Skip to content

Kdy vyprší platnost vašeho účtu Gmail?

12 de Červenec de 2021
GettyImages 80357620 5a64c8c30d327a0036a441f3

Od června 2021 může Google smazat neaktivní obsah z účtů Gmail. Váš účet Gmail je považován za neaktivní, pokud k němu nepřistupujete déle než 24 měsíců (dva roky). Pokud váš účet přestane být aktivní, můžete přijít o data uložená v Gmailu, například zprávy, soubory, obrázky a videa. O účet přesto nepřijdete.

Historie zásad mazání účtu Gmail

V minulých letech jste si mohli účet Gmail ponechat, pokud jste jej používali rozumným způsobem. Museli jste to však použít. Google automaticky smazal účty Gmailu po devíti měsících nečinnosti. Byly odstraněny nejen složky, zprávy a štítky, ale také e-mailová adresa účtu. Nikdo, ani původní majitel, si nemohl založit nový účet Gmail se stejnou adresou. Proces mazání byl nevratný.

Google obdržel rozsáhlou kritiku, když velký počet uživatelů oznámil, že jejich neaktivní účty byly bez varování smazány, což jim neposkytlo čas na zálohování jejich dat. Tento zájem o public relations mohl přispět ke změně politiky. Nyní nejsou účty odstraněny a uživatelé jsou upozorněni, než budou jejich účty označeny jako neaktivní. Také jim bude poskytnuto delší časové období nečinnosti, než Google smaže veškerý obsah.

Jak udržet váš účet aktivní

Chcete-li, aby byl váš účet Gmail aktivní, přihlaste se ke svému e-mailovému účtu jednou za čas. Přihlaste se a zobrazte své e-maily alespoň jednou za rok (nebo častěji, abyste byli na bezpečném místě). Když jste přihlášeni ke službě Gmail, můžete odeslat e-mail, smazat e-mail nebo provést libovolný úkol, aby zůstal „aktivním“ účtem. Po přihlášení se ujistěte, že jste online. Pokud váš účet Gmail zmizí, okamžitě kontaktujte podporu Gmailu a požádejte o pomoc.