Skip to content

Jak zkontrolovat, zda je iPhone odemčený

7 de Srpen de 2021
HoldinganiPhoneXcloseup 4a335cbb3b0e41ccbe06632afe50d5e2

Co vědět

 • Nejjednodušší způsob: Přejít na Nastavení > Buněčný > Možnosti mobilních dat. Možnost jako Mobilní datová síť označuje odemčený iPhone.
 • Nebo pokud cestujete, vyměňte stávající SIM kartu za místní SIM. Pokud můžete uskutečnit hovor, váš iPhone se odemkne.
 • Nebo zadejte číslo IMEI iPhonu do online služby, jako je Kontrola IMEI, a zkontrolujte, zda je vaše zařízení odemčené.

Tento článek vysvětluje, jak zjistit, zda je váš iPhone odemčený, a není tedy spojen s žádnou telefonní společností. Mezi metody patří kontrola nastavení iPhonu, použití nové SIM karty a používání služby IMEI.

Jak zkontrolovat, zda je iPhone odemčený v nabídce Nastavení

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je váš iPhone odemčený, je zkontrolovat nabídku Nastavení. Tato metoda není vždy přesná, ale je to dobré místo, kde začít.

 1. Otevřete na svém iPhone aplikaci Nastavení.

 2. Klepněte na Buněčný > Možnosti mobilních dat.

 3. Vyhledejte možnost s názvem „Mobilní datová síť“ nebo „Mobilní datová síť“. Pokud se vám zobrazí některá z těchto možností, je s největší pravděpodobností váš telefon odemčen. Pokud tyto možnosti nevidíte, je váš telefon pravděpodobně uzamčen.

Jak zkontrolovat, zda je iPhone odemčen pomocí SIM karty

Pokud cestujete do zámoří, váš telefon nebude fungovat, pokud nemáte skutečně vynikající plán služeb. Jednodušší a dostupnější možností je vyměnit stávající SIM kartu za místní SIM. Získáte tím nové telefonní číslo, které budete v dané zemi používat, ale také vám umožní používat telefon a data na cestách.

 1. Prvním krokem je vypnutí iPhonu. Vyjmutí SIM karty, když je zařízení zapnuté, může poškodit telefon i SIM kartu.

 2. Vyhledejte SIM kartu na svém iPhone. Podívejte se na malý kruhový otvor o velikosti dírky.

 3. K vyjmutí SIM karty iPhonu použijte nástroj pro vysunutí SIM karty. Tyto nástroje zjednodušují proces vyjímání SIM karty, ale můžete také použít zavírací špendlík nebo kancelářskou sponku.

 4. Podívejte se, jak se vaše stávající SIM karta vejde do přihrádky. Umístěte jej na stranu na bezpečné místo a stejným způsobem vložte novou SIM kartu do přihrádky.

 5. Znovu vložte zásobník do iPhonu. Stiskněte, dokud neuslyšíte jemné cvaknutí.

  Zásobník SIM na iPhone

 6. Zapněte iPhone znovu.

 7. Zkuste zavolat. Pokud se váš iPhone dokáže připojit k síti pomocí nové SIM karty, je odemčen. Pokud se váš telefon nemůže připojit k síti, je zařízení uzamčeno. Existuje několik způsobů, jak to obejít, například kontaktovat svého operátora a požádat ho o odemčení zařízení nebo pomocí služby třetí strany. Někteří operátoři mohou za odemčení zařízení účtovat poplatky. Některé oblasti však mají právní předpisy, které vyžadují, aby společnosti bezplatně odemykaly mobilní zařízení.

 8. Jsi hotový!

Jak zkontrolovat, zda je iPhone odemčen pomocí služby IMEI

Váš telefon má číslo IMEI (mezinárodní identifikátor mobilního zařízení), které je sdělením pro všechny informace týkající se zařízení. Existuje několik online služeb, které prohledají databáze čísel IMEI a řeknou vám, zda je váš iPhone odemčený nebo ne. Většinou se však jedná o placené služby, bezplatné služby nejsou vždy spolehlivé a někdy jsou nepřesné.

 1. Najděte službu, kterou chcete použít. Jednou z nejspolehlivějších služeb je IMEI Info, která provádí bezplatnou základní kontrolu s placenými možnostmi pro více informací. Další bezplatnou možností je IMEI24, ale vaše výsledky se mohou lišit; služba může dokonce vypršet časový limit, než může vrátit výsledky.

 2. Na iPhonu klepněte na Nastavení > Všeobecné.

 3. Klepněte na O a přejděte dolů na číslo IMEI. To se zobrazí těsně pod sériovým číslem, adresou Wi-Fi a informacemi o Bluetooth.

  Sekce Obecné, O aplikaci, IMEI aplikace Nastavení iOS

 4. Zadejte své číslo IMEI do vyhledávacího pole služby IMEI, kterou jste si vybrali.

 5. Vybrat Šek a vyplňte všechny ověřovací informace, které webové stránky vyžadují. Poté se pokusí znovu porovnat vaše číslo IMEI s těmi uloženými v databázích.

 6. Pokud jste zadali číslo správně, uvidíte spoustu informací o svém telefonu, včetně data výroby, operátora, ke kterému je připojen, ať už je zamčený nebo ne, a další. Číslo IMEI také prozradí, zda došlo k odcizení zařízení.