Zjistit, zda někdo zemřel, může být citlivé téma. Naštěstí místo volání příbuzných nebo pokusu o osobní návštěvu můžete využít řadu online nástrojů, abyste zjistili, zda a kdy někdo zemřel. Zjistit, zda je někdo zesnulý, je poměrně snadné, protože v nekrologech a na webových stránkách jsou obvykle zveřejněna veřejná oznámení. Co však pro většinu lidí pravděpodobně nenajdete, je jak osoba zemřela – tyto informace jsou obvykle šířeny pouze ústně.
Jak zjistit, zda někdo zemřel
-
Přečtěte si online nekrology. Zpráva pokrývající smrt je první místo, kde byste se měli podívat, jestli někdo nezemřel. Existují webové stránky jak pro nekrology, tak pro historické.
Legacy.com. Online vyhledávač nekrologů může být užitečný pouze pro větší města. Malé město nemusí zveřejnit nekrolog online, v takovém případě byste se měli podívat do místních novin nebo na webovou stránku o márnici.
-
Sociální média by měla být vaší další volbou. Pokud najdete účet zesnulého na sociálních médiích, pravděpodobně najdete jeho přátele a rodinu, kteří zveřejňují pocity a vzpomínky. Podívejte se na příklady, jak najít lidi na Facebooku.
-
Navštivte webové stránky místního kostela. Pokud náhodou znáte kostel, kde se konal pohřeb, nebo by se konal, pokud by tato osoba zemřela, na webových stránkách církve by se na tuto osobu mohlo objevit oznámení nebo dokonce celý nekrolog. Pokud si nejste jisti konkrétní církví, zkuste vyhledat odkazy na webové stránky kostelů v oblasti, kde víte, že daná osoba pochází nebo kde zemřela.
-
Proveďte obecné vyhledávání ve vyhledávači. Zadejte jméno osoby a poté nekrolog a/nebo smrt. Nezapomeňte uvést všechny další relevantní informace, které můžete uvést, například jméno člena rodiny, místo, kde žili nebo zemřeli, jejich povolání, váš odhad příčiny smrti atd. Zde je příklad: „John Smith“ nehoda smrti „ las vegas „“ manželka mary „Pokud do fráze zahrnete více slov, například jméno nebo místo, nezapomeňte je uvést do uvozovek.
Pokud je osoba, kterou hledáte, celebritou, ale obecné vyhledávání nepomohlo, hledejte přímo na Wikipedii nebo IMDb. Toto jsou nejlepší webové stránky pro zjištění, zda celebrita zemřela, protože se rychle aktualizují.
-
Podívejte se na místní zpravodajské weby. Je běžné, že se ve zprávách uvádějí úmrtí, ale štěstí byste mohli mít jen v případě, že by šlo o „mimořádnou“ smrt, která může zahrnovat vše od autonehody až po vraždu nebo smrt někoho opravdu mladého. Tato metoda zjišťování, zda někdo zemřel, může pomoci ve spojení s dalšími technikami na této stránce. Zpravodajské stanice obvykle nesmějí zveřejňovat jméno zesnulého, ale často se uvádí místo a obecné datum/čas.
-
Vyhledejte hrobové místo osoby a ověřte, zda zemřel. To by nemělo být vaše první volba, protože hrobové místo se obvykle neaktualizuje, jakmile je zveřejněn nekrolog, ale stále jsou užitečné a zvláště užitečné pro úmrtí, o kterých jste se domnívali, že se staly už dávno.
Najděte hrob.
-
Podívejte se, jestli jsou na genealogickém webu. Datum jejich úmrtí si budete moci zobrazit, pokud jsou zahrnuty v rodokmenu, který byl aktualizován od jejich úmrtí.
-
Použijte vyhledávač lidí a zjistěte, zda zemřel. Tato metoda je nejméně užitečná, protože tyto webové stránky se obvykle nezaměřují na smrt, ale mohou ukazovat datum úmrtí osoby spolu s informacemi, které běžně uchovávají, jako je datum narození, telefonní číslo, adresa atd.
Můžete zjistit, jak někdo zemřel?
Určení něčí příčiny smrti může být složité. Kromě toho, že se zeptáte blízkého přítele nebo příbuzného, vaší jedinou skutečnou možností je vyhledat v záznamech o smrti konkrétní údaje. Pokud výše uvedené metody zjišťování, zda je někdo zemřel, nepomohly při vidění jak zemřeli, můžete zkusit něco trochu jiného. Pokud například provádíte vyhledávání na webu jako v kroku 4 výše, zkuste přidat „Příčina smrti“ do hledání.
Odpovědi mohou být obtížné najít
Obvykle je však příběh o tom, jak někdo zemřel, zveřejněn pouze online nebo někde s veřejným přístupem, pokud je vhodný pro novinky. Tyto informace se mohou objevit například v případě, že dotyčná osoba byla celebritou, tragicky zemřela nebo byla zapojena do policejní honičky. Jinak pro každodenní lidi, kteří zemřou, jako kolega, starý přítel, rodinný příslušník, soused atd., Nejsou příčinou smrti obvykle veřejné informace.