Skip to content

Khang Vuong: obhájce zdravotní péče pro střední třídu

12 de Srpen de 2021
KhangVuong d90c802b819741a297291d835e7762e4

Khang Vuong je na misi změnit výhled cenově dostupné zdravotní péče prostřednictvím technologické platformy, kterou buduje.

Vuong v roce 2019 založil Mira, zdravotně technologickou společnost, která spravuje online platformu spojující podpojištěné nebo nepojištěné osoby s lékařskou péčí. Inspiroval se ke spuštění společnosti poté, co pracoval ve zdravotnictví, a všiml si mezery v lékařském pokrytí mezi mnoha chudými a středními lidmi. Když hledal řešení, Vuong věděl, že začlenění technologie bude nejlepší způsob, jak oslovit lidi. Prostřednictvím platformy Mira mohou uživatelé najít nejbližší primární péči, urgentní péči, laboratoř a lékárnu v jejich blízkosti, aby uspokojili své lékařské potřeby za dostupnou cenu. Platforma je založená na členství a svůj marketing cílí na mladé profesionály, jako jsou nezávislí pracovníci a nezávislí dodavatelé. „Chtěl jsem něco najít a sloužit lidem ze střední třídy, ale s jedním z těch bolestivých bodů, jako je zdravotní péče,“ řekl Vuong pro Lifewire ve videorozhovoru.

Rychlá fakta

Název: Khang Vuong
Stáří: 28
Z: Vietnam
Náhodné potěšení: Vydává knihu v roce 2024
Klíčový citát nebo motto, kterým žije: „Útočím každý den, jako by to byl můj poslední den.“

Jak vzniklo budování aplikace

Vuong se přestěhoval do Spojených států, když byl teenager po návštěvě letního tábora v Atlantě. On šel na University of Tennessee pro bakalářské studium a nakonec se dostal do Washingtonu, DC pro postgraduální studium na George Washington University. Vuong podle něj vyrůstal v chudé rodině, takže se při svém prvním přestěhování do USA potýkal s finančními problémy. Aby toho nebylo málo, často mu na vysoké škole říkali jeho profesoři, že tam nepatří. Navzdory pochybovačům zůstal Vuong optimistický a soustředěný. Přestože se jeho školství zaměřovalo na zdravotnictví, Vuong řekl, že ho vždy zajímaly technologie a přístroje – něco, z čeho čerpal při konceptualizaci své společnosti. Nakonec to byl jeho vlastní boj s náklady na zdraví, který ho přiměl stát se podnikatelem.

Portrét Khang Vuong

„Byl jsem nepojištěný asi devět let, protože jsem sem přišel bez rodičů, takže jsem neměl nikoho s plánem, pod který bych se mohl dostat,“ řekl. Na otázku, jak se Mira liší od jiných podobných platforem, jako je Zocdoc, Vuong řekl, že jeho aplikace jednoduše dělá pro uživatele více než její konkurenti. Jeden aspekt, který odlišuje Mira, je to, že spolupracuje s poskytovateli zdravotní péče, což uživatelům umožňuje předem vidět a zaplatit náklady na jejich schůzky, aby se vyhnuli zaslepení pobuřujícími účty. „Když se zamyslíte nad zkušeností někoho, kdo není pojištěný, mění se to v životě a může to být i v případě, že máte pojištění,“ řekl. „Za prvé, protože víš, kam jít, a víš, kolik to bude stát.“ Od svého vzniku před dvěma lety rozrostla Mira svoji síť o 125 zdravotnických partnerů v oblastech od Washingtonu, DC po New York.

Jak Vuong plánuje měřítko Mira

Mira začal s Vuongem, marketingovým zástupcem a inženýrem, než se nakonec po zajištění financování rizikovým kapitálem rozšířil na 15členný tým. Vuong nejprve shromáždil 160 000 dolarů od andělských investorů v době startu Mira, poté nedávno na podzim uzavřel kolo osiva 3 miliony dolarů. „Kolem října loňského roku jsme si v určitém okamžiku řekli dobře, pojďme se na to podívat vážněji. Funguje to dobře,“ řekl. „Budoucnost práce přichází s budoucností výhod nebo jejich nedostatkem. Ale o tom nikdo nemluví.“ I když financování pomohlo Miře ohromně růst, Vuong řekl, že zajištění nebylo snadné. Když se Vuong vrhl na investory, řekl, že zápasil s tím, že se nezdálo, že by se vcítili do populace, které se snaží sloužit. Říkal, že mu často řeknou, že neznají žádné nepojištěné lidi. Ale neústupně tvrdil, že jim říká, že jsou tam ti lidé, což bylo podle něj jako asijského zakladatele ještě obtížnější. „Zjistil jsem, že je to tvrdá pravda, že jsem sólový zakladatel a nejsem Američan na konci dne,“ řekl. „Mnoho z těchto pozadí vytváří těžkou bitvu, pokud jde o zvyšování VC.“ Od svého vzniku ušla Mira dlouhou cestu. Vuong řekl, že společnost nejprve spustila svou platformu s jednoduchým formulářem na Wix, než vybudovala robustnější platformu, která byla spuštěna před rokem. Uživatelsky přívětivější aplikace Mira se nyní uživatelů jednoduše zeptá, co potřebují, nasměruje je do nejbližšího zařízení, naplánuje schůzku a přijme platbu. Zatímco Vuong je z růstu své společnosti nadšený, není zrovna nadšený z toho, že více lidí potřebuje využívat platformu Mira, zvláště během pandemie. V minulém roce řekl, že se mnoho uživatelů připojilo k Miře jako řešení mezery v těchto těžkých časech. „Bohužel jsme ve zdravotnictví, a pokud rosteme, znamená to, že onemocní více lidí,“ řekl.

Snímek obrazovky aplikace Mira.

„Nikdy jsem se nemodlil k Bohu, aby mi poskytl více rezervací, ale kvůli pandemii vidíme, že mnoho lidí dostává výpověď z práce a stále více lidí ztrácí zdravotní dávky, a tak k nám přicházejí.“ Od loňského března Vuong uvedl, že míra udržení členství Mira je přes 80%. Při pohledu do budoucna doufá, že letos rozšíří Mira na více trhů. Vuong především řekl, že pracuje na vylepšení Mira jako dlouhodobého řešení pro zdravotnický průmysl. Nemyslí jen na to, jak může Mira nyní pomoci, ale také na to, jak by to mohlo být užitečnější, protože lidé pokračují v práci z domova a přecházejí do gigové ekonomiky. „Budoucnost práce přichází s budoucností výhod nebo jejich nedostatkem,“ řekl. „Ale o tom nikdo nemluví.“