Skip to content

Jak vypnout sledování polohy Google

16 de Červen de 2023
make custom route on google maps 4126536 533d2516ec71444eb561d514006986ca fdfcd6455a334c40b5fb3e184479228b

Co vědět

 • Přejděte na stránku Moje aktivita Google a vyberte Historie polohy > Vypnout nebo Vyberte možnost automatického mazání.
 • Chcete-li smazat svou historii polohy, přejděte na stránku Časová osa Map Google a vyberte Nastavení > Smazat celou historii polohy.
 • Chcete-li smazat návštěvy konkrétního místa v aplikaci Mapy Google, klepněte na ikonu profilu > Vaše časová osa > Místa > třítečkové menu > Odebrat všechny návštěvy.

Tento článek vysvětluje, jak vypnout sledování polohy Google. Tyto informace se týkají služeb, jako jsou Mapy Google a aplikací pro platformu Android společnosti Google. Pokud nechcete, aby Google sledoval vaše aktivity online, existuje několik způsobů, jak Googlu zabránit ve sledování vaší internetové historie.

Sleduje Google moji polohu?

Mapy Google uchovávají historii míst, která navštívíte, na časové ose Map Google, i když aplikace není otevřená. Vaše časová osa se synchronizuje s Fotkami Google a dalšími aplikacemi, což vám pomůže zapamatovat si, kdy a kde jste pořídili fotky a videa. Pokud však někdo získá přístup k vašemu účtu Google, může najít informace, které možná nechcete, aby věděl. Pokud máte zařízení Android nebo iOS, Google sleduje vaši polohu, aby pomohl určitým aplikacím (jako jsou Mapy Google) určit vaši polohu. Služby určování polohy můžete zakázat, ale některé aplikace nemusí fungovat správně.

Kvůli ochraně vašeho soukromí Google doporučuje zapnout pro váš účet dvoufaktorové ověřování.

Jak zastavím Google ve sledování mé polohy?

Pokud nechcete, aby Mapy Google, Fotky Google a další aplikace sledovaly vaši polohu, postupujte takto:

 1. Přejděte na stránku Moje aktivita Google a pokud budete vyzváni, přihlaste se ke svému účtu Google.

 2. Vybrat Historie polohy.

 3. V části Historie polohy vyberte Vypnout. Chcete-li po uplynutí stanovené doby automaticky vymazat historii polohy, vyberte možnost Vyberte možnost automatického mazání.

  Vypněte na stránce Historie polohy Google

 4. Vybrat Pauza potvrdit.

  Pozastavit na stránce Historie polohy Google

 5. Vybrat Smazat starou aktivitu chcete-li smazat historii polohy, nebo vyberte Mám to zavřít okno. Vraťte se na tuto stránku, kdykoli budete chtít sledování polohy Google znovu zapnout.

  Smazat starou aktivitu na stránce Historie polohy Google

 6. Pokud se později rozhodnete smazat svou historii polohy, přejděte na stránku Časová osa Map Google. Vybrat Nastavení ozubené kolo v dolní části mapy a poté vyberte Smazat celou historii polohy.

  Smazat celou historii polohy na časové ose Google

Jak se zbavím sledování na časové ose Google?

Pokud chcete smazat návštěvy konkrétního místa v Mapách Google, použijte mobilní aplikaci:

 1. V aplikaci Mapy Google klepněte na ikonu svého profilu.

 2. Klepněte Vaše časová osa.

 3. Klepněte Místa Nahoře.

  Ikona profilu, Vaše časová osa a Místa v aplikaci Mapy Google

 4. Vyberte kategorii pro nalezení místa, klepněte na tři tečky vedle místa a potom klepněte na Odebrat všechny návštěvy.

  Kategorie, Nabídka tří teček a Odstranit všechny návštěvy v aplikaci Mapy Google

Jak spravovat nastavení polohy Google

V systému Android můžete zakázat sledování polohy pro jednotlivé aplikace správou oprávnění aplikace. Ve Správci oprávnění si můžete vybrat, k jakým informacím bude mít každá aplikace přístup. Na iPhonu a iPadu můžete povolit služby určování polohy pouze při otevřené aplikaci Nastavení > aplikace > Umístění. Pamatujte, že vypnutí sledování polohy může zabránit fungování některých aplikací.

Skryjte svou polohu pomocí VPN

Pokud deaktivujete sledování polohy Google, váš poskytovatel internetu a další webové stránky mohou i nadále určovat vaši obecnou polohu. Zvažte pořízení virtuální privátní sítě (VPN), která zcela skryje vaši polohu. Díky maskování vaší polohy vám VPN umožňují obejít regionální omezení na webech, takže můžete na Netflixu sledovat filmy, které nejsou ve vaší zemi dostupné.