Skip to content

Jaké jsou nejoblíbenější emodži používané na sociálních médiích?

2 de Srpen de 2021
shutterstock 435821341 emojis 581b56e95f9b581c0be4dff1

Emoji je v dnešní době opravdu vlastní jazyk. Přestože jsou emodži většinou populární v textových zprávách, e -mailech, zveřejňování na sociálních sítích, nyní můžete dokonce najít hry, aplikace, sociální sítě a knihy založené zcela na trendu emodži. Existuje spousta různých emodži, které pomohou okořenit vaše nevýrazné zprávy, ale ve skutečnosti je mezi masami zvýhodněna jen hrstka mezi ostatními. Dokážete uhodnout, které to mohou být?

Nejoblíbenější emodži používané na Twitteru (v reálném čase)

Chcete -li zjistit, které z nich jsou nejoblíbenější, alespoň na Twitteru, můžete se podívat na EmojiTracker – nástroj, který sleduje používání emoji napříč Twitterem v reálném čase.

Přestože se přesné pořadí může často měnit, mezi nejoblíbenější emodži v tomto okamžiku patří:

 1. Tvář se slzami radosti
 2. Těžké černé srdce (červené srdce)
 3. Černý univerzální recyklační symbol
 4. Usmívající se tvář s očima ve tvaru srdce
 5. Oblek s černým srdcem
 6. Hlasitě plačící tvář
 7. Usmívající se tvář s usměvavýma očima
 8. Neoblomená tvář
 9. Dvě srdce
 10. Tvář vrhající polibek

Na horních místech téměř vždy dominuje jakékoli červené/růžové srdce, tvář se slzami radosti a usměvavá tvář s očima ve tvaru srdce. To se může časem změnit, zejména proto, že další platformy emodži zavádí a přijímá více platforem na webu. Neváhejte a podívejte se, kde se tyto žebříčky nacházejí, v reálném čase, a to tak, že sami navštívíte EmojiTracker. Mějte na paměti, že tento tracker nezahrnuje všechny emodži používané na jiných webech sociálních sítí, textových zprávách a jinde na webu – kromě Twitteru.

Nejoblíbenější emodži na Facebooku (2017)

V červenci 2017 zveřejnil Mark Zuckerberg na Facebooku infografiku, která na oslavu Světového dne emodži ukázala některé z nejpopulárnějších trendů emodži v gigantu sociálních sítí.

Snímek obrazovky emodži Marka Zuckerberga na Facebooku Infographic.

Podle infografiky jsou nejoblíbenější emodži na Facebooku:

 1. Usmívající se tvář s otevřenými ústy a usměvavýma očima
 2. Hlasitě plačící tvář
 3. Usmívající se tvář s usměvavýma očima
 4. Mrkající tvář
 5. Těžké černé srdce (červené srdce)
 6. Usmívající se tvář
 7. Smějící se tvář na podlaze se smíchem
 8. Tvář vrhající polibek
 9. Usmívající se tvář s očima ve tvaru srdce
 10. Tvář se slzami radosti

Je zajímavé, že nejpoužívanější emoji na Twitteru je ve skutečnosti 10. nejpoužívanější emoji na Facebooku, nemyslíte?

Nejoblíbenější emodži na Instagramu (2016)

Instagram je jednou z velkých sociálních sítí, která vždy byla první sociální sítí pro mobily, a tak není divu, že její uživatelé milují emodži.

Snímek 100 nejlepších emojisů Curulate na Instagram Infographic.

S využitím dat shromážděných za rok 2016 platforma sociálního marketingu Curulate zjistila, že se jednalo o nejoblíbenější emodži používané na platformě:

 1. Těžké černé srdce (červené srdce)
 2. Usmívající se tvář s očima ve tvaru srdce
 3. Tvář vrhající polibek
 4. Tvář se slzami radosti
 5. Usmívající se tvář s usměvavýma očima
 6. Usmívající se tvář se slunečními brýlemi
 7. Dvě srdce
 8. Mrkající tvář
 9. Značka polibku
 10. Znamení palce nahoru

Nejoblíbenější emodži podle zemí (2015)

Mírně starší studie od SwiftKey odhalila další způsoby, jakými emoji obvykle používáme. Pomocí více než miliardy dat v několika různých kategoriích byly odhaleny některé z nejpopulárnějších emodži používaných v konkrétních zemích.

 • Emoji číslo jedna v USA je lilek, za ním následují další jako drůbeží stehno, narozeninový dort, pytel peněz, iPhone a další.
 • Kanada nejvíce používá emoji s úsměvem a následují překvapivě další emoji v kategoriích, které jsou typičtěji americké – jako emodži pro sport.
 • Ruští mluvčí se ve skutečnosti projevili jako nejromantičtější, což představuje třikrát tolik emodži s romantickou tematikou než průměrný člověk.
 • Francouzi nejsou daleko za Ruskem a dostojí své romantické pověsti, kterou je kultura, která používá emoji srdce čtyřikrát více než kterákoli jiná.
 • Austrálie má nejvíce bezstarostnou zprávu o emoji, která je předním uživatelem emoji pro alkohol, drogy, nezdravé jídlo a oslavy svátků.

Emoji Happy Face tvoří asi 44 procent všech použitých, následují smutné tváře na 14 procent, srdce na 13 procent, gesta rukou na 5 procent a zbytek na velmi malá procenta. Francouzština byla shodou okolností jediným jazykem, kde bylo jejím nejlepším emoji srdce a ne smajlík.