Skip to content

Jak vybrat složky, které chcete odeslat do aplikace iPhone Mail

6 de Červenec de 2021
175841412 56a288d93df78cf772774206 5c6ed01d46e0fb000171894a

Když nastavujete e-mail na svém iPhone, možná jste vybrali synchronizaci všech e-mailových složek ze serveru do telefonu. Co když nechcete, aby se každá složka tlačila? Pokud máte nastavený účet IMAP nebo Exchange, máte kontrolu nad tím, které složky jsou odesílány do aplikace Mail. Veškeré změny provedené v těchto složkách na serveru se projeví i na vašem iPhone. Je potvrzeno, že tyto kroky fungují pro iOS 11 a novější verze iOS, ale mohou být relevantní i pro starší verze.

Jak synchronizovat konkrétní e-mailové složky

Pokud máte na svém iPhone nastavený účet Exchange, můžete z nastavení vybrat složky, které se mají do zařízení odeslat.

  1. Otevřeno Nastavení.

  2. Jít do Hesla a účtynebo Pošta, kontakty, kalendáře na některých starších zařízeních. Možnost iOS 14 a novější je Pošta > Účty.

  3. Vybrat Načíst nová data dole a poté vyberte účet Exchange, který chcete upravit.

    Na některých zařízeních se možnost Načíst nová data nezobrazí, takže stačí klepnout na účet Exchange a poté vybrat Poštovní složky k odeslání.

  4. Vybrat Tam pokud vidíte tuto možnost. V opačném případě vyberte všechny složky, jejichž změny chcete automaticky odeslat do iPhone Mail.

Ujistěte se, že složky mají vedle sebe zaškrtnutí. Nemůžete zrušit zaškrtnutí Doručená pošta. Můžete také nechat účet Exchange synchronizovat více e-mailů. Chcete-li synchronizovat určité e-mailové složky s účtem IMAP, musíte zjistit, zda váš poskytovatel e-mailu takové úpravy podporuje. Například Gmail vám umožňuje vybrat, které štítky se mají zobrazovat v účtech IMAP, což znamená, že pokud tyto štítky skryjete, nebudou se zobrazovat na vašem iPhone. Z telefonu to však nemůžete udělat. Jako příklad si můžete vzít Gmail, musíte se přihlásit ke svému účtu ve webovém prohlížeči a přejít do části Štítky svého nastavení. Odtud můžete zrušením zaškrtnutí štítků zabránit synchronizaci těchto složek s aplikací Pošta v telefonu.

Gmail Zobrazit v možnostech IMAP pro štítky