Skip to content

Je internet T-Mobile dostatečný pro rodiny s nízkými příjmy?

7 de Červenec de 2021
GettyImages 1217912971 80e858e860984fadb066dde51c1d542e

Klíčové jídlo

  • T-Mobile rozdá po dobu pěti let zdarma 5G připojení k internetu 10 milionům domácností distribuovaných školskými obvody.
  • Méně než třetina afroamerických a latinskoamerických domácností má širokopásmové připojení.
  • Nedostatek konkurence znamená, že americké ceny internetu jsou dvojnásobné ve srovnání s většinou Evropy.
T-Mobile plánuje poskytnout internet zdarma 10 milionům domácností v USA. Jmenuje se Projekt 10 milionů, myšlenkou je dostat děti z rodin s nízkými příjmy online, aby se mohly během uzamčení dále učit. Způsobilé domácnosti získají hotspot zdarma na pět let a 100 GB dat ročně. Generální ředitel společnosti T-Mobile ve skutečnosti oznámil toto schéma loni v listopadu, dlouho před odstávkami COVID-19. V USA stále existuje obrovská digitální propast a pandemie nerovnost jen prohlubuje. Pro děti a pracovníky je přístup k internetu téměř stejně důležitý jako elektřina. „Na základě naší letní školy s uprchlíky a mládeží žádající o azyl víme, že je to kombinace adekvátního počítače a připojení, která je potřebná,“ řekla Janet Gunter, spoluzakladatelka projektu Restart. Záchranný drát prostřednictvím e-mailu. „A mnoho domácností s nižšími příjmy má stále pouze mobilní telefony.“

Digitální předěl

Je rok 2020 a v USA není širokopásmový internet distribuován téměř stejně. Jedním druhem digitální propasti je propast mezi venkovem a městem, kde podle údajů z roku 2017 FCC stále více než čtvrtině obyvatel venkova chybí kabelové širokopásmové připojení. Druhým typem je ten, kde nebílé domácnosti ve městech nemají přístup k internetu, i když jsou kabely položeny. „Jeden ze tří Afroameričanů a Hispánců – 14 milionů, respektive 17 milionů – stále nemá ve svých domovech přístup k výpočetní technice,“ píše publicista pro vzdělávání Jabari Simama pro Governing.com. „Podobná skličující čísla, 35 procent černých domácností a 29 procent hispánských domácností, nemají širokopásmové připojení.“

Podle analýzy sčítání Associated Press „Studenti, kteří nemají doma internet, budou pravděpodobně barevnějšími studenty z rodin s nízkými příjmy nebo z domácností s nižší úrovní vzdělání rodičů.“ 18 procent všech studentů v USA nemá domácí širokopásmové připojení. To je v nejlepším případě špatné. I když děti mají počítač dodaný školou, stále nemají přístup k základním požadavkům, jako jsou materiály online tříd. A i když existuje mnoho způsobů, jak se dostat online zdarma nebo levně, nejsou ideální.

Řešení?

Projekt T-Mobile 10Million bude spravován školami. Školní čtvrti mohou distribuovat hotspoty 5G těm, kteří je potřebují. A i když to 100 GB ročně nevypadá moc, na dokončení školní práce to pravděpodobně stačí. Pětiletá doba trvání je rovněž nezbytná. Jedno schéma v Hartfordu v Connecticutu poskytovalo hotspoty středoškolákům, ale když program skončil, polovina všech domácností v okrese zůstala bez přístupu.

Promo image projektu T-Mobile 10Million

Děti tyto problémy řeší pomocí svých telefonů. Mohou buď sdílet datové připojení svého telefonu s notebookem – známé jako „tethering“ – nebo si jen dělat domácí úkoly na telefonu. Tethering je rychlá cesta k „maximálnímu využití jejich datových plánů,“ říká Gunter The Restart Project, a přestože je používání telefonu pro školní práci možné, je to nepraktické. Víme, že děti umí psát na obrazovkách telefonů v pohodě, ale tyto malé obrazovky znamenají, že musí listovat sem a tam mezi zdrojovým materiálem a psaním.

Indická oprava

V roce 2016, nejbohatší muž Indie, Mukesh Ambani spustil zbrusu novou LTE síť s názvem Jio. Ambani utratil 32 miliard $ (USA) na vybudování jediné sítě od nuly a pokrýval celou zemi. Poté uskutečnil hlasová volání zdarma a nastavil datové plány levněji než všichni ostatní poskytovatelé. To znamenalo, že internet si mohl dovolit prakticky každý, a to rozdrtilo digitální propast. Jio je nyní největším mobilním operátorem v Indii. Schéma T-Mobile s 10 miliony domů je ve srovnání s maličkostí, a i když bude skvělé pro ty, kteří mají nárok, nevyřeší základní problém. V USA, kde se na soukromé společnosti často spoléhá, ​​že budou dělat práce, které jsou zajišťovány vládou v jiných zemích, se zdá nepravděpodobné, že se něco změní. Ambaniho ambiciózní plán v Indii fungoval, protože viděl způsob, jak zajistit plný přístup k internetu milionům Indů. Narušil stávající trh.

V USA by bylo potřeba nového účastníka, jako je Jio, radikálně změnit věci. Problémem není dostupnost, ale nedostatek konkurence a vládní regulace. „I když je širokopásmové připojení ve Spojených státech široce dostupné a jeho využití je vysoké,“ uvádí britská studie celosvětových cen širokopásmového připojení, „nedostatečná konkurence na trhu znamená, že Američané platí mnohem více, než by měli, ve srovnání se zbytkem světa . “ Zatímco základní širokopásmový přístup zůstává pro rodiny s nízkými příjmy příliš drahý, než aby si jej mohly dovolit, tato digitální propast přetrvává a děti nebudou mít přístup k potřebným vzdělávacím zdrojům. To je kdykoli dost špatné, ale uprostřed pandemie, kdy je standardem dálkové studium, to znamená, že děti nemohou vůbec získat vzdělání.