Skip to content

Je spektrum dole … nebo jste to vy?

5 de Červenec de 2021
is spectrum down or is it you 4802267 4e5cf66458bc4585b1c757be61f8085c

Pokud se zdá, že vaše připojení k internetu Spectrum nefunguje, může ve vaší oblasti dojít k výpadku spektra. Pokud se obáváte výpadku internetu Spectrum, je důležité vědět, zda služba nefunguje pro vás nebo pro všechny. Naštěstí, když vás zajímá „je internet v mém okolí?“ existuje několik klíčových způsobů, jak můžete zjistit, zda jste problém vy nebo zda Spectrum právě nefunguje.

Jak zjistit, zda spektrum nefunguje

Spektrum dole? Nebo jen ty? Zkuste tyto jednoduché kroky a zjistěte, zda je internet Spectrum pro každého. K jejich kontrole budete potřebovat alternativní připojení k internetu. Váš smartphone je perfektní alternativou, protože vám na něm vypne Wi-Fi.

 1. Zkontrolujte účet Ask Spectrum na Twitteru.

  Toto by měl být vždy váš první přístav, protože oficiální Twitter účet je dobrým zdrojem aktuálních informací.

 2. Hledat na Twitteru # Spectrumdown. Pokud je web nefunkční pro každého, někdo už o něm pravděpodobně tweetoval. Zkontrolujte tweety, ale také věnujte pozornost časovým značkám tweetů, abyste se ujistili, že nediskutují o dřívější době, kdy Spectrum nefungovalo.

  #spectrumdown - hashtag na Twitteru

 3. Zkontrolujte výpadky na webu Spectrum. Pro potvrzení se budete muset přihlásit ke svému účtu Spectrum.

 4. Použijte webovou stránku „Kontrola stavu“ třetí strany. Mezi oblíbené možnosti patří Downdetector, Is It Down Right Now? A Outage.Report. Všichni vám řeknou, zda Spectrum funguje pro všechny ostatní.

  Stav služby spektra na Downdetector

Pokud nikdo jiný nehlásí problém se Spectrum, pak je problém pravděpodobně něco na vaší straně.

Co dělat, když se nemůžete připojit přes Spectrum

Existuje několik věcí, které můžete vyzkoušet, pokud se zdá, že internet Spectrum funguje dobře pro všechny ostatní, ale ne pro vás.

 1. Restartujte router nebo modem. Tím se často vyřeší problémy se sítí a je nejlepší vyzkoušet.

 2. Zkontrolujte, zda je váš účet Spectrum dosud plně splacen. Nezaplacený účet může mít vliv na vaše služby.

 3. Vyzkoušejte jiné zařízení, které je také připojeno k Wi-Fi Spectrum. Přepněte na telefon nebo tablet a zkontrolujte, zda to funguje. Pokud ano, pak víte, že jde o problém s jedním konkrétním zařízením. V takovém případě může několik následujících tipů pomoci vyřešit věci pro dané zařízení.

 4. Vymažte mezipaměť prohlížeče.

 5. Vymažte soubory cookie svého prohlížeče.

 6. Zkontrolujte, zda ve vašem počítači není malware.

 7. Restartujte váš počítač.

 8. Někdy může dojít k problému se serverem DNS. Pokud vám vyhovuje přepínání serverů DNS, existuje mnoho bezplatných a veřejných metod, ale mohou vyžadovat pokročilejší znalosti.

Pokud pro vás Spectrum nic nenastavilo, možná budete muset kontaktovat jeho linku pomoci a požádat o další pomoc. Jeho stránka pro řešení potíží obsahuje rady, kam volat. Případně jej můžete počkat, pokud dojde k problému na konci Spectra. Tyto problémy mají tendenci se samy rozumně rychle vyřešit.