Skip to content

Jak vytvořit e -mailový alias Yahoo

5 de Říjen de 2021
yogas design 1627476 unsplash f0ce570248eb43a7accfb129c63163a4

Váš hlavní účet Yahoo Mail používá vaše Yahoo ID ve vaší e -mailové adrese ([email protected]). Chcete -li chránit své ID Yahoo při odesílání a přijímání e -mailových zpráv, můžete místo hlavní e -mailové adresy Yahoo použít e -mailový alias Yahoo.

Co je to e -mailový alias Yahoo?

E -mailový alias Yahoo je prostě další e -mailová adresa Yahoo, kterou můžete použít jako převlek pro svůj hlavní účet Yahoo Mail, který obsahuje vaše Yahoo ID. Takže místo toho, abyste svůj [email protected] dávali k přijímání zpráv nebo jej používali v Z: pole při odesílání zpráv byste místo toho použili vlastní adresu [email protected]. Všechny zprávy zaslané na váš e -mailový alias Yahoo budou automaticky přijímány na váš hlavní účet Yahoo Mail. Podobně jakékoli zprávy, které chcete odeslat z vašeho e -mailového aliasu, lze provádět z vašeho hlavního účtu Yahoo Mail.

Jak vytvořit nový e -mailový alias na Yahoo Mail

Alias ​​e -mailu na Yahoo Mail můžete vytvořit pouze tak, že k němu přistoupíte z webového prohlížeče (nikoli z mobilních aplikací Yahoo Mail pro iOS a Android). Po vytvoření prostřednictvím webu však budete moci přijímat a zobrazovat zprávy odeslané na alias e -mailu prostřednictvím aplikace.

 1. Ve webovém prohlížeči přejděte na web mail.yahoo.com a v případě potřeby se přihlaste ke svému účtu.

 2. Vybrat Nastavení vpravo nahoře.

 3. Vybrat Více nastavení ve spodní části postranního panelu vpravo.

  Možnost „Další nastavení“

 4. Vybrat Schránky ve svislé nabídce vlevo.

  Nadpis Poštovní schránky v nastavení Yahoo Mail

 5. Pod Alias ​​e -mailu vyberte část Přidat knoflík.

  Snímek obrazovky Yahoo.com.

 6. Do pole označeného názvem zadejte název svého nového e -mailového aliasu (bez části „@yahoo.com“) Vytvořte novou poštovní adresu Yahoo.

  Snímek obrazovky Yahoo.com.

  Do své e -mailové adresy můžete zahrnout pouze písmena, číslice, podtržítka a tečky. Jste také omezeni na úpravu svého e -mailového aliasu pouze dvakrát během příštích 12 měsíců.

 7. Vyberte modrou Založit knoflík. Pokud je vámi zvolený e -mailový alias již přijat nebo není k dispozici, nebudete jej moci použít. Můžete buď vyzkoušet nový, nebo ze seznamu níže vybrat návrh, který Yahoo vytvoří z vašeho původního výběru e -mailového aliasu.

 8. Jakmile bude váš e -mailový alias úspěšně vytvořen, budete požádáni o poskytnutí následujících informací:

  • Tvé jméno: To se zobrazí v e -mailech, které odešlete.
  • Popis: Stručný popis jako „extra účet“.
  • Adresa pro odpověď: Vyberte, zda chcete dostávat odpovědi ze zpráv odeslaných prostřednictvím e -mailového aliasu zpět na e -mailový alias nebo na vaši hlavní e -mailovou adresu Yahoo.

  Snímek obrazovky Yahoo.com.

 9. Vyberte modrou Dokončit knoflík. Můžete mít pouze jeden e -mailový alias, který může odesílat i přijímat zprávy. Pokud někdy budete chtít svůj e -mailový alias odstranit, jednoduše jej vyberte pod Schránky v nastavení a poté vyberte červenou Odstraňte alias knoflík.

Jak posílat e -maily z vašeho e -mailového aliasu Yahoo

Na rozdíl od některých jiných e -mailových platforem vám Yahoo Mail umožňuje odesílat a přijímat e -mailové zprávy z vašeho e -mailového aliasu. E -mailové aliasy obvykle slouží pouze k přeposílání e -mailových adres, což znamená, že se obvykle používají pouze pro příjem e -mailů. E -mailovou zprávu můžete odeslat pomocí svého e -mailového aliasu z Yahoo Mail na webu i z mobilní aplikace Yahoo Mail pro iOS a Android.

 1. Na Yahoo Mail na webu vyberte Komponovat tlačítko vlevo nahoře pro vytvoření nové e -mailové zprávy.

  Snímek obrazovky Yahoo.com.

  V aplikaci Yahoo Mail klepněte na barevná tužka ikona vpravo dole.

 2. Měli byste vidět a rozevírací šipka ikona na konci vaší výchozí e -mailové adresy v Z: pole. Klepnutím na něj zobrazíte všechny své e -mailové adresy a výběrem e -mailového aliasu z něj uděláte e -mailovou adresu pro odesílání.

  Snímek obrazovky Yahoo.com.

 3. Pokračujte ve vytváření e -mailu jako obvykle a odešlete jej, až budete hotovi. Příjemci uvidí váš e -mailový alias uvedený jako e -mailovou adresu odesílatele. Chcete nastavit svůj e -mailový alias jako výchozí adresu pro odesílání, abyste nemuseli pokaždé ručně provádět výše uvedené kroky? Na webu vyberte Nastavení > … Více nastavení > Schránky > Psaní e -mailu a pod Výchozí adresa pro odesílání, vybrat rozevírací šipka aby byl váš alias e -mailu vaším novým výchozím nastavením.

Vytvořte další e -mailové aliasy Yahoo pro jiné účely

Yahoo Mail vám umožňuje mít pouze jeden hlavní e -mailový alias, ze kterého můžete odesílat a přijímat zprávy, ale existují dva další typy e -mailových aliasů, které můžete vytvořit pro konkrétní typy e -mailových aktivit.

Snímek obrazovky Yahoo.com.

E-mailové adresy pouze pro odesílání

Nachází se pod hlavní Alias ​​e -mailu štítek v části Poštovní schránky ve vašem nastavení můžete vytvořit až 10 dalších e -mailových adres, ze kterých můžete odesílat zprávy. Stačí vybrat Přidat pod E-mailové adresy pouze pro odesílání přidat e -mailovou adresu. Při psaní nové zprávy nebo odpovídání na ni jednoduše vyberte rozevírací šipka v Z: v poli vyberte alias pouze pro odesílání.

Jednorázové e -mailové adresy

Najdeš Jednorázové e -mailové adresy pod E-mailové adresy pouze pro odesílání v části Poštovní schránky vašeho nastavení. Jednorázová e-mailová adresa by měla být používána pro příjem zpravodajů třetích stran a pomáhá vám udržovat kontrolu nad ochranou osobních údajů a spamem. Prostřednictvím různých služeb můžete vytvořit až 500 jednorázových e -mailových adres, které budou doručeny do vaší doručené pošty – pokud nenastavíte filtry pro doručování do jiných složek. Pokud chcete přestat přijímat zprávy z jednorázové e -mailové adresy, můžete ji snadno odstranit.