Skip to content

Je TikTok bezpečný?

7 de Červenec de 2021
female hand holding smartphone displaying tiktok application t20 OzYoyb bb7f9b722af749bcbef55800af2931af

TikTok je krátká sociální aplikace pro video, která uživatelům umožňuje nahrávat 15 nebo 60sekundová videa reagující na zábavná videa, citovat jejich oblíbené filmy, zkoušet výzvy TikTok a další. Přestože je obecně bezpečné jej používat, při používání jakékoli aplikace pro sociální média, dokonce i TikTok, je třeba zvážit bezpečnostní obavy.

Bezpečnostní obavy při používání služby TikTok

Když se rozhodnete použít TikTok k vytváření videí, rozhodnete se dát se tam vizuálně. Kromě této skutečnosti je při používání aplikace třeba vzít v úvahu další bezpečnostní obavy:

 • Soukromé zprávy a komentáře: Lidé, které neznáte, vám mohou při používání veřejného účtu TikTok posílat soukromé zprávy a komentovat vaše videa.
 • Funkce stahování videa: Když je váš účet nastaven jako veřejný, mohou si cizí uživatelé stáhnout vaše videa do mobilního zařízení a prohlížet si je offline.
 • Duety TikTok: Duety jsou také funkcí veřejných účtů. To znamená, že cizí lidé mohou vytvořit další video natáčením „duetu“ s původním videem.
 • Sdílené osobní údaje: Při natáčení videa je možné náhodně zobrazit identifikační informace, například vaši obecnou polohu.
 • Nevhodný obsah: Stejně jako u každé aplikace pro sociální média riskujete, že se při používání aplikace vystavíte nevhodnému obsahu.

Bohužel neexistuje způsob, jak filtrovat to, co dostáváte od osob, které neznáte, bez soukromého účtu.

Jak chránit vaše soukromí při používání TikToku

Chcete-li se chránit při používání aplikace TikTok, existuje několik nastavení, která byste měli zvážit ve svém nastavení ochrany osobních údajů a bezpečnosti. Tato nastavení najdete klepnutím na ikonu tři tečky ikonu v horním rohu svého profilu TikTok a potom klepněte na Ochrana osobních údajů a bezpečnost.

 • Soukromý účet: Svůj účet můžete přepnout na soukromý, což znamená, že si můžete vybrat, zda chcete, aby se vaše videa zobrazovala pouze vám nebo vám a vašim přátelům. To zabrání cizím lidem ve stahování vašich videí, komentování videí, vytváření duetů atd.
 • Umožněte ostatním, aby mě našli: Pokud nechcete, aby vás ostatní našli, můžete tuto funkci deaktivovat. Tímto způsobem TikTok nenavrhne váš účet ostatním uživatelům v aplikaci.
 • Bezpečnostní funkce: V části Zabezpečení uvidíte různé funkce, které můžete deaktivovat, například komentáře k videu, duety, reakce, soukromé zprávy, stahování a další.
 • Filtrování komentářů: Můžete také povolit filtrování komentářů, které filtruje spam a urážlivé komentáře k vašim videím, pokud zůstanete veřejní.
 • Filtrování klíčových slov: Chcete filtrovat konkrétní slova? Můžete tak učinit filtrováním klíčových slov. Jednoduše povolte tuto funkci a přidejte klíčová slova, která chcete filtrovat.

Kromě funkcí ochrany osobních údajů a bezpečnosti TikTok existuje několik online bezpečnostních tipů, na které byste měli vždy pamatovat.

 • Než příspěvek zveřejníte, přemýšlejte: Nezapomeňte být chytří v tom, co zveřejňujete, zejména s veřejným účtem. Při záznamu se ujistěte, že ve vašem záběru nejsou žádné osobní informace nebo pozadí, které by mohlo prozradit vaši polohu.
 • Se svými požadavky na sledování buďte selektivní: Pokud neznáte uživatele TikTok, nepřijměte požadavek na sledování. Než se zapojíte do chatu s uživatelem TikTok, nezapomeňte si ověřit, s kým mluvíte.
 • Nahlásit nevhodný obsah: Pokud si myslíte, že je obsah nevhodný, je pravděpodobné, že to může být někdo jiný. Nahlaste to pomocí funkcí hlášení uvnitř TikToku.

Je TikTok bezpečný pro děti?

Doporučuje se, aby děti mladší 16 let nepoužívaly aplikaci TikTok kvůli přístupu k nevhodnému obsahu a možnému spojení s cizími lidmi. Minimální věk TikToku je však 13. Podle TikToku musí mít uživatelé mladší 18 let před vytvořením účtu TikTok povolení od rodiče nebo zákonného zástupce.

Rodičovská kontrola pro TikTok

Jako rodič existuje několik nastavení, která můžete použít k ochraně svých dětí, pokud budou používat aplikaci TikTok.

 • Digitální pohoda: Toto nastavení nalezené v nastavení účtu vám umožňuje povolit správu času na obrazovce, která upozorní vaše dítě poté, co aplikaci používá dvě hodiny.
 • Režim rodinného párování: Tato funkce, původně nazvaná Rodinný bezpečnostní režim, umožňuje rodičům propojit jejich účet s dítětem a ovládat aplikaci na dálku pomocí této funkce, která je v nastavení Digital Wellbeing. Mezi možnosti patří zapnutí omezeného režimu, nastavení ovládacích prvků obrazovky a omezení zasílání zpráv.
 • Omezený režim: V nastavení Digital Wellbeing můžete také povolit omezený režim, který omezuje obsah, který nemusí být vhodný pro některé publikum, a vyžaduje změnu hesla TikTok vašeho dítěte každých 30 dní.
 • Soukromý účet: Účet svého dítěte můžete také přepnout na soukromý, což zabrání uživatelům, kromě jejich přátel, vidět jejich videa, komentovat, posílat zprávy atd.

Pro plnou ochranu je důležité si s dítětem promluvit o důležitosti těchto bezpečnostních nastavení. Po nastavení je bohužel snadné tato nastavení deaktivovat. Ujistěte se, že se svým dítětem komunikujete a pravidelně kontrolujete jeho používání aplikací. Možná si budete chtít stáhnout aplikaci TikTok a vytvořit si účet, abyste jednoduše sledovali dostupný obsah. Pokud uvidíte něco nevhodného, ​​nahlaste to. Můžete také sledovat účet svého dítěte a sledovat, co zveřejňuje na TikToku. Chcete-li se dozvědět více o podmínkách TikTok, navštivte Podmínky služby TikTok. Chcete-li zjistit, jak se informace o vašem dítěti používají, můžete navštívit Zásady ochrany osobních údajů TikTok pro mladší uživatele.