Skip to content

Jak zobrazit zdroj zprávy v Apple Mail

3 de Srpen de 2021
GettyImages 719871655 5c813fb346e0fb0001a984f5

E -mail ve vaší doručené poště, který otevřete a přečtete, je jen špičkou ledovce. Je za tím skrytý zdrojový kód e -mailu, který obsahuje drtivé množství informací týkajících se zprávy, kdo ji odeslal, jak k vám cestovala, HTML použité k jejímu zobrazení a další informace. V Apple Mail se můžete rychle podívat na data zdrojového kódu pro jakýkoli e -mail. Pokyny v tomto článku platí pro Mac OS X Lion (10.7) a novější.

Jak zobrazit zdroj zprávy v Apple Mail

Ať už jde o identifikaci původu spamu, nebo o technickou zábavu, může být zajímavé podívat se na prvotní zdroj e -mailové zprávy. Také když vy nebo oddělení zákaznické podpory vašeho poskytovatele e -mailu řešíte problémy s doručením nebo s obsahem, může být užitečné vidět celá data zdrojového kódu. Prostudováním rozšířených informací v záhlaví můžete identifikovat padělaného odesílatele nebo se vyhnout podezřelému phishingu. Zde je návod, jak to vidět.

 1. Otevřete e -mail v Pošta aplikace na vašem Macu.

 2. Vybrat Pohled > Zpráva > Surový zdroj z nabídky otevřete zdrojový kód v samostatném okně. Případně použijte klávesovou zkratku Option+Command+U.

 3. Zdrojový kód se otevře v novém okně.

  Zdrojový kód zprávy v Apple Mail

 4. Ve zdrojovém kódu můžete najít velké množství informací, včetně:

  • IP adresa odesílatele
  • přenosovou cestu, kterou k vám e -mail přišel
  • e -mailový klient odesílatele

  Pokud máte podezření, že je zpráva nevyžádaná, můžete pomocí těchto údajů potvrdit, že na ni nekliknete na žádné odkazy. Některé červené vlajky jsou zastaralé e -mailové klienty a IP adresy z jiných zemí, než ze kterých odesílatel tvrdí, že jsou.

 5. Chcete -li uložit zdrojový kód na plochu nebo jej vytisknout pro další studium, použijte Uložit jako nebo Vytisknout v Soubor Jídelní lístek.

  Příkazy Uložit jako a Tisk