Skip to content

Jaký je vzhled Amazon Echo?

10 de Srpen de 2021
echolook b83ce56d99c64666accb0c710fc1ee62

Amazon Echo Look je ořezaná ozvěna s vestavěnou kamerou, která obsahuje několik užitečných funkcí, které nejsou k dispozici na žádném jiném zařízení Echo. V jádru je to stále chytrý reproduktor, což znamená, že je to reproduktor s vestavěným virtuálním asistentem. Twist a to, co odlišuje toto zařízení od všech ostatních zařízení Echo, je, že fotoaparát je hlavním lákadlem místo reproduktoru. Stále se můžete Echo Look ptát na počasí nebo na to, jaké bude vaše dojíždění, a požádat ho o nastavení nebo připomenutí schůzek, ale kamera otevírá nové možnosti. S Echo Look můžete požádat virtuálního asistenta Amazonu Alexa o radu ohledně vašeho oblečení, pořizovat a sdílet vysoce kvalitní selfie a dokonce si vytvořit osobní lookbook všech vašich oblíbených outfitů.

Co je to Amazon Echo Look?

Echo Look je v podstatě 5megapixelový fotoaparát vybavený LED osvětlením a snímáním hloubky, zabudovaný do inteligentního reproduktoru Echo. Je vybaven Wi-Fi, které používá k připojení k internetu, a také poskytuje způsob ovládání pomocí aplikace Alexa v telefonu. Stejně jako většina ostatních zařízení Echo vyžaduje i Echo Look přístup k internetu, aby bylo možné cokoli udělat. Na rozdíl od jiných zařízení Echo neobsahuje Look připojení Bluetooth, takže jej nemůžete použít pro streamování hudby z telefonu bez připojení k internetu. Když připojíte Look k internetu, odemkne se tím plná funkčnost virtuální asistentky Alexa od Amazonu spolu s některými dalšími funkcemi. Můžete ho požádat, aby dělal téměř vše, co Echo a Echo Dot umí, ačkoli vestavěný reproduktor je ve srovnání s těmito zařízeními anemický.

Jaké jsou možnosti Echo Look?

Když Echo Look probudíte konkrétním hlasovým příkazem, okamžitě začne poslouchat další pokyny. Vzhled rozumí přirozenému jazyku, což znamená, že můžete ovládat Echo Look tím, že s ním budete mluvit, jako s člověkem.

Pokud například požádáte Echo Look o pořízení fotografie nebo pořízení videa, okamžitě pořídí selfie nebo nahraje krátký videoklip. Vzhledem k tomu, že Echo reaguje na přirozenou řeč, požádat o radu ohledně vašeho outfitu je téměř jako mít asistenta módy u vašeho telefonu. Kromě rady ohledně vašich outfitů vám Look může navrhnout i nové oblečení a doplňky, které by se hodily k vašemu aktuálnímu šatníku. Pokud ho požádáte o přehrávání hudby od umělce nebo dokonce o konkrétní skladbu, zkontroluje vaše připojené služby a pokusí se hudbu přehrát. Je také schopen poskytovat zprávy o počasí a provozu, sportovní výsledky a dokonce i jednoduché hry, pokud si stáhnete správnou dovednost Alexa.

Jak používáte Amazon Echo Look?

Počáteční postup nastavení pro Echo Look je podobný nastavení jakéhokoli zařízení Echo. Chcete -li proces dokončit, musíte jej zapojit a nainstalovat do telefonu aplikaci Alexa. Jakmile je Echo Look v provozu, musíte si do telefonu nainstalovat samostatnou aplikaci Echo Look. Look můžete používat jako běžné zařízení Echo bez této aplikace, ale aplikace Echo Look je vyžadována, pokud chcete používat nějaké speciální funkce související s vestavěnou kamerou.

Hands-free kamera Echo Look

S nainstalovanou aplikací Echo Look máte přístup k živému zobrazení všeho, co váš Look vidí. Pokud stojíte před ním, znamená to, že může fungovat jako plnohodnotné zrcadlo, kromě lepšího, protože nemusíte jeřábat krk, abyste viděli, jak vypadá váš outfit ze všech úhlů. Můžete také použít hlasové příkazy, aby váš Look pořídil selfie nebo pořídil krátké video, a poté vyberte, zda se má uložit, sdílet nebo odstranit. Je to velmi kompetentní selfie kamera s vestavěným rozostřením připomínajícím Bokeh a hrstkou základních možností, jak vyladit, jako je kontrast a sytost, než budete své snímky sdílet nebo ukládat.

Echo Look’s Style Check and Lookbook

Nejdůležitější funkcí je Style Check, který vám umožní pořídit si selfie sebe ve dvou různých outfitech. Echo Look bude používat vlastní algoritmy Amazonu, které využívají kombinaci strojového učení vylepšeného radami módních specialistů, aby vám řekly, který outfit vypadá lépe. Po asi minutě práce vám Style Check poskytne procenta k ohodnocení vašich dvou outfitů. Oblečení, které preferuje, má vyšší procento, takže je snadné na první pohled určit, který z nich na vás vypadá lépe. Kromě toho, že vám Style Check poradí, jaký outfit si obléknout, poskytne také podrobnější informace. Může vám dát vědět, že jeden outfit má barvy, které na vás vypadají lépe, že jiný má lepší siluetu, nebo dokonce, že vaše boty v jednom outfitu ladí lépe než v tom druhém. Když pořídíte selfie pomocí Echo Look, máte několik možností mimo kontrolu stylu. Můžete použít rozostření jako Bokeh, upravit některá nastavení obrázku a poté si vybrat, zda se chcete obrázku zbavit, poslat jej přátelům nebo uložit do osobního lookbooku. Funkce lookbook vám v podstatě umožňuje vytvořit vizuální záznam outfitů, které se vám líbí, abyste se k nim mohli později vrátit.

Může na vás Amazon Echo vypadat špionážně?

Jednou z největších obav, které lidé o Echo mají, je to, že je může špehovat. Echo Look to posouvá o krok dále, protože nemá jen mikrofon. Má také kameru a kameru lze kdykoli spustit jednoduchým hlasovým příkazem. Přestože obavy o soukromí obklopující rodinu zařízení Echo jsou platné, realita situace není tak děsivá, jak se zdá. Echo zařízení vždy poslouchají probouzející se slovo a začnou nahrávat, jakmile je toto probuzené slovo detekováno. Výsledkem tohoto pasivního poslechu mohou být konverzace, které jsou zaznamenávány bez vašeho výslovného svolení, ale můžete si snadno prohlížet nebo poslouchat všechny nahrávky, které o vás vytvořilo zařízení s podporou Alexa. Pokud někdy zaznamená něco, co jste nechtěli, můžete záznam smazat. Vestavěná kamera Looku vyvolává další obavy, protože existuje možnost dítěte, nebo dokonce nepochopené slovo z konverzace v místnosti, což způsobí, že Look zachytí obrázek, když by neměl. Jedinou snadnou opravou je otočit Echo Look čelem ke zdi, kdykoli se nepoužívá.

Pomocí funkce Echo Look hledejte zábavu a produktivitu

Protože je Echo Look stále chytrým reproduktorem, můžete jej používat jako jakékoli jiné zařízení Echo. Jediným úlovkem je nedostatek Bluetooth a skutečnost, že reproduktor není úplně na úrovni. Pokud ve své ložnici ještě nemáte Echo Dot nebo Echo Spot, Echo Look může efektivně rozšířit funkce Alexa do tohoto prostoru. Když o to nepožádáte o módní radu, můžete si ji nechat přehrávat hudbu, nastavit budík, který vás probudí, a kontrolovat provoz při dojíždění, mezi mnoha dalšími možnostmi. Zařízení Echo, jako je Look, mohou také ovládat inteligentní domácí zařízení pomocí správného rozbočovače a některá zařízení Echo mají dokonce zabudovaný rozbočovač. Pokud máte připojený dům a již používáte Echo ve svém obývacím pokoji k ovládání zařízení, jako jsou světla nebo termostat, budete moci použít Echo Look k zadávání stejných příkazů.