Skip to content

Je Blizzard Battle.net nefunkční … nebo jste to jen vy?

8 de Červenec de 2021
is blizzard battle net down or is it just you 5025181 240dd5bdcffd4b9bb3fe79e8b90ac5fb

Pokud se nemůžete připojit k Blizzard Battle.net, je možné, že Battle.net nefunguje, ale může to být také jednoduchý problém s počítačem nebo aplikací. Někdy může být obtížné zjistit, zda jsou servery Blizzard nefunkční pro každého nebo jen pro vás, ale existuje několik klíčových způsobů, jak zjistit, kde je problém. Pokyny v tomto článku platí obecně pro všechna zařízení, která se mohou připojit k Battle.net, tj. Pro PC i Mac.

Jak zjistit, zda Battle.net nefunguje

Pokud si myslíte, že servery Blizzard Battle.net nefungují pro všechny, vyzkoušejte následující kroky:

 1. Zkontrolujte stavovou stránku Battle.net.

  Battle.net nemá typický web o stavu služby Blizzard, ale na stránce se stavem jsou často uvedeny potenciální problémy, které mohou přetrvávat.

 2. Hledat na Twitteru #battlenetdown. Věnujte pozornost tomu, kdy byly tweety odeslány, abyste zjistili, zda se jedná o nedávný problém, nebo o nějaký čas zpět.

  Battlenetdown - hashtag na Twitteru

  Pokud máte problém s konkrétními hrami vázanými na Battle.net, jako je World of Warcraft nebo Overwatch, vyhledejte hashtagy jako #wowdown nebo #overwatchdown. Když jste na Twitteru, zkontrolujte Účet podpory zákazníků Blizzard na Twitteru pro informace o tom, zda je Battle.net nefunkční.

  Účet zákaznické služby Blizzard na Twitteru

  Pokud nemůžete otevřít ani Twitter a další populární weby jako Google nebo YouTube jsou také nefunkční, problém pravděpodobně bude na vaší straně nebo u vašeho ISP.

 3. Použijte web pro kontrolu stavu třetí strany, například Down For Everyone or Just Me, Downdetector, Is It Down Right Now? nebo je služba vypnutá? zkontrolovat, zda ostatní lidé nemají problémy a zda se službou není známý problém.

  Stav služby Battlenet na DownDetector

 4. Pokud váš problém konkrétně souvisí s přihlášením do World of Warcraft, podívejte se na stránku se stavem služby realm pro další informace.

Pokud nikdo jiný nehlásí problémy s Battle.net, pak problém pravděpodobně spočívá ve vašem PC nebo ISP.

Co dělat, když se nemůžete připojit k Battle.net

Existuje několik věcí, které můžete vyzkoušet, pokud se zdá, že servery Battle.net a Blizzard fungují dobře pro všechny ostatní kromě vás:

 1. Ujistěte se, že Battle.net je ve vašem systému aktuální.

 2. Pokud Battle.net v poslední době fungoval dobře, zkuste to znovu později. Někdy to může mít problémy, pokud se příliš mnoho lidí pokouší připojit najednou.

 3. Zkuste restartovat počítač PC nebo Mac a zjistěte, zda se problém sám vyřeší. Restartování často funguje k opravě všech možných problémů.

 4. Zkuste přeinstalovat Battle.net. To nevyžaduje přeinstalování všech her s ním spojených. Stačí problém odinstalovat a znovu nainstalovat Battle.net.

 5. Odstraňte složku mezipaměti Battle.net ve svém počítači PC nebo Mac. Obvykle se nachází uvnitř Blizzard Entertainment složka> Battle.net > Mezipaměti i když se to může změnit v závislosti na tom, jak jste hru nainstalovali.

 6. Vypněte bránu firewall a zjistěte, zda to neblokovalo Battle.net. Udělejte to pouze dočasně a po vyřešení problému jej obnovte.

 7. Je to neobvyklý problém, ale někdy můžete mít problém se serverem DNS. Pokud chcete zkusit přepnout servery DNS, existuje spousta bezplatných a veřejných možností, ale k nastavení vyžadují poměrně pokročilé znalosti.

Pokud zatím nic nefunguje, můžete mít problém s internetem. Můžete mít například příliš mnoho zařízení využívajících šířku pásma sítě, což příliš zpomaluje službu. Alternativně může mít váš ISP problémy. Požádejte svého ISP o další pomoc.

Časté chybové zprávy k Battle.net

Battle.net je docela dobrý, když vám řekne, jestli je problém. Zde je třeba dávat pozor.

 • Něco se pokazilo a naši skřeti nemohli bohužel přijít na to, bohužel. Nejlepší je udělat to znovu. Chybové kódy: BLZBNTBNU00000006. To obvykle znamená, že k opravě chyby musíte přeinstalovat Battle.net.
 • Nemohli jsme vás přihlásit. Zkontrolujte nejnovější zprávy nebo to zkuste později. Kód chyby: BLZBNTBGS80000011. To obvykle znamená, že servery Blizzard jsou právě teď v režimu údržby, takže byste to měli zkusit později.
 • Máme problém s přenosem dat. Pro každý případ zkontrolujte připojení k internetu a zkuste to znovu. Kód chyby: BLZBNTAGT000008A4. To se často napraví restartováním počítače nebo zajištěním dostatečné dostupné šířky pásma při připojení k internetu. Může k tomu dojít, když se příliš mnoho lidí pokouší dělat věci online ve vaší síti.

Pokud je Battle.net nefunkční se zprávou o jakémkoli druhu údržby nebo problému se svými servery, pak je vše, co můžete udělat, čekání. Někdy taková údržba ovlivňuje každého uživatele, ale někdy je to jen malá část, v závislosti na alokaci serveru.