Skip to content

Jak vytvořit seznamy skladeb Genius na vašem iPhone

7 de Říjen de 2021
GettyImages 1011462838 2a649cbcee6b4795b2387ddabfd93a80

Funkce iTunes Genius vytváří seznamy skladeb, které spolu skvěle zní. Dejte skladbě Genius a získáte sbírku 25 skladeb, o nichž si iTunes myslí, že se navzájem doplňují. Vybírá skladby na základě hodnocení hvězdičkami, historie nákupů a dalších informací od milionů uživatelů iTunes a Apple Music. Vaše schopnost využívat seznamy skladeb Genius závisí na verzi iOS ve vašem iPhonu. Pokyny v tomto článku platí pro iOS 9, iOS 8.4, iOS 8 a iOS 7.

Seznamy skladeb Genius již nejsou k dispozici pro iOS 10 a novější

Seznamy stop Genius již v iOS 10 a novějších verzích nejsou k dispozici. Apple tuto funkci z iOS 10 odstranil a v dalších verzích ji neobnovil. Společnost nevysvětlila, proč se tak rozhodla, ačkoli mnoho fanoušků je z toho naštvaných. Neřeklo se, zda se vrátí v pozdější verzi.

Jak vytvořit seznamy skladeb Genius v systému iOS 8.4 až iOS 9

Vytvoření seznamu stop Genius na iPhonu s nainstalovaným iOS 8.4 až iOS 9:

 1. Klepněte na Hudba aplikace.

 2. Procházejte svou hudební knihovnu a klepněte na skladbu, kterou chcete použít jako základ seznamu skladeb Genius.

 3. Na obrazovce přehrávání klepněte na Více ikona (znázorněná třemi tečkami).

 4. Klepněte na Vytvořte Genius Playlist.

 5. Klepnutím na šipku dolů nebo přejetím prstem dolů zavřete obrazovku přehrávání.

 6. Klepněte na Seznamy skladeb.

 7. První položkou v seznamu seznamů skladeb je seznam skladeb Genius, který jste vytvořili. Má název skladby, kterou jste vybrali v kroku 2.

 8. Klepnutím na seznam skladeb zobrazíte obsah.

 9. Na obrazovce seznamu skladeb vyberte možnost:

  • Chcete -li si poslechnout seznam skladeb, klepněte na libovolnou skladbu nebo na obrázek alba.
  • Chcete -li přidat nebo odebrat skladby, přejmenovat seznam skladeb nebo přidat popis, klepněte na Upravit.
  • Chcete -li získat nové skladby a zamíchat pořadí skladeb v seznamu skladeb, klepněte na ikonu zakřivené šipky vedle položky Upravit.
 10. Chcete -li seznam skladeb odstranit, klepněte na Více ikonu, klepněte na Smazat z Moje hudba, potom klepněte na Smazat z Moje hudba.

Vytvářejte seznamy skladeb Genius v systému iOS 8 a starších verzích

Dřívější verze systému iOS nabízely různé způsoby vytváření seznamů skladeb Genius. Pokud má váš iPhone iOS 8 a nemá Apple Music, postup je podobný postupu v předchozí části. Pokud má váš iPhone iOS 7 nebo starší verzi, postupujte podle těchto kroků (a zvažte upgrade):

 1. Klepněte na Hudba aplikaci pro jeho spuštění. Chcete -li případně vytvořit seznam skladeb Genius kolem aktuálně přehrávané skladby, klepněte na Vytvořit.

 2. Klepněte na Seznamy skladeb ikona.

 3. Klepněte na Playlist Genius.

 4. Procházejte hudbu v zařízení a klepněte na Přidat ikonu (znaménko plus) vedle skladby a vytvoříte seznam skladeb Genius s 25 skladbami. Na rozdíl od iTunes pro stolní počítače neexistuje způsob, jak vytvořit seznam skladeb Genius s více než 25 skladbami pro iPhone.

 5. Nový seznam skladeb se zobrazí v Seznamy skladeb kartu aplikace Hudba. Klepnutím na seznam skladeb zobrazíte všechny skladby v seznamu skladeb.

 6. V seznamu skladeb klepněte na Obnovit získat novou sadu skladeb na základě té první.

 7. Pokud se vám seznam skladeb líbí, klepněte na Uložit pro uložení seznamu skladeb Genius na obrazovku seznamů skladeb s názvem skladby, pro kterou jste vytvořili seznam skladeb, a vedle ikony Genius.

 8. Po uložení seznamu skladeb klepněte na Upravit tlačítko v pravém horním rohu obnovte seznam skladeb nebo klepněte na Vymazat jej smazat.