Skip to content

Jaké formáty zvukových souborů může iPhone přehrávat?

11 de Září de 2021
teenager listening to mp3 player against wall with graffiti 548556465 57cf35153df78c71b69099d7

Existuje mylná představa, že iPhone podporuje pouze formát AAC a že pro přehrávání zvuku je nutné jej zakoupit v iTunes Store. Důvodem zmatku je, že hudba stažená z iTunes je ve formátu AAC. Hudbu však můžete do iTunes uložit z jiných zdrojů a většina těchto zvukových formátů je na iPhonu podporována.

Existuje mnoho míst pro bezplatné stahování hudby pro váš iPhone, stejně jako stránky věnované bezplatnému stahování vyzváněcích tónů.

Které zvukové soubory může iPhone přehrávat?

Pokud chcete svůj telefon používat jako přenosný přehrávač médií, je důležité vědět, jaké zvukové formáty iPhone podporuje. Je velká šance, že vaše hudební sbírka je kombinací zvukových formátů, pokud své skladby získáte ze zkopírovaných skladeb na disku CD, digitalizovaných kazetových kazet a stránek s torrenty. Toto jsou zvukové formáty, které může iPhone používat:

Přípona souboru Formát souboru Popis
AAC AAC-LC (AAC Low Complexity) Ztrátový zvukový formát optimalizovaný pro streamování zvuku a aplikace s nízkou přenosovou rychlostí
AAC HE-AAC a HE-AAC v2 (High-Efficiency Advanced Audio Coding) Obě verze jsou ztrátové kompresní formáty vhodné pro softwarové přehrávače médií, streamování hudby a internetové rádio. Soubory HE-AAC se také nazývají soubory MPEG-4 AAC.
AAC Chráněno AAC Všechny skladby se na iTunes prodávaly do roku 2009. Ztrátový formát, který obsahuje Digital Right Management (DRM). Nelze je vypálit na disky CD.
M4A Apple Lossless Neposkytuje žádnou ztrátu kvality hudebních skladeb. Je to podobné jako FLAC.
FLAC FLAC (Free Lossless Audio Codec) Poskytuje bezeztrátovou kompresi digitálního zvuku. Při dekomprimaci je zvuk identický s originálem.
WAV, AIFF, AU, PCM Lineární PCM Data se často používají na zvukových discích CD a nejsou komprimována, takže soubory jsou velké, ale kvalita je dobrá.
MP3 MP3 Ztrátový formát a nejoblíbenější ze zvukových typů používaných pro digitální hudbu.
AC3 Dolby digital Ztrátový formát, který přenáší až šest kanálů hudby.
Dolby Digital Plus (E-AC-E) Vylepšená verze Dolby Digital, která nabízí vyšší přenosové rychlosti a podporu pro více zvukových kanálů.
AA Zvukové formáty (2, 3 a 4) Ztrátový formát 2 přináší zvuk 8 kb / s, srovnatelný s rádiem AM. Formát 3 při 16 kb / s poskytuje zvuk stejný jako u rádia FM. Formát 4 s přenosovou rychlostí 32 kb / s má kvalitu zvuku srovnatelnou s MP3.
AAX Zvukově vylepšený zvuk Nekomprimovaný a 64 kb / s, má zvuk v kvalitě CD. Poskytuje zvuk, který je lepší než zvukové formáty 2, 3 a 4. Jedná se o větší soubory než ve ztrátových formátech.

Ne všechny tyto formáty se používají s hudbou, ale všechny jsou podporovány iPhone na jednom nebo jiném místě.

Ztrátové vs. bezeztrátové kompresní formáty

Ztrátová komprese odstraní informace z pauz a prázdných míst ve zvukovém záznamu, což způsobí, že ztrátové soubory budou mnohem menší než bezztrátové nebo nekomprimované soubory. Pokud jste audiofil, který považuje za prioritu vysoce kvalitní zvuk, nepřevádějte hudbu do ztrátového formátu. Pro většinu posluchačů však ztráta funguje dobře, a když hudbu ukládáte do iPhonu a ne streamujete, na velikosti záleží.

Jak převést hudbu z nepodporovaných formátů

Pokud máte skladby ve formátu, který iPhone nepřehraje, můžete je převést několika způsoby. Nejjednodušší způsob přehrávání zvuku ve formátu, který iPhone podporuje, je převést skladby pomocí iTunes. Pokud však hudba není uložena v iTunes, můžete také použít převaděče zvukových souborů.

Jiné způsoby, jak poslouchat zvuk na iPhone

Chcete -li poslouchat soubory MP3 a další formáty v zařízení iPhone, nemusíte do zařízení ukládat zvukové soubory. Existují online služby, které pro vás ukládají hudbu a další typy zvuku a poté je přenášejí do vašeho iPhone prostřednictvím streamování. Například můžete poslouchat podcasty v telefonu, naladit si online rozhlasové stanice, streamovat audioknihy do svého iPhonu, přenést hudbu z telefonu do služby online pro ukládání souborů nebo získat hudbu ze služby předplatného hudby. Více od Lifewire

 • Snímek obrazovky několika souborů AAC v systému Windows 10, které se otevírají pomocí iTunes

  Soubor AAC (co to je a jak jej otevřít)

 • Logo FLAC

  Jak přehrávat soubory FLAC na iPhone

 • Muž vkládání MP3 CD

  Co jsou MP3 CD?

 • Chytrý telefon s aplikací iTunes Store

  Vše, co potřebujete vědět o používání iTunes a iTunes Store

 • Snímek obrazovky několika souborů M4P v systému Windows 10, které se otevírají pomocí aplikace PotPlayer

  Co je soubor M4P?

 • Osoba ležící v trávě, usmívající se a poslouchající sluchátka.

  Jak zkopírovat hudbu z disků CD pomocí programu Windows Media Player 11

 • Definice MP3 a AAC

  Čím se MP3 liší od AAC?

 • Snímek obrazovky několika souborů MP3 v systému Windows 10

  Soubor MP3 (co to je a jak jej otevřít)

 • Animace kliknutí na soubor M4B

  Co je soubor M4B?

 • Dvojice sluchátek Beats vedle notebooku

  Formát zvuku ALAC: Je lepší používat než AAC?

 • Sbírka přehrávačů MP3

  Poslouchejte své skladby iTunes na libovolném přehrávači MP3

 • Převod souboru WAV na MP3

  6 nejlepších bezplatných softwarových programů pro převod zvuku

 • Logo Hi-Res Audio

  Co je zvuk ve vysokém rozlišení? Základy

 • Digitální noty s křivkami neonového světla

  Co je zvukový formát HE-AAC?

 • Snímek obrazovky několika souborů M4A v systému Windows 10

  Co je soubor M4A?

 • Žena nosí sluchátka pomocí svého stolního počítače

  Nejlepší bezplatné nástroje pro správu hudby pro organizaci vašich MP3

Sledujte nás Lifewire Tech pro lidi

 • O nás
 • Inzerovat
 • Zásady ochrany osobních údajů
 • Zásady používání souborů cookie
 • Kariéra
 • Redakční pokyny
 • Kontakt
 • Podmínky použití
 • Ochrana osobních údajů EU
 • Kalifornie Zásady ochrany osobních údajů
 • DŮVĚRYHODNÉ

Vaše práva na ochranu osobních údajů

Společnost Lifewire a naši partneři třetích stran používají soubory cookie a zpracovávají osobní údaje, jako jsou jedinečné identifikátory, na základě vašeho souhlasu s ukládáním a/nebo přístupem k informacím na zařízení, zobrazováním personalizovaných reklam a pro měření obsahu, přehled publika a vývoj produktů. Chcete -li změnit nebo odvolat své možnosti souhlasu pro Lifewire.com, včetně vašeho práva vznést námitku v případě použití oprávněného zájmu, klikněte níže. Svá nastavení můžete kdykoli aktualizovat pomocí odkazu „Ochrana osobních údajů EU“ v dolní části jakékoli stránky. Tyto možnosti budou globálně signalizovány našim partnerům a nebudou mít vliv na údaje o prohlížení. Seznam partnerů (prodejců)

My a naši partneři zpracováváme údaje za účelem:

Aktivně skenujte charakteristiky zařízení pro identifikaci. Použijte přesná data o geolokaci. Ukládejte a/nebo přistupujte k informacím na zařízení. Vyberte personalizovaný obsah. Vytvořte si přizpůsobený profil obsahu. Změřte výkon reklam. Vyberte základní reklamy. Vytvořte si přizpůsobený reklamní profil. Vyberte personalizované reklamy. Aplikujte průzkum trhu a generujte poznatky o publiku. Měření výkonu obsahu. Vyvíjet a zlepšovat produkty. Seznam partnerů (prodejců)