Skip to content

Jak zahájit relaci chatu v Gmailu

3 de Srpen de 2021
GettyImages 527577213 0ef42d0c48e1411680b7adfbcf631d5d

Gmail je skvělý e -mailový klient, ale pokud chcete okamžitou komunikaci, služba Google Hangouts vám umožní okamžitě kontaktovat ostatní pomocí chatu, hlasu nebo videa. Ke službě Google Hangouts se snadno dostanete přímo z Gmailu. Zde je návod, jak to funguje. Hangouts má také samostatné mobilní aplikace pro iOS a Android, takže si můžete chatovat s kontakty, aniž byste museli otevírat Gmail. Nebo můžete zahájit chat ve službě Hangouts prostřednictvím webového prohlížeče.

Zahajte Hangouts Chat v Gmailu

Chcete -li zahájit relaci chatu Google Hangouts, postupujte takto.

 1. Najděte Hangouts v levé dolní části obrazovky doručené pošty v Gmailu. Pod vaším jménem se zobrazí všechny aktuální kontakty ze služby Hangouts.

 2. Chcete -li přidat kontakt, vyberte znaménko plus (+).

  Gmail Hangouts se zvýrazněným znaménkem plus

 3. Pomocí vyhledávacího panelu někoho vyhledejte. Vyberte kontakt, který již používá Hangouts, nebo pošlete pozvánku k rozhovoru s někým, kdo jej aktuálně nepoužívá.

  Google Hangouts se zvýrazněným novým kontaktním rozhraním

 4. Chcete -li odeslat chat, umístěte kurzor na kontakt a vyberte Povídat si (ikona bubliny nabídky).

  Chat Google Hangouts se zvýrazněnou ikonou chatu

 5. V pravém dolním rohu Gmailu se zobrazí nový chatovací box. Zadejte zprávu do textového pole a stiskněte Vstupte odešlete na klávesnici. Vaše zpráva se zobrazí v okně. Když váš kontakt odpoví, zobrazí se v okně také jeho zprávy, podobně jako v textové konverzaci.

  Chat Google Hangouts

 6. Pomocí ovládacích prvků rozbalte okno (šipka), zahájte videohovor (videokamera) nebo vytvořte skupinový Hangout (osoba se znaménkem plus). Po dokončení zavřete okno výběrem X.

  Zvýrazněny ovládací prvky a možnosti chatu ve službě Hangouts