Skip to content

Měli byste používat iPhone SE pro hraní her?

11 de Září de 2021
iphoneSE 56f050f95f9b5867a1c5aef2

Po uvedení iPhonu 6 v září 2014 se zdálo docela jasné, že Apple zamýšlí naklonit se směrem k větší velikosti telefonu pro budoucí iterace. Zdálo se, že iPhone 6s, vydaný o rok později se stejným tvarovým faktorem, tuto skutečnost potvrzuje. Na akci Let Us Loop You In Apple 21. března 2016 však Apple oznámil nový, menší 4palcový smartphone s názvem iPhone SE. Navzdory tlaku společnosti na větší zařízení prodal Apple v roce 2015 30 milionů 4palcových iPhonů. IPhone 5s (předchozí 4palcový model, který Apple vyrobil) se stále stal neuvěřitelně populární mezi lidmi, kteří si koupili svůj první smartphone. Vzhledem k tomu, že budoucí uvedení nových zařízení na trh vedlo k vyřazení dřívějších modelů, Apple potřeboval řešení, jak zaplnit „rozpočet“ prostoru pro chytré telefony v jejich řadě, a vzhledem k tomu, že se iPhone 5c (jejich první pokus o rozpočtový model) blíží třetímu výročí , bylo potřeba něco nového, co by vyplnilo prázdnotu v jejich produktové řadě.

Jak si poradí iPhone SE s iPhonem 6s?

V rámci her jsou iPhone SE a iPhone 6s na stejné úrovni, například pokud jde o surovou koňskou sílu. Obě zařízení disponují superrychlým čipem Apple A9 a pohybovým koprocesorem M9. Jedná se o a málo slabší než čipy v iPadu Pro, ale kromě toho byly v té době nejlepšími čipovými sadami, které Apple do svých mobilních zařízení nasadil. Čipová sada je jedním z nejdůležitějších faktorů při zvažování, který iPhone koupit pro účely hraní her. Kromě čipové sady existuje několik kompromisů, kterých byste si měli být vědomi při výběru mezi iPhone 6s a iPhone SE. Pokud například doufáte v 3D Touch ve 4palcovém modelu, nenajdete ho; to je exkluzivní pro iPhone 6s a novější. Obrazovka na zařízení iPhone SE je také o něco horší, nabízí nižší kontrastní poměr a postrádá pixely se dvěma doménami, které umožňují širší pozorovací úhly. Pokud však hledáte spoustu úložného prostoru pro široký výběr her, iPhone SE nabízí až 128 GB, stejně jako iPhone 6s, což je spousta místa pro hry. Novější modely po iPhonu 6s podporují až 256 GB úložiště. I když žádná z těchto funkcí (nebo její absence) sama o sobě nepředstavuje jistotu, měly by být stále brány v úvahu při rozhodování, který iPhone je pro vás ten pravý.

Je iPhone SE vhodný pro hráče?

Díky technické zdatnosti a cenovým cenám iPhonu SE, s minimem kompromisů, nám nic nebrání dát 4palcovému modelu iPhonu vydatné doporučení. Nicméně … jsou to jen 4 palce. I když se to může zdát jako malý rozdíl, a ten, který nakonec závisí na osobních preferencích, 4,7palcový displej iPhonu 6s se při hraní cítí výrazně pohodlněji než jeho menší protějšek. Pokud jste absolvovali 4palcovou obrazovku iPhonu 5s na 4,7palcovou obrazovku iPhonu 6s, je těžké si představit scénář, ve kterém byste se někdy chtěli vrátit zpět. Na větším displeji je prostě všechno mnohem podstatnější. Jediný okamžik, kdy 3D Touch iPhonu 6s byl skutečně působivý, je také ve hře. 3D Touch ve hrách je tak vzácný, že by to nemělo být zvažováno při zvažování pro a proti, ale byli bychom na vážkách, kdybychom nezmínili, jak skvělé je používat 3D Touch ve hrách jako Warhammer 40 000: Freeblade. IPhone přežil s 3,5palcovým displejem po většinu svého dosavadního života, takže debata mezi 4palcovými a 4,7palcovými se může zdát triviální, když se podíváte na historii produktové řady. Navíc o iPhone SE velmi vypovídá, že velikost obrazovky je pouze faktor, který musíte v tuto chvíli vzít v úvahu. Stejně jako iPhone 6s, iPhone SE je postaven tak, aby běžel jakoukoli hru, na kterou se můžete vrhnout, je jen o něco menší.