Skip to content

Jak získat a spustit Amazon Echo

5 de Červenec de 2021
echo show 2nd gen design xyz 5bd8875146e0fb00837a6500

Co je třeba vědět

 • Stáhněte si aplikaci Alexa.
 • Poté se rozhodněte, kam chcete Echo umístit, a připojte jej.
 • Nakonec postupujte podle pokynů na obrazovce a připojte se k Wi-Fi, nastavte jazyk a časové pásmo atd.

Následující postupy platí pro Echo Show, Echo Show 5, Echo Show 8 a Echo Spot. Najdete zde informace o počátečním nastavení, tipy pro používání rozpoznávání hlasu a dotykové obrazovky a podrobnosti o videohovorech, přehrávání hudby, sledování videí a další.

Co potřebuješ

 • PC / Mac pro stolní počítače / notebooky nebo chytré telefony / tablety
 • Internetová služba
 • Internetový směrovač s funkcí Wi-Fi
 • Účet Amazon (nejlépe Prime)

Počáteční kroky nastavení

 1. Stáhněte si aplikaci Alexa do svého PC / Macu nebo mobilního zařízení z obchodu Amazon Appstore, Apple App Store nebo Google Play. Aplikaci si můžete také stáhnout přímo z webu Alexa.amazon.com pomocí Safari, Chrome, Firefox, Microsoft Edge nebo Internet Explorer 10 nebo vyšší.

 2. Najděte místo pro svou Echo Show 8 palců nebo více ze všech stěn nebo oken a zapojte jej do síťové zásuvky pomocí napájecího adaptéru. Zapne se automaticky. Měli byste slyšet Alexu říkat: „Dobrý den, vaše zařízení Echo je připraveno k nastavení.“

 3. Dále budete vyzváni k:

  • Zvolte jazyk.
  • Připojte se k Wi-Fi (mít heslo / kód bezdrátového klíče).
  • Potvrďte časové pásmo.
  • Přihlaste se ke svému účtu Amazon (měl by být stejný jako účet, který máte na svém smartphonu).
  • Přečtěte si a přijměte podmínky Echo Show.
 4. Pokud je k dispozici aktualizace firmwaru, na obrazovce se zobrazí aktualizace připraveny zpráva. Klepněte na Nainstalovat nyní. Instalace aktualizace firmwaru může trvat několik minut. Počkejte, až vás obrazovka upozorní na dokončení instalace.

Po instalaci aktualizací se zobrazí Představujeme Echo Show video bude k dispozici, aby vás seznámilo s některými jeho funkcemi. Po zhlédnutí videa (doporučeno) Alexa řekne: „Vaše ozvěna je připravena.“

Používání rozpoznávání hlasu Alexa a dotykové obrazovky

Chcete-li začít používat Echo Show, řekněte „Alexa“ a poté zadejte příkaz nebo položte otázku. Jakmile Alexa odpoví, jste připraveni jít. Alexa je výchozí Wake Word. Můžete však také změnit probuzené slovo:

 1. Přikaz Alexi Jdi do nastavení nebo pomocí dotykové obrazovky přejděte na Nabídka Nastavení.

 2. Jakmile tam budete, vyberte Možnosti zařízenía vyberte Wake Word.

 3. Vaše další možnosti probuzení slova jsou Echo, Amazonka, a Počítač. Pokud se vám nějaký líbí, vyberte jej a potom klepněte na Uložit.

Tipy pro použití Echo Show

Používání Echo Show je stejně snadné jako používání smartphonu:

 1. Wake Word můžete změnit pomocí aplikace Alexa na vašem mobilním zařízení nebo PC. Jít do Nastavení, vybrat Echo Show jako vaše zařízení, přejděte dolů na Wake Word, vyberte si a poté stiskněte Uložit.

 2. Nyní jednoduše promluvte s Echo Show od kladení otázek nebo dávat příkazy. Pokud Echo Show rozpozná vaše otázky, dá slovní odpověď, zobrazí výsledek nebo provede úkol.

 3. Při rozhovoru na Echo Show používejte přirozené tóny normálním tempem. V průběhu času se Alexa seznámí s vašimi řečovými vzory.

 4. Při používání dotykové obrazovky používejte stejnou metodu klepání a posouvání, jakou používáte k navigaci na obrazovce smartphonu nebo tabletu.

 5. Pokud nejste doma, kde se nachází vaše zařízení Alexa, můžete Alexu stále ovládat pomocí svého smartphonu nebo tabletu.

Jakmile vám Alexa bude vyhovovat a dotykový displej, věnujte několik minut telefonování, přehrávání hudby, sledování videí a získávání informací.

Proveďte ozvěnu, telefonní hovor nebo poslat zprávu

Pro hlasové volání nebo zasílání zpráv můžete pomocí Echo Show zavolat nebo poslat zprávu komukoli, kdo má kompatibilní zařízení (Echo, smartphone, tablet), které má nainstalovanou aplikaci Alexa. Pro videohovory musí obě strany mít Echo Show nebo jedna strana musí mít smartphone / tablet s videohovory s nainstalovanou aplikací Alexa. Chcete-li uskutečnit videohovor, klepněte na ikonu na obrazovce. Pokud je osoba, které chcete zavolat, ve vašem seznamu kontaktů, stačí použít probuzené slovo, vyslovit jméno osoby a Echo Show vás spojí.

Přehrávejte hudbu s Amazon Prime

Pokud se přihlásíte k odběru služby Amazon Prime Music, můžete ihned začít přehrávat hudbu jednoduše pomocí příkazů, jako je „Play rock from Prime Music“ nebo „Play top 40 hits from Prime Music“. Při poslechu hudby se na Echo Show zobrazí umění alba / umělce a texty písní (jsou-li k dispozici). Echo Show můžete také slovně přikázat „zvýšit hlasitost“, „zastavit hudbu“, „pozastavit“, „přejít na další skladbu“, „opakovat tuto skladbu“ atd.

Sledujte videa na YouTube nebo Amazon Video

Začněte sledovat televizní pořady a filmy přes YouTube nebo Amazon Video. Chcete-li získat přístup na YouTube, řekněte „Zobrazit mi videa na YouTube“ nebo, pokud víte, jaký typ videa hledáte, můžete také říci něco jako „Zobrazit mi psí videa na YouTube“ nebo „Zobrazit mi Taylor Swift hudební videa na YouTube. “ Amazon a Google mají přetrvávající spory ohledně toho, jak Amazon používá přístup na YouTube na několika svých zařízeních, včetně Echo Show. To znamená, že uživatelé Echo Show nemají přímý přístup k aplikaci YouTube, ale mají přístup na web YouTube prostřednictvím vestavěných webových prohlížečů Firefox nebo Silk od Amazon Echo. Pokud se přihlásíte k odběru služby Amazon Video (včetně jakýchkoli streamovacích kanálů Amazon, jako jsou HBO, Showtime, Starz, Cinemax a další …), můžete požádat Echo Show o „Show me my video library“ or „Show me my watch seznam.“ Můžete také slovně vyhledat konkrétní tituly filmů nebo televizních seriálů (včetně sezón), jméno herce nebo žánr. Přehrávání videa lze ovládat slovními příkazy, například „přehrát“, „pozastavit“, „obnovit“. Můžete se také vrátit nebo přeskočit vpřed v časových intervalech, nebo můžete povelem Echo Show přejít na další epizodu, pokud sledujete televizní seriál.

Získejte informace a mnohem více

Chcete-li zjistit informace, můžete Alexu požádat, aby vám řekla počasí, čas, objednat Uber, vyhledat trasu, ukázat vám recepty a použít jej kalkulátor. Můžete také ovládat další inteligentní domácí zařízení, včetně světel a termostatů. To vše lze provést dalším přizpůsobením Echo Show prostřednictvím vestavěných možností nastavení a povolením výběrů z Alexa Skills prostřednictvím aplikace Alexa na vašem smartphonu nebo tabletu.