Skip to content

Jaká jsou nastavení Zoho Mail Exchange ActiveSync?

11 de Srpen de 2021
ExchangeOptionsiPhoneANdroid 5b0d94523418c6003890ea0c

Služba Zoho Mail nabízí přístup k serveru Exchange ActiveSync k odesílání zpráv a synchronizaci kalendáře, úkolů a kontaktních informací mezi servery Zoho a vámi preferovaným e -mailovým programem. Tento postup funguje s jakýmkoli e -mailovým programem, který podporuje protokol ActiveSync společnosti Microsoft – někdy se obecně nazývá Výměna.

Nastavení Zoho Mail Exchange ActiveSync

Toto nastavení použijte pro přístup k příchozím zprávám a online složkám v e-mailovém programu nebo mobilním zařízení podporujícím Exchange:

  • Adresa serveru: msync.zoho.com
  • Doména ActiveSync: nechte prázdné
  • Uživatelské jméno: ynaše úplná e -mailová adresa Zoho Mail
  • Heslo: vaše heslo pro Zoho Mail-nebo heslo pro konkrétní aplikaci, pokud jste na svém účtu aktivovali dvoufaktorové ověřování
  • TLS/SSL Požadované: Ano

Vyvinuli jsme podrobné návody, které vám pomohou nastavit Zoho Mail pro Android a nastavit Zoho Mail pro iOS. K protokolům Exchange nebo ActiveSync máte přístup pouze pomocí svého účtu Zoho Mail, pokud jste platící předplatitel. Účty zdarma tyto funkce nepodporují.

Microsoft Outlook 2016 se Zoho Mailem

Počínaje aplikací Outlook 2016 a včetně aplikací Outlook 2019 a Outlook Microsoft 365 vyžaduje průvodce přidáním účtů správnou konfiguraci automatické objevování vstupní průvodce procesem nastavení účtu pro všechny účty Exchange Server. Stručně řečeno, Outlook se podívá na záznamy DNS domény e -mailové adresy a vyhledá v DNS soubor (často záznam CNAME nebo SRV), který ukazuje aplikaci Outlook na konkrétní soubor XML nebo jiný konfigurační záznam na serveru Exchange Server, který obsahuje úplné údaje o nastavení účtu. Váš správce Exchange ve společnosti Zoho musí zajistit, aby se na serveru nacházela správná konfigurační data. Pokud používáte vlastní název domény, vy smět mít možnost získat připojení k práci nastavením záznamu CNAME v DNS, který ukazuje autodiscover.domain.com na msync.zoho.com s TTL 3600 – ale lidé měli s tímto přístupem různé štěstí. V aplikaci Outlook 2013 a předchozích verzích jste mohli data Exchange zadat ručně. S aplikací Outlook 2016 Microsoft záměrně odstranil ruční konfiguraci serveru Exchange ve prospěch logiky automatického objevování nebo nic pro správu účtu. Je zajímavé, že mobilní klient Microsoft Outlook-uznávaná aplikace pro poštu a kalendář pro iOS a Android- dělá podporovat ruční nastavení účtů Exchange, bez ohledu na přítomnost nebo nepřítomnost příslušných položek automatického objevování. Několik webů nabízí pokyny k nastavení konkrétního nastavení registru k deaktivaci průvodce zjednodušeným vytvořením účtu v nejnovějších verzích desktopového programu Outlook. K přepsání tohoto chování můžete skutečně použít nastavení registru, ale buďte opatrní, protože vylepšení registru může nepříznivě ovlivnit váš počítač způsoby, které mohou být obtížně opravitelné.

Pluginy s aplikací Microsoft Outlook

Zoho nabízí vlastní plugin pro synchronizaci kalendáře a kontaktních údajů s aplikací Outlook, ale plugin oficiálně nepodporuje aplikaci Outlook 2016 nebo novější verze. Najděte to na ovládacím panelu Zoho Mail tak, že přejdete na Nastavení > Kalendář > Synchronizovat > Microsoft Outlook.

Alternativy k Exchange ActiveSync se Zoho Mail

Výhoda ActiveSync spočívá v povaze technologie zaměřené na push v kombinaci s přístupem k e-mailu, položkám kalendáře, kontaktům a úkolům. Ne všichni e -mailoví klienti však ActiveSync zvládají a v případech, kdy registrace ActiveSync selže (např. Kvůli chybějícímu nebo nesprávně nakonfigurovanému nastavení automatického zjišťování), můžete stále přiblížit pohodlí ActiveSync sešitím látky místo nákupu plné, slavné tapiserie. Většinu cesty tam získáte pomocí různých služeb:

  • Pro poštu: Jako protokol pro příjem použijte POP3 nebo IMAP a odešlete pomocí SMTP. Pokud můžete, používejte poštu šifrovanou SSL.
  • Pro kalendáře: Většina poštovních aplikací podporuje protokol CalDAV-průmyslový standard pro data kalendářů a událostí. Zoho podporuje CalDAV prostřednictvím adresy calendar.zoho.com pomocí vaší úplné e -mailové adresy a hesla nebo hesla aplikace.
  • Pro kontakty: Mnoho poštovních aplikací podporuje protokol CardDAV, včetně Zoho Mail. Adresa URL je contacts.zoho.com.

Aplikace Outlook 2016 a novější verze podporují různé bezplatné i placené doplňky, které podporují podporu CalDAV a CardDAV, protože společnost Microsoft ve svém vlajkovém e -mailovém klientovi pro stolní počítače tyto oborové standardy nativně nepodporuje.