Skip to content

Legální přidání hudby chráněné autorským právem do vašeho videa na YouTube

12 de Červenec de 2021
legally add copyrighted music youtube 1616424 1421db30fcd946fd8cf79c67be4824f3

Co je třeba vědět

 • Hudba zdarma: Vyberte svůj YouTube profilová fotka a vybrat Studio YouTube > Zvuková knihovna > Hudba zdarma.
 • Komerční hudba: Zkontrolujte dostupnost hudby v Zvuková knihovna > Máte ve svém videu jinou hudbu? Zkontrolujte jeho zásady ochrany autorských práv.

Tento článek vysvětluje, jak legálně používat hudbu chráněnou autorskými právy ve videích YouTube. Zahrnuje také informace o omezeních, která se vztahují na používání hudby chráněné autorskými právy na YouTube.

Vyhledání hudby pro vaše videa bez porušení autorských práv

Používání komerční hudby jako pozadí pro vaše video na YouTube bez povolení může porušovat americké autorské právo. Držitel práv na hudbu by mohl na vaše video podat stížnost na porušení autorských práv, což by vedlo k zastavení videa nebo k odstranění zvuku z něj. Dobrou zprávou je, že YouTube má možnosti, které vám pomohou zůstat v souladu s vaší hudbou.

 1. Přihlaste se ke svému účtu YouTube z prohlížeče počítače. Tato příručka vyžaduje plnou verzi stránky YouTube.com, kterou můžete použít z počítače nebo načtením verze pro stolní počítače z mobilního zařízení.

 2. Klikněte na svůj profilová fotka v pravém horním rohu obrazovky a klikněte na Studio YouTube v zobrazené nabídce. Studio YouTube (dříve Studio pro autory) nabízí rozsáhlý seznam populárních komerčních skladeb od známých umělců, které můžete za určitých okolností použít a zvukovou knihovnu, která obsahuje hudbu a zvukové efekty zdarma.

 3. Vybrat Zvuková knihovna.

  Screenshot z beta verze Studia YouTube, který zobrazuje další funkce a tlačítka zvukové knihovny

 4. Vybrat Hudba zdarma záložka.

  Snímek obrazovky obrazovky YouTube Music zdarma

  Obrazovka YouTube Free Music.
 5. Kliknutím na libovolnou bezplatnou položku hudby, kterou vidíte, si můžete poslechnout náhled a – co je nejdůležitější – přečíst si o jakýchkoli omezeních při používání hudby. Ve většině případů uvidíte Tuto skladbu můžete zdarma použít v kterémkoli ze svých videí. V některých případech se může zobrazit Tuto skladbu můžete zdarma použít v kterémkoli ze svých videí, ale do popisu videa musíte zahrnout následující následuje odmítnutí jakéhokoli druhu, které musí být zkopírováno a použito přesně podle popisu. Až najdete hudbu, kterou chcete použít, klikněte na šipku stahování vedle názvu a stáhněte si ji pro použití s ​​videem.

Osoba legálně přidávající hudbu chráněnou autorskými právy na YouTube

Nejste omezeni pouze na hudbu na obrazovce. Můžete vyhledávat podle názvu, žánru, nálady, nástroje, doby trvání a uvedení zdroje. Jak můžete očekávat, kliknutím na ikonu Zvukové efekty Záložka otevírá výběr bezplatných zvukových efektů, které můžete použít ve videích.

Nalezení komerční hudby chráněné autorským právem pro přidání do vašich videí

Sekce Zásady komerční hudby YouTube obsahuje mnoho aktuálních a populárních skladeb, o které uživatelé projevili zájem. Obvykle přicházejí s určitými omezeními. Omezení může spočívat v tom, že skladba je v určitých zemích blokována, nebo že vlastník může do vašeho videa umístit reklamy, které zpeněžují používání hudby. Seznam také obsahuje skladby, které nemáte povoleno používat. Chcete-li zobrazit seznam komerční hudby chráněné autorskými právy, klikněte na Máte ve svém videu jinou hudbu? Zkontrolujte jeho zásady ochrany autorských práv na liště v horní části obrazovky Zvuková knihovna otevřete Hudební zásady obrazovka.

Snímek obrazovky obrazovky Zásady hudby YouTube

Obrazovka Zásady YouTube Music.

Typy omezení YouTube

Každá skladba v seznamu zásad hudby je doprovázena omezeními, která vlastník hudby nastavil pro použití na YouTube. Ve většině případů se vztahují na původní skladbu a také na jakoukoli obálku této skladby od kohokoli jiného. Obsahují:

 • Komentář, kde lze použít původní hudbu nebo obaly. To může být Viditelné po celém světě, Viditelné všude kromě 2 zemí, Nelze zobrazit v 74 zemícha další podobné položky. Nechcete si vybrat skladbu, která není v USA použitelná, protože vaše video by zde bylo blokováno. Pokud uvidíte upozornění, že hudba je blokována ve skupině zemí, klepnutím na položku otevřete seznam zemí a uvidíte, které z nich nebudou moci zobrazit vaše video.
 • Obvykle uvidíte poznámku, která Mohou se zobrazovat reklamy. To znamená, že vlastník hudby může umístit reklamy do vašeho videa výměnou za to, že používáte hudbu vlastníka. Pokud se vám nelíbí myšlenka, že vlastník hudby zpeněžuje vaše video, možná budete muset vybrat z bezplatných skladeb ve zvukové knihovně, protože většina hudby chráněné autorskými právy má toto prohlášení.
 • Možná uvidíte Tuto skladbu nelze použít ve vašem videu na YouTube spolu s varováním, že vaše video může být blokováno, pokud ho použijete. Nepoužívejte to.

Například v době zveřejnění Gangnam styl není ve videích povoleno, Uptown Funk je blokován ve více než 200 zemích a ne všechny zmiňují, že „reklamy se mohou zobrazovat“. Používání jedné z těchto komerčních skladeb legálně na YouTube vám nezaručuje právo ji používat kdekoli jinde. Držitelé autorských práv mohou také kdykoli změnit oprávnění, která udělují za použití jejich hudby.