Skip to content

Jak vypnout iCloud na iPhone

7 de Srpen de 2021
GettyImages 187598420 5c0d41264cedfd00013cbc25 b802e322c4b9498b822125bc10c6292f

Co vědět

 • Jít do Nastavení > tvé jméno > Odhlásit se, poté zadejte své Apple ID a klepněte na Vypnout vypnout funkci Najít můj iPhone.
 • Poté vyberte, která data chcete zachovat kopii, a potom klepněte na Odhlásit se dvakrát.
 • Na starších iPhonech přejděte na Nastavení > iCloud > Odhlásit se > Odstranit z mého iPhone, vyberte data, která chcete zachovat, a potom klepněte na Vypnout.

Tento článek vysvětluje, jak vypnout iCloud na iPhonu. Pokyny platí pro všechna zařízení iOS.

Jak vypnout iCloud na iPhone

Tyto pokyny platí pro zařízení s iOS 10.3 nebo novějším:

 1. Klepněte na Nastavení aplikaci otevřete.

 2. Klepněte na své jméno v horní části Nastavení obrazovka.

 3. Přejděte do spodní části obrazovky. Klepněte na Odhlásit se.

 4. Po vyzvání zadejte své Apple ID a potom klepněte na Vypnout. Tím se vypne funkce Najít můj iPhone, kterou musíte provést před vypnutím iCloudu.

 5. Dále vyberte, jaká data chcete v tomto iPhonu uchovávat. Přesuňte posuvník do polohy zapnuto/zelená pro Kalendáře, Kontakty, Klíčenka, Safaria/nebo Zásoby.

 6. Poté klepněte na Odhlásit se v pravém horním rohu.

 7. Klepněte na Odhlásit se ještě jednou a konečně budete odhlášeni z iCloudu.

Nezapomeňte, že odhlášením z iCloudu se také odhlásíte z Find My iPhone, FaceTime a iMessage. FaceTime a iMessage můžete v těchto aplikacích zapínat jednotlivě a používat s nimi místo svého účtu iCloud telefonní číslo. Najít můj iPhone vyžaduje, aby byl zapnutý iCloud.

Jak vypnout iCloud na iPhone na iOS 10.2 nebo dřívějším

Kroky pro vypnutí iCloudu v iOS 10.2 nebo starším jsou trochu jiné:

 1. Klepněte na Nastavení.

 2. Klepněte na iCloud.

 3. Klepněte na Odhlásit se.

 4. Ve vyskakovacím okně klepněte na Odstranit z mého iPhone.

 5. Vyberte data, která chcete zachovat kopii na vašem iPhone.

 6. Zadejte vaše Apple ID po vyzvání.

 7. Klepněte na Vypnout deaktivovat iCloud.

Co dělá iCloud po zapnutí

Základní funkce iCloudu jsou většině lidí docela dobře známy: slouží k synchronizaci dat na všech zařízeních, která jsou přihlášena ke stejnému účtu iCloud. To znamená, že pokud přidáte kontakt, aktualizujete svůj kalendář nebo na svém iPhonu provedete libovolný počet dalších věcí, tato změna se automaticky projeví na vašich ostatních iPhonech, iPadech, počítačích Mac a dalších zařízeních Apple. Ale iCloud toho umí mnohem víc. Můžete jej také použít k zálohování dat z vašich zařízení do cloudu, k použití Find My iPhone ke sledování ztracených nebo odcizených zařízení, k nahrávání fotografií do vašeho veřejného Photo Stream a ke sdílení vašich uživatelských jmen a hesel Safari mezi zařízeními, mimo jiné věci. Přihlášení do iCloudu vás také přihlásí do dalších služeb a funkcí Apple, jako jsou FaceTime, iMessage, Game Center a Siri Shortcuts.

Proč byste mohli chtít vypnout iCloud

To vše zní jako docela důležité funkce pro použití s ​​vaším iPhone, že? Jsou, ale přesto je možná budete chtít vypnout. Například nebudete chtít zálohovat data z iPhonu na iCloud nebo sdílet své fotografie se světem. Můžete také chtít zabránit synchronizaci dat z vašeho iPhone s jinými zařízeními. Nedoporučujeme vypnout iCloud – má příliš mnoho užitečných funkcí, hlavně Find My iPhone – ale v některých případech existují dobré důvody.

Jak vypnout jednotlivé funkce iCloud na iPhone

Co když nechcete vypnout celý iCloud, ale jen několik funkcí? Můžete to udělat také podle následujících kroků:

 1. Klepněte na Nastavení.

 2. V systému iOS 10.3 nebo novějším klepněte na tvé jméno. V systému iOS 10.2 nebo nižším tento krok přeskočte.

 3. Klepněte na iCloud.

 4. Na obrazovce se seznamem všech funkcí iCloudu deaktivujte ty, které nechcete používat, přesunutím jejich posuvníků do polohy vypnuto/bílé.

 5. U některých funkcí, jako jsou například Fotky, budete muset klepnutím na nabídky odhalit možnosti jiné obrazovky. Přesunutím posuvníků do polohy vypnuto/bílé je také deaktivujete.