Skip to content

Jak změnit výchozí možnosti písma v Gmailu

10 de Říjen de 2021
gmail icon 5b101d76ba6177003d066279

Co vědět?

 • V Gmailu vyberte Nastavení zařízení, Vybrat Viz Všechna nastavení, a poté přejděte na Všeobecné tab.
 • Pod Výchozí styl textu vyberte část Písmo rozevírací nabídku a vyberte nové písmo.
 • Použijte Velikost a Barva v rozevíracích nabídkách provést další změny. Vybrat Uložit změny.

Tento článek vysvětluje, jak změnit výchozí možnosti písma v Gmailu. Obsahuje informace o provádění změn za běhu pomocí formátovací lišty v dolní části okna kompozice.

Jak změnit výchozí nastavení textu v Gmailu

S výchozími možnostmi textu v Gmailu můžete svou zprávu šířit. Pokud chcete, aby vaše komunikace obsahovala trochu více pizzazzu, změňte možnosti textu na něco, co lépe odráží vaši osobnost. Udělejte to pro jednotlivou zprávu nebo změňte výchozí nastavení, aby Gmail vždy používal vaše předvolby. Pomocí Obecného nastavení Gmailu můžete změnit výchozí text, který Gmail používá při psaní e -mailových zpráv. Když změníte nastavení, zvolíte typ písma, velikost a barvu textu. Jakmile změny uložíte, každý odeslaný e -mail použije tyto styly, pokud je znovu nezměníte.

 1. Otevřete Gmail. V pravém horním rohu vyberte Nastavení ikona (ozubené kolo).

 2. Vybrat Vidět vše Nastavení.

 3. Vybrat Všeobecné tab.

 4. Pod Výchozí styl textu vyberte část Písmo úplně vlevo a vyberte nové písmo. Bezpatkové se používá ve výchozím nastavení.

 5. Vybrat Velikost rozevírací nabídka napravo změní velikost výchozího textu. Můžete si vybrat mezi Malý, Normální, Velký, a Obrovský. Normální je výchozí nastavení.

 6. Vybrat Barva rozbalovací nabídka vpravo pro přístup k výběru barev. Vyberte si libovolnou barvu, která se vám líbí. Černá je výchozí barva.

 7. Nejvzdálenější příkaz napravo od tohoto pruhu je Odebrat formátování, která vrací Gmailu do výchozích možností textu. Vyberte jej, pokud chcete proces spustit znovu.

 8. Přejděte do spodní části souboru Nastavení obrazovku a vyberte Uložit změny nastavit nové výchozí možnosti textu.

Použijte Možnosti lišty formátování

I když nastavíte předvolby jako nové výchozí, můžete stále měnit způsob, jakým se text zobrazuje v jednotlivé e -mailové zprávě, pomocí lišty formátování v dolní části obrazovky pro sestavení e -mailu. Bez ohledu na to, jak nastavíte výchozí hodnoty, vše lze upravit v okně, kam odešlete e -mail. To platí, ať už se jedná o novou zprávu, odpověď nebo přeposlání.

 1. Otevřete novou zprávu. Lišta formátování textu se zobrazí ve spodní části oblasti kompozice, nad lištou s Poslat knoflík.

 2. Vyberte příjemce a zadejte předmět a vaši zprávu. Zvýrazněte text zprávy.

 3. Proveďte výběr pomocí lišty formátování. Změňte například text na Obrovský (velikost), tučně (písmo) a Comic Sans MS (písmo). Zde jsou některé ovládací prvky, které nejsou zahrnuty ve výchozím nastavení. Můžete například zarovnat text doleva, doprava nebo na střed nebo přidat odrážky.

 4. Proveďte další požadované úpravy a poté vyberte Poslat.