Skip to content

Jak zjistit, kdo (nebo co) přistupuje k vašemu Gmailu

8 de Srpen de 2021
GettyImages 88169497 57c774e55f9b5829f4c63d59

Možná jste několika webům a službám poskytli přístup k některým informacím z Gmailu, aby tyto služby mohly dělat lepší práci. Jak čas plyne, tyto služby již nesmíte používat. I když službu nepoužíváte, stále má přístup k vašemu účtu Gmail. Pravidelně kontrolujte přístup ke svému účtu a pomocí integrovaných nástrojů zabezpečení Gmailu odeberte nevhodná oprávnění. Tato funkce správy Gmailu se nachází ve webovém prohlížeči, nikoli v aplikaci. K provedení těchto postupů budete potřebovat přístup k prohlížeči třídy desktop.

Najděte aplikace, které mají přístup k vašemu účtu Gmail

Chcete -li zjistit, kterým webům a aplikacím byl v minulosti udělen přístup k datům vašeho účtu Gmail:

 1. Navštivte Oprávnění stránku ovládacího panelu vašeho účtu Google.

 2. Zkontrolujte aplikace v souboru Aplikace třetích stran s přístupem k účtu sekce. Kliknutím na libovolnou aplikaci, která má přístup do Gmailu, zobrazíte podrobné informace o přístupu této aplikace. Chcete -li přístup zrušit, vyberte Odebrat přístup.

  Účet Google se zvýrazněným tlačítkem Odebrat přístup

 3. Tento postup opakujte s dalšími dvěma částmi na obrazovce:

  • Přihlášení pomocí Google ukazuje aplikace, do kterých se můžete autentizovat pomocí Google jako přihlašovacích údajů. Tyto služby vidí pouze vaše jméno, profilovou fotku a e -mailovou adresu. Tyto aplikace nemají přístup k vašemu účtu.
  • Aplikace Google zobrazuje aplikace vytvořené společností Google, které mají přístup k informacím o vašem účtu Google.

Možná nebudete chtít odebrat přístup k některým webům nebo aplikacím. Pokud se například Gmail synchronizuje s jinou službou nebo aplikací poskytovatele e -mailu, kterou jste nastavili a používáte, pravděpodobně nebudete chtít jinému poskytovateli odepřít přístup k vašemu Gmailu. Pokud tohoto poskytovatele e -mailu nebo aplikaci již nepoužíváte, měli byste přístup odebrat.

Co vidí Google Apps

Třetí část stránky autorizovaných služeb obsahuje sekci pro aplikace Google. Přestože se jedná o všechny aplikace, které jsou v současné době nebo kdy byly důvěryhodné, pokud tyto aplikace již nepoužíváte, měli byste přístup odebrat, protože pravděpodobně mají plný přístup k vašemu účtu Google. Pokud například používáte prohlížeč Google Chrome, má plný přístup k vašemu účtu. Plný přístup znamená, že aplikace může zobrazit jména vašich kontaktů, zobrazit vaši soukromou korespondenci s Gmailem a číst přílohy.

Jaké informace jsou chráněny při plném přístupu

Weby a aplikace, kterým byl udělen plný přístup k vašemu účtu Google, nemohou váš účet smazat, změnit heslo ani používat Google Pay k žádosti, odesílání nebo přijímání peněz.

Vyhledejte a odeberte delegáty Gmailu

V minulosti jste možná někomu delegovali oprávnění, například administrativní asistent ve vaší firmě, zacházet s vaším účtem Gmail, což mu umožnilo číst, odesílat a mazat e -maily vaším jménem. Tato osoba má široký, ale omezený přístup k vašemu účtu. Osoba nemůže změnit vaše heslo do Gmailu ani se účastnit chatu jako vy. Pokud jste v posledních letech prošli řadou asistentů, zjistěte, kteří lidé mají stále přístup k vašemu účtu Gmail. Přístup k Účty a import kartu svého účtu Gmail tím, že navštívíte web prostřednictvím nabídky Nastavení Gmailu nebo pomocí odkazu na zástupce: Zkontrolujte jména, která se zobrazují v Udělte přístup ke svému účtu sekce. Chcete -li přístup zrušit, vyberte jméno a klikněte na Vymazat.

Nedávná aktivita na vašem účtu

Můžete zjistit, které služby nebo aplikace v poslední době přistupovaly k vašemu účtu Gmail:

 1. V doručené poště v Gmailu klikněte na Podrobnosti v pravém dolním rohu obrazovky.

  Gmail se zvýrazněným tlačítkem Podrobnosti

 2. Zkontrolujte data ve vyskakovacím okně.

  Obrazovka aktivity účtu Gmail

 3. Podívejte se do Čas schůzky sloupec zobrazíte nejnovější připojení.

 4. Podívejte se do Typ přístupu sloupec a klikněte Ukázat detaily pod jakýmkoli záznamem zobrazíte informace, které obsahují indikátor, o kterou aplikaci nebo službu se jednalo.

 5. V rozbaleném zobrazení položky klikněte na Spravovat přístup k účtu se vrátíte do seznamu autorizovaných aplikací, odkud můžete v případě potřeby odebrat oprávnění dané aplikaci.