Skip to content

Jak zrušit objednávku na Amazonu

18 de Srpen de 2021
rsz resized 5adef887c5542e003695d3ce

Co vědět

 • Přihlaste se do Amazonu a přejděte na Objednávky > Vyberte objednávku> Vrátit se > Zrušit položky > Zkontrolujte položky, které chcete zrušit> Zrušit zaškrtnuté položky.
 • Chcete -li odeslat objednávky, přihlaste se do Amazonu a přejděte na Objednávky > Vyberte objednávku> Vrátit se > vyberte odpověď> Pokračovat > Předložit.

Tento článek vysvětluje, jak zrušit objednávky Amazon. Zahrnuje situace, kdy omylem koupíte produkt a chcete jej okamžitě zrušit, a také situace, kdy již byla položka odeslána nebo přijata a kde jste nakoupili od prodejce Amazon Marketplace.

Jak zrušit objednávku na Amazonu, pokud ještě nebyla odeslána

 1. Přihlásit se do Amazonka.

 2. Klikněte na Objednávky tlačítko na pravé straně panelu nabídek.

 3. Klikněte na Zrušit položky tlačítko umístěné vedle objednávky, kterou chcete zrušit.

 4. Vyber Důvod zrušení (volitelný).

 5. Klikněte na malé zaškrtávací políčko vedle položek, které chcete zrušit.

 6. Klikněte Zrušit zaškrtnuté položky.

Jak zrušit objednávku na Amazonu, když jsou položky připravovány k odeslání

Můžete zrušit objednávku Amazonu, která se připravuje k odeslání? No, to záleží. Samotný proces je prakticky identický s výše uvedeným, ale místo toho, abyste mohli položku okamžitě zrušit, musíte zadat žádost o zrušení, která může, ale nemusí být přijata.

 1. Následovat kroky 1-5 výše.

  Zrušte zpracovávanou objednávku Amazonu.

 2. Klikněte Zrušení žádosti.

Je těžké říci, co přesně určuje, zda Amazon požadavek přijme, i když to závisí hlavně na tom, jak blízko je odeslání položky. Pokud je na pokraji odeslání, může být váš požadavek odmítnut.

Jak zrušit objednávku Amazon Marketplace

Screenshoty z Amazonu

Pokud od objednání položky prostřednictvím prodejce Marketplace uběhlo méně než 30 minut, můžete objednávku okamžitě zrušit podle kroků uvedených v první části tohoto článku. Pokud však od zadání objednávky uplynulo více než 30 minut, musíte odeslat žádost o zrušení podle stejného postupu, jak je uvedeno v části výše. Znovu, zda bude vaše žádost přijata, závisí na prodejci. Může se například stát, že podáte žádost o zrušení těsně před odesláním položky (to znamená, že technicky by zrušení mělo být možné). V době, kdy uvidí oznámení o požadavku, se však může stát, že již balíček odeslali.

Jak zrušit objednávku na Amazonu, jakmile byla odeslána nebo přijata

V případech, kdy není možné zrušit objednávku Amazonu před odesláním, mohou zákazníci udělat pouze jednu věc: vrátit položku a požádat o vrácení peněz. Amazon vám dává možnost odmítnout doručení odeslaného balíčku, v takovém případě je kurýr v zásadě nucen jej vrátit Amazonu vaším jménem. Pokud přijmete doručení balíčku, budete muset zboží odeslat zpět do Amazonu sami (pokyny, jak to udělat, hledejte v „Centru vracení zboží Amazon“). V obou případech byste měli provést následující kroky, které platí pro vrácení i výměnu položek.

 1. Přihlásit se do Amazonka.

 2. Klikněte na Objednávky tlačítko na pravé straně panelu nabídek.

 3. Najděte objednávku, kterou chcete vrátit (nebo vyměnit), a klikněte Vraťte nebo vyměňte položky.

  Zrušte odeslanou objednávku Amazonu

 4. Vyberte odpověď proč zboží vracíte nebo vyměňujete. Opustit Komentář v případě potřeby (volitelně).

 5. Klikněte Pokračovat.

 6. Na následující stránce zkontrolujte informace o vrácení a poté klikněte Odeslat žádost o vrácení.

Samotný proces je dostatečně jednoduchý, ale měli byste mít na paměti, že platí řada pravidel. První je, že Amazon nabízí úplné vrácení peněz pouze v případě, že položka, kterou vracíte, není otevřená. Za druhé, musí být vráceno do 30 dnů od doručení. Tato posledně uvedená podmínka je pro nákupy na dovolené uvolněná, když však Amazon umožňuje vrácení jakéhokoli neotevřeného zboží zakoupeného mezi 1. listopadem a 31. prosincem do 31. ledna. Jinými slovy, položku nelze vrátit, pokud ji otevřete, uvědomte si, že jste už se mi to zvlášť nelíbí nebo to nechce, a rozhodněte se prosadit vrácení peněz. Otevřené položky však lze vrátit do 30 dnů, pokud jsou vadné nebo poškozené. Pokud se u nich po 30 dnech objeví problémy, budete muset kontaktovat zákaznickou podporu Amazonu.

Jak dlouho Amazonu trvá vrácení zrušené objednávky?

Podle Amazonu trvá zrušení objednávky několik minut, než je vrácení peněz připsáno na kreditní kartu kupujícího. Může však trvat 3–5 dní, než se příslušná částka objeví na jeho výpisu z kreditní karty, u debetních karet to může být až deset pracovních dnů.