Skip to content

Je Amazon dole … nebo jste to jen vy?

16 de Srpen de 2021
IsAmazonDown 2c0665c6b0db42e2ba578b9fe11bad92

Pokud aplikace Amazon nefunguje nebo se na web nedostanete v prohlížeči, může to znamenat, že jsou stránky nefunkční, nebo může být problém ve vašem počítači, smartphonu nebo prohlížeči. Navíc to může být problém s vaším účtem Amazon. Zde je návod, jak zjistit, zda je Amazon nedostupný pouze pro vás, nebo zda se problémy s Amazonem týkají všech.

Pokyny v tomto článku platí pro všechna zařízení schopná připojení k Amazonu.

Jak zjistit, zda je Amazon nefunkční

Pokud se nemůžete dostat na web Amazon, první věc, kterou budete chtít udělat, je zjistit, zda problémy nemají i ostatní.

 1. Podívejte se na výpadek Amazonu pomocí služby jako Down For Everyone or Just Me, Downdetector, Is It Down Right Now ?, nebo Outage.Report.

 2. Zkontrolujte účet Amazon na Twitteru. Společnost by pravděpodobně tweetovala o jakýchkoli rozšířených problémech. Hashtag #amazondown může také poskytnout nějaké stopy o tom, co se děje.

Co dělat, když nemáte přístup k Amazonu

Pokud jsou výše uvedené metody prázdné, je problém pravděpodobně na vaší straně. Existuje však několik věcí, které můžete vyzkoušet, aby Amazon znovu fungoval.

 1. Ujistěte se, že navštěvujete oficiální web Amazon. Pokud používáte mobilní zařízení, ověřte, zda máte správnou aplikaci. Existují případy, kdy si někdo koupí adresu URL blízkou známé společnosti nebo vyvine aplikaci s velmi podobným názvem.

  Stáhnout pro:

 2. Ověřte, že jste online. Zkuste navštívit jiné webové stránky. Pokud ani ty nefungují, zkontrolujte signál Wi-Fi v počítači nebo zda je připojen ethernetový kabel. Zkontrolujte, zda je zapnuto bezdrátové připojení. Pokud není k dispozici bezdrátové připojení, můžete zkusit resetovat router.

 3. Pokud používáte Android nebo iPhone, ujistěte se, že máte povolená mobilní data nebo zapnutou Wi-Fi (a dobrý signál) a že je režim v letadle vypnutý. Na iPhonu můžete režim v letadle vypnout pomocí ovládacího centra. V systému Android můžete tento režim vypnout pomocí Rychlého nastavení.

 4. Vymažte mezipaměť. Mezipaměť můžete vymazat ve všech hlavních webových prohlížečích na počítači i na mobilu. Tímto způsobem můžete vyřešit problémy s výkonem, protože odstraní uložená data z webů, které jste navštívili. Mezipaměť můžete také vymazat v systému Android a vymazat mezipaměť svého zařízení iPhone nebo iPad.

 5. Vymažte soubory cookie svého prohlížeče. Pokud vymazání mezipaměti nefunguje, vymažte soubory cookie, což jsou malé soubory obsahující informace o vás, například předvolby reklamy nebo nastavení přizpůsobení.

 6. Prohledejte počítač, zda neobsahuje malware. Mnoho typů malwaru může ovlivnit vaše procházení webu. Ve smartphonu s Androidem můžete mít také virus, a přestože jsou iPhony vzácné, mohou být ohroženy bezpečnostními riziky.

 7. Restartujte počítač nebo mobilní zařízení. Pokud nic jiného nefunguje, může to udělat restart.