchý proces. Chcete-li tak učinit, budete muset ve svém počítači spustit aplikaci Alexa a poté povolit dovednosti pro každé ze zařízení, která plánujete používat, s Amazon Echo Spot nebo Echo Dot. Například pokud máte inteligentní světla a inteligentní termostat, musíte oběma jednotlivě povolit dovednosti, aby fungovaly. Umožnění dovednosti je ve většině případů doslova tak snadné jako stisknutí tlačítka. Jakmile povolíte určitou dovednost, některá inteligentní domácí zařízení také vyžadují, abyste zařízení spárovali s Dot nebo Echo, což je proces, který se provádí jednoduše tak, že Alexě řeknete „Spárovat zařízení“ a necháte ji dělat její věci. Najde vaši inteligentní žárovku, termostat, inteligentní detektor kouře nebo jiné zařízení a sama provede proces připojení. Snadný hrášek. Pokud právě začínáte budovat svůj chytrý dům, pak je zde seznam některých chytrých domácích zařízení, která jsou aktuálně kompatibilní s Alexou, a také způsob, jak je přimět k práci s Echo nebo Dot ve vašem domě. .

Zamkněte své přední dveře pomocí August’s Smart Lock

Pokud máte August Smart Lock, můžete pomocí Alexa zamknout dveře. Když je tato dovednost povolena, můžete Alexovi klást otázky typu „Alexo, jsou přední dveře zamčené?“ abyste se ujistili, že je vše v bezpečí, než se vydáte do postele. Jakmile jste uvnitř, můžete také pomocí Alexy zamknout dveře. Z bezpečnostních důvodů; tato funkce však při odemykání dveří nefunguje.

Zapněte a vypněte světla

Inteligentní žárovka Philips Hue

Pokud jde o inteligentní světla, musíte jim nejen umožnit pracovat s dovednostmi, ale také musíte Alexě ukázat, kde jsou vaše světla. Světla Phillips Hue jsou pravděpodobně nejpoužívanějšími inteligentními světly. Po povolení můžete světla zapínat i vypínat, stejně jako nastavovat různá nastavení jasu nebo aktivovat různá nastavení scén, která jste pro místnost již nastavili. Pokud máte bezpečnostní světla s napájením Kuna, můžete také použít Alexa k zapnutí těchto světel pouhým vyslovením jména, které jste dali světelám v Kuna. Můžete například říct: „Alexo, zapni světla na mém dvorku.“ Alexa také pracuje se světly Vivint a Wink a také s několika dalšími. Pokud již máte doma inteligentní světla nainstalovaná, můžete je ovládat pomocí stejných jmen, která jste jim dali v aplikaci inteligentního světla. Můžete například požádat Alexu, aby rozsvítila světla na verandě nebo ztlumila světla ve vaší ložnici.

Ovládejte televizi pomocí Harmony Hub od Logitech

Chytrá televize s možností streamování

Pokud máte Logitech Harmony Hub, můžete pomocí nastavení Alexa ovládat nastavení domácího kina. Tato funkce funguje s programy Logitech Harmony Elite, Harmony Companion a Harmony Hub a umožňuje vám dělat vše od zapnutí televize až po spuštění Netflixu nebo konkrétního kanálu. Alexa můžete také použít k zapnutí herních systémů připojených k rozbočovači, jako je Microsoft Xbox One, a k vypnutí celého zábavního centra najednou, až budete připraveni jít do postele.

Ovládejte svůj termostat pomocí Alexa

Nest termostat

Už jste v pohodlí na gauči, když si uvědomíte, že je trochu příliš teplo. Spíše než vstát a otočit termostat dolů, může to udělat integrace Alexa, takže můžete jen požádat Alexu, aby vám upravila teplotu. Alexa pracuje s řadou různých termostatů, včetně Carrier, Honeywell a Sensi. Nejznámějším termostatem s kompatibilitou Alexa je však pravděpodobně Nest. Jakmile aktivujete dovednost Nest Alexa, můžete ji požádat, aby dělala věci, jako je změna teploty v určitém patře vašeho domu na něco jiného, ​​nebo snížení teploty v celém domě o několik stupňů. Pokud si nejste jisti, zda je ve vašem domě teplo, nebo máte horký záblesk, můžete se také Alexy jednoduše zeptat, jaká je teplota.

Připojte Alexa k reproduktoru Sonos

Reproduktory Sonos

Sonos pracuje na softwarovém řešení, které vám umožní používat řadu reproduktorů s Alexou, ale prozatím můžete své reproduktory Sonos nechat pracovat s Alexou fyzickým připojením Echo Dot k vašemu reproduktoru Sonos. Společnost Sonos má na svém webu podrobné pokyny vysvětlující, jak tento proces funguje, ale v zásadě budete muset propojit reproduktor a Dot pomocí stereofonního kabelu. Po připojení, kdykoli se vaše Dot probudí (tj. Když řeknete „Alexa“), probudí se i váš Sonos. To znamená, že budete moci poslouchat odpovědi Alexy na obecné otázky o něco hlasitěji, stejně jako přehrávat hudbu s mnohem vyšší hlasitostí, než je možné na Dot nebo Echo samostatně.

Ovládejte svou inteligentní klimatizaci Frigidaire Cool Connect

Inteligentní klimatizace Frigidaire

Pokud máte inteligentní klimatizaci Frigidaire Cool Connect, můžete ji ovládat pomocí Alexa. Chcete-li tak učinit, musíte nejprve povolit dovednosti Frigidaire v aplikaci Alexa. Aplikace vás vyzve k zadání přihlašovacích údajů pro klimatizaci, které budou stejné jako ty, které používáte v mobilní aplikaci Frigidaire. Po připojení budete moci například vypnout a zapnout klimatizaci, snížit teplotu nebo nastavit teplotu pomocí hlasu, nikoli pomocí aplikace.

Zapněte cokoli připojeného k zásuvce Wemo

Inteligentní zásuvka Wemo

S přepínači Belkin Wemo můžete doslova ovládat vše, co zapojíte. Přepínače nejsou dostatečně výkonné na to, aby mohly dělat věci, jako je změna kanálu v televizi nebo ztlumení světla, ale dokážou zvládnout základní funkce zapnutí / vypnutí všeho, co je připojeno jim. Zkuste to s něčím, jako je ventilátor v létě, nebo elektrický ohřívač prostoru v zimě. Funkčnost tohoto je omezena pouze vaší představivostí a podobně jako světla budete muset požádat Alexu, aby vyhledala vaše zařízení, jakmile tuto dovednost povolíte. Každý den se přidávají další integrace a dovednosti Amazon Alexa. S Alexou jako centrem vaší inteligentní domácnosti můžete dělat věci dvakrát za polovinu úsilí.