Skip to content

Je koupě předplaceného iPhonu pro vás to pravé?

13 de Srpen de 2021
iphonex 5c7d8dd346e0fb00018bd87f

Když si koupíte iPhone od jedné z velkých telefonních společností, jako je AT&T nebo Verizon, největší náklady na vlastnictví telefonu jsou měsíční poplatky za hovory, textové zprávy a data. Tento účet – často 99 USD a více za měsíc – přináší za pár let až tisíce dolarů.

Co je předplacený iPhone?

Pokud chcete platit méně, ale stále máte rádi iPhone, máte jiné možnosti než hlavní operátoři. Předplacení mobilní operátoři jako Boost Mobile, Cricket Wireless, Net10 Wireless a Straight Talk nabízejí iPhone a obecně účtují 35–60 $ měsíčně za stejné hovory, textové zprávy a data. Tyto nízké měsíční náklady jsou docela atraktivní, ale před předplacenými operátory existují klady a zápory, kterých si musíte být vědomi před přechodem – zvláště teď, když velké společnosti přijaly mnoho nejlepších vlastností předplacených společností.

Nákup předplaceného iPhonu: Pros

Nižší měsíční náklady: Jedním z hlavních důvodů, proč uvažovat o předplaceném iPhonu, jsou nižší náklady na měsíční plány. I když je běžné utratit 100 USD/měsíc nebo více za plány telefonů/dat/textových zpráv od hlavních dopravců, předplacené společnosti účtují zhruba polovinu. Očekávejte, že utratíte více než 35–60 $ měsíčně za kombinovaný hlasový/datový/textový tarif u předplacených operátorů.

Neomezené vše (druh): Všichni operátoři velkých telefonních společností přešli na neomezené tarify-všechna volání, textové zprávy a data, která chcete za paušální měsíční poplatek-a předplacení operátoři jsou obecně stejní (ačkoli mnozí nabízejí ještě levnější tarify s omezenými daty) . Vědět přesně, kolik zaplatíte každý měsíc bez ohledu na to, co používáte, zní skvěle, ale ve skutečnosti existují určitá omezení. Chcete -li se o nich dozvědět více, podívejte se níže do sekce Nevýhody.

Zrušení kdykoli zdarma: Jednou z velkých výhod předplacených operátorů bývalo, že jste nemuseli podepsat smlouvu a kdykoli jste mohli přejít na jinou telefonní společnost. Velcí přepravci vás zavřeli do používání jejich služby se smlouvami a poplatky za předčasné ukončení (ETF). Tyto vysoké poplatky byly navrženy tak, aby zabránily zákazníkům příliš často měnit společnosti. Velké telefonní společnosti od té doby odstranily většinu smluv a většinu ETF, takže každá telefonní společnost vám nyní umožňuje přejít na jinou společnost, kdykoli chcete (pokud tedy nekupujete telefon v měsíčních splátkách).

Nižší celkové náklady – v některých případech: Vzhledem k tomu, že jejich měsíční plány jsou levnější, může být předplacené telefony iPhone po několik let levnější než ty, které byly zakoupeny prostřednictvím tradičních operátorů. Není neobvyklé utratit více než 3 000 $ za nový telefon a službu po dobu dvou let u velkých společností. Stejný iPhone a služba po dobu dvou let bude stát blíže 2 000 USD. V závislosti na modelu telefonu a typu plánu, který potřebujete, vám předplacené služby mohou ušetřit spoustu peněz.

Získejte stejné telefony: Dříve předplacení operátoři nenabízeli nejnovější telefony. To už není pravda. V dnešní době téměř každá telefonní společnost, která prodává iPhone, prodává stejné modely za stejné ceny.

Žádný aktivační poplatek: Cena iPhonu u tradičních operátorů zahrnuje aktivační poplatek, který není uveden v ceně nálepky. Aktivační poplatek za nové telefony není nic moc, ale obvykle stojí 20-30 $. Ne tak u předplacených dopravců, kde obvykle nejsou žádné aktivační poplatky.

Nákup předplaceného iPhone: Nevýhody

Neomezené plány nejsou skutečně neomezené: Jak již bylo naznačeno dříve, „neomezené“ předplacené plány nejsou skutečně neomezené. I když opravdu dostáváte telefonní hovory a textové zprávy bez konce, data kolem těchto „neomezených“ plánů mají určitá omezení. Je běžné, že váš datový plán obsahuje stanovené množství vysokorychlostních dat každý měsíc, a poté, co je použijete, bude vaše rychlost omezena na něco mnohem pomalejšího. Technicky jsou data neomezená, ale po limitu se zpomalí natolik, že je používání frustrující.

Pomalejší 4G: Na rozdíl od hlavních dopravců ani Boost, ani Virgin nevlastní své mobilní telefonní sítě. Místo toho si pronajmou šířku pásma od Sprintu (tento článek uvádí, jaké sítě používají hlavní předplacení dopravci). Přestože je Sprint naprosto dobrým dopravcem, pro uživatele předplacených iPhonů to není úplně dobrá zpráva. To je proto, že podle PC Magazine má Sprint nejpomalejší síť 4G LTE mezi poskytovateli iPhone – což znamená, že iPhony na Boost a Virgin budou stejně pomalé. K dosažení nejrychlejších datových rychlostí na iPhonu potřebujete AT&T nebo Verizon-nebo předplaceného operátora, který využívá jejich sítě (například Cricket nebo Straight Talk).

Komplikovaný osobní hotspot: Když používáte iPhone u významného operátora, osobní plán Hotspot, který váš telefon přemění na hotspot Wi-Fi pro blízká zařízení, je součástí vašeho plánu. To neplatí pro všechny předplacené operátory. Některé obsahují omezené množství dat Personal Hotspot, některé za ně účtují příplatek a některé je nenabízejí vůbec. Pokud tuto funkci potřebujete, nejprve si udělejte průzkum.

Není k dispozici ve všech oblastech: Nákup předplaceného iPhonu není tak jednoduchý, jako když vejdete do obchodu nebo přejdete na web a rozdvojíte si kreditní kartu. I když to může být případ velkých společností, u některých předplacených přepravců, kde žijete, určuje, co si můžete koupit. Při zkoumání tohoto článku jsme narazili na problémy s Net10 a Straight Talk. Jeden poskytovatel řekl, že neposkytuje služby v mé oblasti, a tak mi nic neprodá. Poté, co viděl moji polohu, Net10 nabídl, že mi prodá pouze jeden starý levný telefon s Androidem. Straight Talk mi dal více možností, ale všechny starší telefony Android, některé repasované, a žádné iPhony. Nikdy jsme se s takovými problémy u velkých společností nesetkali.

Sečteno a podtrženo

Předplacení dopravci nabízejí mnohem nižší náklady na měsíční plány, ale s nižšími náklady přichází řada kompromisů. Nyní, když velké telefonní společnosti přijaly mnoho funkcí, díky nimž byly předplacené operátory přitažlivé – žádné smlouvy, žádné ETF, neomezená data -, že nízké náklady jsou méně prodejní místo. Pokud máte velký přehled o rozpočtu, předplacený operátor by pro vás mohl mít stále smysl. Pokud ne, pravděpodobně u jedné z hlavních společností získáte lepší služby s menším počtem problémů, i když jejich používání stojí více.