Skip to content

Jak vytvořit wiki pomocí webů Google

13 de Červenec de 2021
office of a web design company 167132255 576988aa3df78ca6e4405acf

Na začátku roku 2020 společnost Google vydala aktualizaci Webů Google. Tato nová verze nenabízí šablony. Stará „klasická“ verze, na kterou se v tomto článku odkazuje, stále platí. Od dubna 2020 můžete používat novou nebo klasickou verzi. Vytvoření wiki pomocí Webů Google je snadný proces. Weby Google nabízejí jako webovou aplikaci přizpůsobitelné šablony pro rychlé nastavení. Weby Google nabízejí desítky šablon wiki a většinu z nich vytvořili koncoví uživatelé a přispěli do indexu šablon. Tento článek ukazuje výchozí šablonu Wiki nabízenou společností Google, která již mnoho let nebyla aktualizována. V galerii šablon najdete alternativy, které nabízejí moderní vzhled. Pokyny k instalaci jsou stejné pro všechny šablony, i když možnosti konfigurace se liší.

Použijte šablonu

Chcete-li použít wiki šablonu, kterou poskytují Weby Google, přihlaste se ke svému účtu a poté otevřete odkaz na šablonu Project Wiki. Vybrat Použijte šablonu. Po instalaci přizpůsobte wiki tak, aby reprezentoval váš tým pomocí obrázků, písem a barevných schémat.

Pojmenujte web

Vyberte název wiki, který se zadá jako název webu. Klepněte na Vytvořit, poté uložte svou práci. Název se zkrátí jako adresa URL wiki, i když si můžete vybrat jiný cíl adresy URL.

Obrazovka Weby se zvýrazněným tlačítkem Vytvořit

Technicky jste dokončili počáteční nastavení pro wiki. Další kroky vám pomohou lépe porozumět tomu, jak provádět změny a přidávat na wiki. Stránky se automaticky ukládají každých pár minut, ale je dobrým zvykem uložit si práci. Revize se ukládají, abyste je mohli v případě potřeby vrátit zpět. Přístup k historii revizí z Další akce na stránce Jídelní lístek.

Vytvořit stránku

Chcete-li vytvořit stránku, vyberte Nová stránka. Existují různé typy stránek (například stránka, seznam a kartotéka). Zadejte název a vyberte umístění stránky, a to buď na nejvyšší úrovni, nebo v části Domovská stránka.

Vytvořte stránku Wiki, Half Time Wings

Po nastavení stránky klikněte na Vytvořit. Na stránce se zobrazí zástupné symboly pro text, obrázky, gadgety a další prvky, které můžete vložit. Ve spodní části stránka také umožňuje Komentáře, což je funkce, kterou můžete přizpůsobit. Uložte svou práci.

Upravit a přidat prvky stránky

Šablona wiki nabízí mnoho prvků, které lze umístit na stránku. Mezi typické příkazy pro úpravu těchto prvků patří:

  • Upravit stránku: Vyberte Upravit stránku, poté vyberte oblast stránky, se kterou chcete pracovat. V režimu úprav se zobrazí nabídka úprav a panel nástrojů.
  • Přidat do navigace: V dolní části postranního panelu vyberte Upravit postranní panel. Pod štítkem postranního panelu klikněte na Upravit, pak vyberte Přidat stránku. Pohybujte stránkami nahoru a dolů na navigaci. Poté vyberte OK. Uložte svou práci.
  • Přidat miniaplikaci: Gadgety plní dynamickou funkci, jako je zobrazování interaktivního kalendáře. Vybrat Upravit stránku, pak vyberte Vložit / Gadgety. Procházejte seznamem a vyberte Kalendář Google. Upravte vzhled podle potřeby. Uložte svou práci.

Přidejte gadget Kalendář Google

Řízení přístupu na váš web

Na Více akcí nabídka, řídit přístup na váš web. Vybrat Sdílení a oprávnění.

  • Veřejnost: Pokud je váš web veřejný, přidejte lidem přístup k úpravám stránek na vašem webu. Vybrat Více akcí a pak Sdílet tento web.
  • Soukromé: Přidejte lidi a vyberte úroveň přístupu na web: je vlastníkem, může upravovat nebo zobrazit. Sdílejte přístup na svůj web se skupinou lidí prostřednictvím Skupin Google. Po obdržení pozvánky k přístupu na web se neveřejní uživatelé musí přihlásit pomocí svého účtu Google.

Odesílejte pozvánky e-mailem prostřednictvím Sdílení a oprávnění.

Project Wiki - recepty na fotbalové večírky