Skip to content

Jakou kapacitu Apple TV potřebujete?

16 de Srpen de 2021
apple tv media streamer 2015 56a4b6053df78cf77283d802

Apple TV 4K je k dispozici v kapacitách 32 GB a 64 GB a Apple TV HD je k dispozici v 32 GB. Oba modely jsou stále k dispozici od společnosti Apple a podporují ji. Jaký model byste si tedy měli vybrat?

  • Apple TV 4K, 32 GB, 179 $
  • Apple TV 4K, 64 GB, 199 dolarů
  • Apple TV HD, 32 GB, 149 dolarů

Apple TV HD podporuje rozlišení až 1080p, Apple TV 4K podporuje rozlišení až 2160p (4K). Pokud máte televizor s podporou 4K a plánujete sledovat obsah 4K, Apple TV 4K v jakékoli velikosti úložiště je lepší volbou. Apple TV je navržen hlavně jako přístupový bod pro streamovaný mediální obsah. To znamená, že hudba, filmy, televizní pořady a další multimediální obsah, ke kterému máte přístup prostřednictvím systému, jsou téměř vždy streamovány na vyžádání, nikoli ukládány na Apple TV. To není těžké a rychlé pravidlo; při shromažďování her, aplikací a sledování filmů je úložiště ve vašem zařízení využito a zaplněno, i když je to obvykle jen dočasné. Bez ohledu na to, zda je cenový rozdíl mezi modely na zvážení, pochopení toho, jak Apple TV využívá úložiště, ukládá obsah do mezipaměti a spravuje šířku pásma, by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, který model si pořídit.

Jak Apple TV využívá úložiště

Apple TV využívá úložiště pro software a obsah, který spouští, včetně kterékoli z tisíců aplikací a filmů dostupných v App Storu a prostřednictvím iTunes. Aby se snížilo množství použitého místa, vyvinula společnost Apple chytré technologie v aplikacích, které pouze okamžitě stáhnou požadovaný obsah a zbaví se obsahu, který již nepotřebujete. To umožňuje aplikacím nabízet vysoce kvalitní scény a efekty během her. Zařízení například stáhne prvních několik úrovní hry pouze při prvním stažení. Všechny aplikace nejsou stejné: Některé zabírají více místa než jiné a hry bývají konkrétními vesmírnými prasaty. Pokud vlastníte Apple TV, zkontrolujte, kolik místa v úložišti je využito Nastavení > Všeobecné > Správa úložiště, kde můžete odstranit aplikace, které již nepotřebujete, abyste ušetřili místo. Stačí klepnout na Odpadky vedle názvu aplikace. Apple TV vám také umožňuje přístup k vašim obrázkům a hudebním sbírkám na iCloudu. Apple si to znovu promyslel a jeho streamovací řešení ukládá do mezipaměti pouze váš nejnovější a nejčastěji přístupný obsah na Apple TV. Starší, méně často používaný obsah je streamován do vašeho zařízení na vyžádání. Nejjednodušší způsob, jak to pochopit, je, že jak se nový obsah stahuje do vaší Apple TV, starý obsah je vyřazen. Jedna věc, která ovlivňuje úložiště, je šíření obsahu 4K. Také velikost grafických komponent her a dalších aplikací dostupných v systému se zvětšila, což může znamenat, že množství místního úložiště v systému bude důležitější. Apple zvýšil největší povolenou velikost aplikací na Apple TV na 4 GB z 200 MB. To je skvělé pro hry, protože nebudete muset streamovat tolik grafického obsahu.

Jak funguje šířka pásma na Apple TV

Výkon Apple TV do značné míry závisí na robustní šířce pásma, protože i když sledujete film nebo používáte určité aplikace, systém streamuje část obsahu. Použití technologie streamování na vyžádání k odstranění již použitého obsahu, aby se uvolnil obsah, který nyní potřebujete, je chytrý koncept, ale pokud máte nedostatečnou šířku pásma, selže. Jedním ze způsobů, jak to obejít, je použít model 64 GB, pokud trpíte omezením šířky pásma, protože větší část vašeho obsahu bude uložena do mezipaměti ve vašem boxu, čímž se sníží zpoždění, ke kterému může docházet při stahování nového obsahu. Pokud máte dobrou šířku pásma, je to menší problém a model s nižší kapacitou by měl poskytovat to, co potřebujete.

Předpovídání budoucnosti

Nevíme, jak Apple plánuje v budoucnu vyvíjet Apple TV a jak nezbytné úložiště se stane, když implementuje své budoucí změny. Společnost transformovala Apple TV na centrum HomeKit a může mít plány na implementaci Siri jako domácího asistenta. Tyto pohyby by mohly klást větší nároky na úložiště uvnitř vašeho Apple TV boxu.

Rada pro kupující

Pokud používáte jen několik aplikací, hrajete hrstku her a nedbale sledujete filmy na Apple TV, může vám vyhovovat 32 GB Apple TV. Pokud chcete téměř okamžitý přístup ke své knihovně hudby nebo obrázků, můžete zvolit model s větší kapacitou, který by měl poskytovat lepší výsledky, pokud máte omezení šířky pásma. Pokud očekáváte, že budete hrát spoustu her a využívat všechny další užitečné funkce, jako jsou zprávy a aplikace pro aktuální události, má smysl uvažovat o utrácení peněz navíc za 64 GB model. Stejným způsobem, pokud chcete dosáhnout co nejlepšího výkonu, model s větší kapacitou to zajistí konzistentně, zvláště pokud jste intenzivní uživatel. Ve většině případů se rozhodování o tom, jakou velikost koupit, odvíjí od toho, jak intenzivně plánujete používat streamovací řešení Apple. Apple však může v budoucnu nabídnout nové a zajímavé služby, které mohou vyžadovat zařízení s vyšší kapacitou.