Skip to content

Jak zabezpečit zařízení Alexa

5 de Srpen de 2021
GettyImages 1036696810 bb0f976c5dfe4f0982dfd447fdef065d

Zařízení s podporou Alexa se množí, částečně proto, že jsou užitečné, když máte plné ruce práce nebo potřebujete udělat něco jiného. Ale protože se stále objevují v domácnostech, firmách a všude jinde, lidé se začínají obávat o bezpečnost. Zde je návod, jak spravovat zabezpečení Alexa.

Obecné zabezpečení a soukromí Alexa

Nejprve se zaměřte na základy. Ujistěte se, že váš účet Amazon, síť Wi-Fi a další internetové sítě mají silná a bezpečná hesla, která hackeři nebudou moci snadno uhodnout. Pravidelně aktualizujte firmware routeru a další fyzické internetové infrastruktury, abyste se chránili také před zneužitím. Pokud jde o soukromí, umístěte Alexu mimo oblasti, kde byste raději neměli zaslechnout konverzace, jako jsou ložnice nebo koupelny. Uchovávejte jej ve veřejných prostorách, a pokud v těchto oblastech diskutujete o něčem citlivém, deaktivujte mikrofon stisknutím tlačítka Ztlumit v horní části zařízení. Budete vědět, že zařízení Amazon Echo je ztlumené, když je prsten červený, a u jiných zařízení, jako je Sonos One, LED pod ikonou mikrofonu zhasne. Chcete -li deaktivovat kameru na zařízeních, jako je Echo Spot a Echo Show, přejeďte prstem dolů z horní části obrazovky a klepněte na Nastavení > Možnosti zařízení, potom klepněte na Povolit kameru přepnout na vypnuto.

Pečlivě vybírejte dovednosti Alexa

Stejně jako byste neměli stahovat aplikace do telefonu, aniž byste se dívali na to, k čemu chce aplikace získat přístup, neměli byste stahovat dovednosti do Alexa, kterému nevěříte. Amazon bohužel nevyžaduje, aby vývojáři místo toho plně zveřejnili, k jakým informacím bude dovednost přistupovat, včetně odkazů na celkové zásady ochrany osobních údajů vývojáře a podmínky použití. I když to může být užitečné pro sdělení, jaké informace může vývojář mít přístup, neexistuje způsob, jak to s jistotou vědět. Pokud tedy nějaká dovednost potřebuje přístup k datům, která nechcete sdílet, nechte to být. U dovedností, které jste si již stáhli, se můžete podívat, k jakým oprávněním získali přístup.

 1. Otevřete aplikaci Alexa a klepněte na Nastavení > Ochrana soukromí Alexa > Spravovat oprávnění pro dovednosti.

 2. Zobrazí se nabídka dovedností oprávnění, o které můžete požádat. Klepněte na povolení a zobrazí se seznam dovedností, které jej používají. Toto povolení vypněte přepínačem napravo od dovednosti.

  Přístup k oprávněním celého jména, Vypnout

 3. Pro jakékoli dovednosti, které již nechcete shromažďovat data, požádejte Alexa, aby je deaktivoval. Pokud byste například chtěli vypnout Lyft, řekli byste „Alexo, deaktivuj Lyft. “

Odebrání přístupu k datům Amazonu z Alexa

Dalším způsobem, jak spravovat zabezpečení Alexa, je zabránit vašemu zařízení v odesílání dat do Amazonu. To provedete ze stejné nabídky, na které kontrolujete oprávnění Alexa. Klepněte na Spravujte, jak vaše data zlepšují Alexa a deaktivovat Pomocí hlasových záznamů pomozte vyvíjet nové funkce a Pomocí Zpráv vylepšit přepisy. Tím se omezí, jaká data a nahrávky vaše Alexa posílá přímo do Amazonu.

Povolení hlasového PINu pro Alexa

Pokud chcete omezit schopnost ostatních ve vaší domácnosti nakupovat položky pomocí jejich hlasu od Alexa, můžete povolit hlasový PIN.

 1. Jít do Nastavení > Účet Alexa > Hlasový nákup.

 2. Pokud chcete nákup hlasu úplně zakázat, vypněte ho Nákup hlasem.

  Účet Alexa, hlasové nákupy, hlasové přepínání v nastavení Alexa na iOS

  Pokud na Amazonu nemáte povoleno 1 kliknutí, hlasové nákupy nebudou fungovat. Pokud máte obavy z nechtěných nákupů, zvažte také deaktivaci 1 kliknutí.

 3. Umožnit Hlasový kód a nastavte PIN. PIN bude viditelný v nastavení aplikace. Ujistěte se, že je váš telefon zabezpečený a není fyzicky přístupný.

 4. Klepněte na Nákup dětských dovedností a deaktivujte jej, pokud vás znepokojuje přidávání dovedností dětmi bez vašeho svolení.

Jak odstranit nahrávky z vašeho Alexa

Alexa nabízí dva nástroje s nahrávkami. Jeden vám umožní smazat záznam, ale druhý je stejně důležitý, protože vám umožní říct Alexovi, co má poslouchat a co ne. Trochu času stráveného vylepšováním omezí falešné záznamy a zlepší vaše soukromí.

 1. Otevřete aplikaci Alexa a poté vyberte Nastavení > Účet Alexa > Dějiny.

 2. Otevře se nabídka se všemi informacemi, které Alexa zaznamenala. Neexistuje žádná funkce delete-all, takže budete muset odstranit každý příkaz samostatně. Poté klepněte na malou šipku napravo od záznamu Smazat záznam.

  Historie, šipka dolů, tlačítko Odstranit záznam v nastavení Alexa na iOS

 3. Než smažete záznam, odpovězte na otázku „Udělala Alexa to, co chcete?“ Klepněte na Ano vycvičit Alexa, aby těmto žádostem věnoval pozornost, nebo klepněte na Ne naučit ji tyto požadavky ignorovat. To pomůže omezit nepotřebné záznamy.

Změna Wake Words pro Alexa

Pokud nechcete, aby vaše zařízení reagovalo na slovo „Alexa“, řekněte „Alexa, změňte budící slovo“. Budete si moci vybrat z Alexa, Amazon, Computer, Echo a Ziggy. To může omezit schopnost jiných lidí komunikovat s vaším zařízením. Změna slova probuzení by neměla být považována za silný bezpečnostní prvek. Seznam slov je široce dostupný online a někdo může seznam jednoduše procházet, dokud zařízení nereaguje.