Skip to content

Jak zamknout svůj domov ze smartphonu

12 de Červenec de 2021
GettyImages 182395954 59840675396e5a0011eb4472

Už jste někdy odešli na výlet a pomysleli jste si: „Pamatoval jsem si, že jsem zamkl přední dveře?“ Tato otázka vás může trápit po celou dobu, kdy jste pryč. Nebylo by to opravdu skvělé, kdybyste mohli na dálku zamknout závory západek vašeho domova nebo zkontrolovat, zda jsou zamčené prostřednictvím vašeho smartphonu? Budoucnost je teď. S trochou hotovosti, připojením k internetu a chytrým telefonem si můžete z domova udělat „inteligentní dům“, který obsahuje inteligentní zámky, které můžete ovládat pomocí smartphonu iPhone nebo Android.

Ovládejte svůj inteligentní dům pomocí Z-Wave

Z-Wave je marketingový název pro technologii umožňující síťovou síť používanou pro inteligentní ovládání domácnosti. Existují i ​​další standardy domácí kontroly, například X10, Zigbee a další, ale pro tento článek se zaměříme na Z-Wave, protože si získává popularitu a je podporován některými výrobci domácích poplašných systémů a poskytovateli služeb.

Vyberte ovladač Z-Wave

Chcete-li nastavit dálkově ovládané závory, jako je ten, který je vidět na obrázku výše, potřebujete nejprve ovladač schopný Z-vlny. To je mozek za operací. Řadič vytváří zabezpečenou bezdrátovou síť typu mesh, která se používá ke komunikaci se zařízeními podporujícími Z-Wave. Každé zařízení Z-Wave, jako je bezdrátový zámek dveří nebo stmívač světel, funguje jako síťový opakovač, který pomáhá rozšířit dosah sítě a poskytuje redundanci komunikace pro další zařízení a zařízení připojená k síti. Mnoho řešení pro ovládání domácnosti Z-Wave nabízí poskytovatelé domácích alarmových služeb, jako je Alarm.com, jako doplňková služba. Spoléhají na síť Z-Wave vytvořenou ovladačem výstražného systému, jako je bezdrátový výstražný systém 2GiG Technologies Go! Control, který má vestavěný ovladač Z-Wave.

Vyberte svá Z-Wave zařízení

Na trhu je spousta dálkově ovladatelných zařízení podporujících technologii Z-Wave, včetně:

  • Elektronické západky
  • Stmívače a vypínače svítidel
  • Regulátory termostatu HVAC
  • Senzory pohybu
  • Senzory povodně
  • Detektory kouře
  • Dálkově ovládané zásuvky a prodlužovací kabely

Připojte ovladač k internetu

Jakmile máte ovladač Z-Wave nastavený a připojíte své přístroje Z-Wave podle pokynů výrobce, musíte navázat připojení k ovladači Z-Wave z internetu. Pokud používáte Alarm.com nebo jiného poskytovatele služeb, musíte zaplatit za balíček, který umožňuje kontrolu nad vašimi Z-Wave zařízeními.

Stáhněte si aplikace řadiče

Jakmile máte poskytovatele služeb nebo jste nastavili připojení k ovladači, musíte si pro svůj ovladač stáhnout konkrétní ovládací aplikaci Z-Wave. Alarm.com má také verze aplikace pro Android, iPhone a BlackBerry.

Uzamkněte svůj domov pomocí Z-Wave Deadbolts

Mezi hlavní závory s aktivovanou funkcí Z-Wave na trhu patří řada Kwikset’s deadbolt a Schlage’s line. Váš řadič může být kompatibilní pouze s určitou značkou elektronického zámku, proto zkontrolujte jeho kompatibilitu na webových stránkách. Některé elegantní vlastnosti těchto Z-Wave závor jsou, že mohou určit, zda jsou zamčené nebo ne, a mohou vám tyto informace předat na vašem smartphonu, takže se nebudete muset starat o to, zda jste je zamkli nebo ne. Některé modely také umožňují aktivovat nebo deaktivovat bezpečnostní systém pomocí klávesnice zámku. Pokud chcete být opravdu kreativní, naprogramujte si osvětlení interiéru s funkcí Z-Wave tak, aby se rozsvítilo, když se západka zámku uvolní z klávesnice. Spínače / stmívače světla Z-Wave a další zařízení s funkcí Z-Wave začínají na přibližně 30 $ a jsou k dispozici v některých železářstvích také prostřednictvím online prodejců, jako je Amazon. Uzávěry se západkou Z-Wave začínají kolem 200 $.

Nějaké nevýhody?

Hlavní potenciální nevýhodou této inteligentní domácí technologie připojené k internetu / smartphonu je potenciál hackerů a padouchů, aby si s ní pohrávali. Jedna věc je, když hacker udělá s vaším počítačem něco špatného, ​​ale když začne hrát s vaším termostatem, zámky dveří a světly, může to hmatatelně negativně ovlivnit vaši osobní bezpečnost. Před zakoupením zařízení Z-Wave se poraďte s jeho výrobcem a zjistěte, jak implementují zabezpečení.